УКР РУС  


 Главная > Новости > Церковь и молодежь  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 68 посетителей

Теги
конфлікти монастирі та храми України Ющенко комуністи та Церква забобони Церква і медицина Католицька Церква Президент Віктор Ющенко автокефалія краєзнавство постать у Церкві шляхи єднання 1020-річчя Хрещення Русі УПЦ КП Доброчинність церква і суспільство педагогіка Патріарх Алексій II Вселенський Патріархат молодь Археологія та реставрація Митрополит Володимир (Сабодан) іконопис Мазепа секти Голодомор Предстоятелі Помісних Церков розкол в Україні Церква і влада вибори церква та політика Священний Синод УПЦ діаспора Церква і політика церковна журналістика Приїзд Патріарха Кирила в Україну українська християнська культура милосердя УГКЦ Києво-Печерська Лавра


Рейтинг@Mail.ru


ЛЬВІВ-ДОНЕЦЬК. Одночасно на Сході та на Заході України стартувала акція «Георгіївська стрічка»

  29 April 2009ЛЬВІВ.

У неділю, 26 квітня, на меморіалі жертвам Талергофу у Львові стартувала акція «Георгіївська стрічка». Галицькі скаути дарували львів'янам золотисто-чорні стрічки - як символ пам'яті про всіх жертв війни. Стрічки можна кріпити до одягу, аксесуарів, антен автомобілів тощо.

Міжнародна гуманітарна акція проводиться з 2006 року в багатьох країнах світу (більшості країн СНД та Європи, Америці, Китаї, Японії, Австралії та в країнах арабського світу). Напередодні стрічки були передані в усі області Західної України. Координатором акції «Георгіївська стрічка» в Західній Україні з 2006 року є Федерація Скаутів «Галицька Русь».

Акція проводиться недержавними громадськими організаціями (скаутськими, ветеранськими, національно-культурними товариствами). Але цього року в деяких областях регіону акцію під свій патронат взяла влада. Зокрема, «Георгіївська стрічка» внесена в офіційний перелік заходів Волоинської обласної державної адміністрації.

У всьому світі акція розпочинається 24 квітня і триває до 12 травня. Але за проханням скаутів для Галичини зроблено виняток - акция стартувала в день вшанування пам'яті жертв створених 95 років назад концтаборів Терезин та Талергоф, а також усіх, хто поклав свої життя на полях західноукраїнських земель у братовбивчій Першій світовій війні.

Данило Бондар, скаут-лідер 3-го стягу ім. Данила Галицького: «Друга світова війна опалила всі, без винятку, області Укаїни. Але наша земля (Галичина, Волинь, Закарпаття, Буковина) дуже сильно постраждала і в роки Першої світової. Люди, особливо в селах, донині згадують про ті бої та жертви...

Тому, на нашу думку, необхідно вшановувати пам'ять усіх без винятку жертв війн, робити це достойно, без галасливих мітингів. І статут акції «Георгіївська стрічка» на цьому наголошує. Акцію не можуть проводити політичні рухи та партії, стрічки не можна продавати або використовувати для реклами товарів. Девізи акції: «Якщо війна зачепила твою сім'ю...», «Я пам'ятаю!»

ДО РЕЧІ. «Георгіївска стрічка» являє собою репліку орденської стрічки однієї найбільш шанованих військових нагород - ордену Св. Георгія, історія якого сягає XVIII ст. В 1807 році була заснована окрема нагорода для солдат, яка в 1913 року, напередодні Першої Світової війни, отримала остаточну назву «Георгіївский хрест». Георгіївськими хрестами нагороджувались солдати та інші нижні чини виключно за особисту відвагу на полі бою та дотримання військової присяги. Георгіївські стрічки стали відзнакою колективної  доблесті військових частин.

В роки Другої Світової війни відзнака «Георгіївський хрест», як вища громадянська нагорода, була заснована також у Великобританії та країнах Британської Співдружності для відзначення громадянської мужності та самопожертви.

На східному фронті традиції «Георгіївського хреста» знайшли своє продовження в заснованому в 1943 році солдатському ордені Слави.

Георгіївським хрестом та орденом Слави різних ступенів за цей час були нагороджені багато десятків тисяч українців.

Цікавий факт - гетьман Української Держави Павло Скоропадський був нагороджений офіцерським  орденом Св. Георгія IV (нижчого) ступеню за бої з військами Німецької імперії в серпні 1914 року і найбільше гордився заме цією нагородою, навіть після жовтневого перевороту. Практично на всіх фотографіях періоду гетьманату П. Скоропадський зображений з орденом Св. Георгія на грудях, він не знімав орден навіть під час офіційних переговорів з німецьким командуванням -  своїми колишніми суперниками на полі бою.

ДОНЕЦК.

Международная патриотическая акция «Георгиевская ленточка» стартовала и в Донецке. Как и в прошлом году, ее проводит организация «Донбасская Русь», взявшая на себя  изготовление и раздачу ленточек и поздравительных открыток.

 «Мы хотим не только поздравить дончан с Днем Победы, но и напомнить всем о значении этого дня. Сейчас молодежь гораздо хуже знает историю своего народа, для них Великая Отечественная всего лишь строчки в учебниках. Поэтому мы хотим, чтобы они почувствовали свою причастность к тому победному маю, заинтересовались делами своих предков, почувствовали гордость за наш народ», - говорит Сергей Бунтовский, руководитель Донецкой городской организации «Донбасская Русь». 

Всего в городах Донбасса к 9 Мая будет роздано более тридцати тысяч Георгиевских ленточек.

Пресс-служба ДООО Донбасская Русь 

   
Данило Бондар

Данило Бондар
Донецьк

Донецьк
Донецьк

Донецьк