УКР РУС  


 Главная > Этот день в истории > Этот день в истории  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 256 посетителей

Теги
Києво-Печерська Лавра Священний Синод УПЦ забобони Археологія та реставрація Голодомор діаспора Церква і медицина монастирі та храми України церква і суспільство конфлікти церква та політика Доброчинність Церква і політика секти Ющенко Приїзд Патріарха Кирила в Україну УГКЦ УПЦ КП розкол в Україні Вселенський Патріархат Митрополит Володимир (Сабодан) Президент Віктор Ющенко Католицька Церква вибори краєзнавство постать у Церкві комуністи та Церква педагогіка Предстоятелі Помісних Церков 1020-річчя Хрещення Русі Патріарх Алексій II милосердя Мазепа церковна журналістика шляхи єднання Церква і влада українська християнська культура молодь автокефалія іконопис


Рейтинг@Mail.ru


2 серпня день пам’яті пророка ІлліБагато великого дається нам через закон пророків
Книга Ісуса, сина Сирахового

Сьогодні Православна Церква святкує пам'ять одного з найбільш великих та шанованих в усі часи пророків - пророка Іллі. Цього святого вшановували на нашій рідній землі ще за часів київської Русі. Одна з перших церков за князя Ігоря, що збереглася й нині, була збудована на честь пророка Божого. А в наші дні льотчики вважають Іллю своїм покровителем, який оберігає їх у небі.

Пророк Ілля жив у Палестині в IX столітті до Різдва Христового. Коли він народився, батькові його Соваку було видіння, що благообразні мужі розмовляли з немовлям, сповивали вогнем і живили полум'ям вогненним. З юності Ілля присвятив себе служінню Єдиному Богу, поселився у пустелі і проводив час в пості і молитвах.
Ілля був покликаний на пророче служіння в царювання царя Ахава-ідолопоклонника, який поклонявся поганському богу Ваалу і примушував народ єврейський робити те ж. Господь послав Іллю до Ахава і звелів попередити його: якщо цар і його народ не звернуться до істинного Бога, то його царство очікує голод. Ахав не послухав пророка, і в країні настала засуха і великий голод. Під час голоду Ілля прожив рік у пустелі, куди йому ворони носили їжу. Через три з половиною року Ілля повернувся в Ізраїльське царство і сказав царю і всьому народу, що всі біди ізраїльтян відбуваються тому, що вони забули істинного Бога і стали поклонятися ідолу Ваала. Щоб довести помилку ізраїльтян, Ілля запропонував зробити два жертовники - один Ваалу, а інший - Богу, і сказав: «Принесемо жертви, і якщо вогонь з неба зійде на жертовника Ваала, значить, він істинний Бог, а якщо ні, то ідол». Спочатку зробили жертовника Ваалу, склали на нього дрова, закололи бика, а жерці Ваалови стали молитися своєму ідолу: «Ваал, Ваал, пішли нам з неба вогонь». Але відповіді ніякого не було, і вогонь з неба на жертовник Ваала не зійшов. Увечері Ілія зробив свого жертовника, поклав дрова полив їх раніше водою і став молитися Богу. І раптом з неба впав вогонь і попалив не тільки дрова і жертву, але і воду, і каміння жертовника. Коли народ побачив це чудо, то прославив істинного Бога і знов у Нього увірував.

За свою полум'яну ревність про Славу Божу пророк Ілля був узятий на небо живим у вогненній колісниці. Свідком цього дивного сходження був пророк Єлисей. Потім у події Преобреження Господнього він з'явився разом з пророком Мойсеєм перед Ісусом Христом, розмовляючи з ним на горі Фавор. За переказами Святої Церкви, пророк Ілля буде Предтечею Другого Пришестя Христа на землю.