КИЇВ. Розпочала свою роботу фотовиставка «Ми живемо на цій Землі», присвячена Міжнародному дню онкохворих дітей | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Киевская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 217 посетителей

Теги
Києво-Печерська Лавра Археологія та реставрація конфлікти церква і суспільство секти автокефалія Голодомор Католицька Церква Приїзд Патріарха Кирила в Україну Патріарх Алексій II Ющенко Церква і політика Церква і влада Митрополит Володимир (Сабодан) комуністи та Церква вибори забобони Президент Віктор Ющенко Священний Синод УПЦ шляхи єднання церковна журналістика розкол в Україні постать у Церкві монастирі та храми України Мазепа іконопис молодь УПЦ КП діаспора українська християнська культура Церква і медицина церква та політика 1020-річчя Хрещення Русі милосердя Предстоятелі Помісних Церков педагогіка УГКЦ Вселенський Патріархат Доброчинність краєзнавство


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Розпочала свою роботу фотовиставка «Ми живемо на цій Землі», присвячена Міжнародному дню онкохворих дітей

  18 февраля 201015 лютого - Міжнародний день дітей, хворих на рак. Саме цього дня розпочала свою роботу фотовиставка «Ми живемо на цій Землі», покликана привернути увагу громадськості до проблеми дитячої онкології.

«Будь-яка проблема в житті здається дрібницею після того, як ви дізналися, що у вашої дитини рак» - Лариса Лавренюк, президент Фонду допомоги онкохворим дітям «Краб».

Щороку в Україні близько одній тисячі дітей встановлюють діагноз "онкозахворювання". І хоча майже 90% з них отримують належне медичне лікування, видужує лише половина, а кожен п'ятий покидає нас протягом року від моменту встановлення діагнозу. Родини, яким довелося пройти через випробування смертельної хвороби дітей, навіть у випадках, коли останні видужують, уже не зможуть жити як раніше. Проблема онкозахворювань назавжди входить в їхнє життя, а кожна хвора дитина так чи інакше нагадує їм про свою кровинку. Саме тому батьки, чиї діти лікувались у відділенні дитячої онкології Національного інститут раку в м. Києві, спільними зусиллями в 2005 році заснували благодійну організацію «Фонд допомоги онкохворим дітям «Краб».

Ось уже четвертий рік Фонд різними способами намагається допомагати дитячому відділенню Інституту раку, його лікарям, хворим дітям та їх родинам. Один із проектів, яким наразі займається Фонд, - «Розваги - справа серйозна». У рамках цього проекту була задіяна група фотографів-волонтерів, які не лише роблять якісні фотографії дітей та їхніх родин, але й навчають маленьких фотографів самим робити надзвичайні світлини, відкривають їм мистецтво фотографії. У Москві вже вийшов альбом з усіма такими знімками. Однак було обрано близько сотні кращих для представлення на Міжнародній виставці «Ми живемо на цій Землі».

15 лютого, що цього року припадає ще й на перший день Великого посту, відбулося відкриття третьої фотовиставки в Москві, та першої - в Києві. Саме цей день з 2003 року офіційно вважається Міжнародним днем дітей, хворих на рак.

Ініціаторами виставки стали Київська благодійна організація «Краб» та Московський благодійний фонд «Подаруй життя», за підтримки президента «Клубу меценатів» Олександра Прогнімака. Саме він дозволив організаторам акції обрати для фотовиставки будь-яку із зал культурно-просвітницького Центру Alex Art House. В акції також взяли участь фотографи-волонтери з 5 країн та 37 охочих навчитись професійному фото хворих дітей. Особливу підтримку виявив фотоцентр «Ескар», надрукувавши високоякісні фотографії для виставки. Усі ці люди вклали чимало сил в організацію акції з єдиною метою - привернути увагу громадськості до проблеми дитячої онкології, нагадати, що такі діти є, й вони потребують допомоги.

На відкритті фотовиставки «Ми живемо на цій Землі» гості мали змогу поспілкуватися безпосередньо з самими фотографами-волонтерами - Євгеном Криксуновим та Тетяною Коробовою. Саме вони були одними з тих, хто навчав дітей фотографувати. З промовою виступила президент благодійного фонду «Краб» Лариса Лавренюк. Зі словами подяки вона звернулася до всіх, хто допоміг в організації виставки, та до тих, хто допомагає онкохворим дітям та їхнім сім'ям.

Пані Лариса наголосила на важливості допомоги волонтерів-фотографів. Адже лікування онкологічного захворювання дитини залишається важливим періодом навіть у тих сім'ях, де діти вже давно вилікувались.  І саме тому гарні професійні знімки з цього періоду, які роблять для родичів хворих дітей фотографи-волонтери, і які потім роздруковуються для них, є дуже цінними для таких родин. У Лариси Лавренюк були сльози на очах, коли вона згадувала: «Для мене фотографії моєї дитини, якої вже немає в живих, що залишись з періоду її лікування - дуже дорогі. І я розумію, що так само іншим батькам, які були змушені провести певний час свого життя у відділенні, важливо мати фотографії з лікування своїх дітей».

Лариса Лавренюк також відзначила інший важливий аспект цієї акції - те, що діти мали змогу самостійно взяти до рук професійний фотоапарат та спробувати вловити світ таким, яким вони його побачили крізь призму об'єктива: «Це також є дуже важливим у тому плані, що це є своєрідною арт-терапією для дітей. Коли дитина у відділені просто постійно дивиться у вікно - вона сумує. Вона бачить суцільну буденність довкола. Однак коли дитина бере до рук фотоапарат і дивиться через об'єктив фотоапарату на те, що діється довкола, віднаходить певні деталі. Дитина бачить якісь нюанси життя. Вона сфотографувала, подивилась на світлину - і бачить світ, яким він є, яким вона його не помічала раніше».

Важливість такої фото-арт-терапії для онкохворих дітей, як і взагалі для будь-яких хворих, підкреслив також і присутній на відкритті виставки керівник відділу дитячої онкології Національно інституту раку Григорій Климнюк. Він наголосив також на важливості проведення цієї та подібної акцій. Адже він сам може підтвердити їхню дієвість, і не лише в плані фінансової допомоги. Після подібних заходів завжди зростає кількість бажаючих познайомитися ближче з проблемою дитячої онкології, кількість бажаючих допомогти. Особливість же цієї виставки полягає ще й у тому, що вона показує людям окремі моменти з життя самих хворих, моменти, назавжди закарбовані об'єктивом фотоапарату. Таким чином вдається наблизити людей до реальності цієї проблеми, примусити їх відчути себе частиною єдиного з цими дітьми світу.

Після офіційної частини гості мали змогу оглянути виставку. Переважали фотографії самих дітей, які не могли не вразити. Діток можна було побачити самих, у колі інших хворих дітей, зі своїми родинами.  На одних світлинах в їхніх очах бачився відчай, крик про порятунок, про бажання жити. І хоча більшість фотографій - чорно-білі, є серед них і кольорові. На них можна побачити щасливий відблиск малих оченяток, коли вони малюють кольоровими барвами свої дитячі шедеври. На фотографіях самих дітей закарбовані моменти життя, переважно - світу навколо: дерева, маленьке свинятко, що прилипло, годуючись, до мами-свині, сполоханий кимось птах... Представлено на виставці також саморобні листівки. Адже в рамках акції з ними також займались сучасним мистецтвом, навчаючи робити вишукані речі з будь-яких підручних матеріалів. Яскраві й дивовижні вийшли їхні роботи.

З дитячими фото, їхніми мистецькими роботами та фотографіями самих онкохворих дітей всі бажаючі зможуть ознайомитися до кінця тижня - виставка працюватиме до 21 лютого. А вже з наступного понеділка всі роботи буде передано до відділу дитячої онкології Національного інституту раку. Як зазначила пані Лариса, вони використовуватимуться в майбутніх акціях, конференціях та подібних заходах.

Хочеться таки вірити, що люди не залишаться байдужими до проблеми дитячої онкології. Своєю допомогою та підтримкою ми можемо допомогти подарувати цим дітям та їхнім родинам знайти надію, відродити в їхній серцях віру. «Дуже важлива віра в зцілення. В нашому інституті ми провели дослідження, які показали, що від позитивного психологічного стану навіть підвищується імунітет. Ті, хто зараз знаходиться у відділенні, боріться і вірте! Усе буде добре. Лише з таким настроєм треба починати лікування» - закликає Олена Шайда, врач онколог відділення дитячої онкології Національного інституту раку.

Автор: Марійка Биба