УКР РУС  


 Главная > Новости > Церковь и молодежь  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 232 посетителей

Теги
Патріарх Алексій II УГКЦ іконопис Католицька Церква автокефалія Церква і політика Мазепа краєзнавство вибори монастирі та храми України Церква і влада церква та політика церковна журналістика 1020-річчя Хрещення Русі церква і суспільство українська християнська культура Ющенко молодь Голодомор УПЦ КП забобони Приїзд Патріарха Кирила в Україну Києво-Печерська Лавра розкол в Україні Доброчинність шляхи єднання Археологія та реставрація конфлікти діаспора Священний Синод УПЦ педагогіка Церква і медицина милосердя Президент Віктор Ющенко комуністи та Церква Вселенський Патріархат постать у Церкві Предстоятелі Помісних Церков секти Митрополит Володимир (Сабодан)


Рейтинг@Mail.ru


КІРОВОГРАД. Про роль і місце християнської етики в системі виховної роботи дізналися учасники двотижневих курсів для вихователів шкіл-інтернатів та спеціальних шкіл

  20 April 2009У Кіровограді впродовж двох тижнів проходять обласні курси вихователів шкіл-інтернатів та спеціальних шкіл. Тридцять учителів з Кіровоградщини мають можливість прослухати лекції провідних спеціалістів обласного інституту післядипломної педагогічної освіти імені Василя Сухомлинського, поспілкуватися з колегами з інших районів, обмінятися досвідом роботи.
Програма семінару не обмежувалася лише лекціями, а й передбачала зустрічі з фахівцями. Про роль і місце християнської етики в системі виховної роботи розповідала кандидат психологічних наук, доцент кафедри Кіровоградського державного педагогічного університету імені В. Винниченка Ольга Міненко. Зустрічі з Ольгою Олександрівною завжди дуже цікаві й отримують схвальні відгуки в усіх слухачів. Цього разу лекція супроводжувалася показом фрагментів відеофільмів на обговорювану тему.
Позакласній і позашкільній роботі з християнської етики та основ православної культури була присвячена лекція Світлани Іващенко, вчителя-методиста Кіровоградської школи-інтернату, члена «Православної просвіти».
Про християнські традиції морального виховання у системі національного розповіла присвячена журналіст Ангеліни Несен. Вона зазначила: «Сьогодні, коли бездуховність і розпуста пропагуються як загальнолюдські цінності, як норми людського буття, час згадати, що за нами тисячолітня православна культура, у світлі якої віками жили наші предки. Вікові набуття православної культури мають стати наріжним каменем при розбудові повноцінного, цивілізованого і морального суспільства. Трагедія сучасного життя в тому, що з-під ніг людини вибиті тверді основи моральності й духовності. Згуртувавши сили, ми зможемо перемогти всі проблеми. Діти в школах мають знати, що завдяки Православній Церкві ми маємо багату культуру, що саме Православ‘я вплинуло на формування нашої мови, етики, літератури, архітектури, тощо. Якщо ми не будемо приводити своїх дітей у храм, не будемо вчити їх молитись, якщо у нас вдома не буде ікон, Євангелія, якщо ми не будемо прагнути до життя благочестивого, то надалі нас чекає загальне забуття традицій свого народу, його історії та культури, і, як наслідок, нас чекатиме духовна смерть нації. Щоб цьому запобігти, треба впроваджувати в життя набутки православної педагогіки».
За доброю традицією «Православна просвіта» підготувала в подарунок учителям добірки друкованих матеріалів свого видавничого центру. Антоніна Павловська, виконавчий директор «Православної просвіти», подарувала примірники часопису «Благовіст», DVD диски на морально-духовну тематику та розповіла гостям про співпрацю «просвітян» із школами-інтернатами, спеціальними школами та дитячими будинками.
Ангеліна Несен, Кіровоград