УКР РУС  


 Главная > Этот день в истории > Этот день в истории  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 245 посетителей

Теги
українська християнська культура краєзнавство молодь розкол в Україні Предстоятелі Помісних Церков комуністи та Церква Священний Синод УПЦ секти педагогіка Патріарх Алексій II церковна журналістика Києво-Печерська Лавра милосердя Церква і медицина церква та політика конфлікти Приїзд Патріарха Кирила в Україну автокефалія Голодомор монастирі та храми України Вселенський Патріархат шляхи єднання Президент Віктор Ющенко Доброчинність УПЦ КП Католицька Церква іконопис Археологія та реставрація 1020-річчя Хрещення Русі Ющенко церква і суспільство постать у Церкві вибори УГКЦ Мазепа Церква і влада Церква і політика діаспора Митрополит Володимир (Сабодан) забобони


Рейтинг@Mail.ru


2 серпня 1961 року помер Білецький Олександр Іванович, літературознавець, мистецтвознавець, театральний діячНе розум від книг, а книги від розуму створилися

Григорій Сковорода

Велика людина з великим серцем. Відомий літературознавець, мистецтвознавець та театральний діяч Білецький Олександр Іванович. Він був багатогранною особистістю, яка несла слово і радість ближнім.

Ще в студенські роки Олександр Іванович заявив про себе як про серйозного науковця і дослідника у галузі філології, написавши оригінальну розвідку, яка поклала початок науковії діяльності. Значна частина його пізніших досліджень була присвячена проблемам розвитку давньої і класичної української та російської літератур. У Харкові Олександр Іванович написав ряд праць з історії образотворчого та театрального мистецтва - "Є.К.Редін як історик візантійського мистецтва", "З історії шекспіризму: Теофіль Готьє про комедії Шекспіра".

У березні 1919 року Білецький був обраний до складу художнього комітету Харківського міського театру. А вже через два роки він завідував літературною частиною Харківського героїчного театру, в якому йшла вистава "Армія в місті" Ж.Ромена в його перекладі і переробці.

Олександр Іванович став одним з фундаторів першого в Україні театру для дітей. За його ініціативою у 1922 році в Харкові було засновано Театр казки на базі Вищої театральної школи. Білецький був редактором "Підручної книги з історії всесвітнього театру", до якої підготував передмову "Походження театру і соціальна функція театрального мистецтва" та вступні зауваження до розділів. Серед інших театрознавчих праць Білецького відзначаються: статті "Гете і театр", "Романтизм і натуралізм у французькому театрі ХІХ ст.", хрестоматія "Український театр", "Український новий театр від початку ХІХ до перших років ХХ ст.", монографія "Старовинний театр у Росії. Зародки в народному побуті і шкільному вжитку Південної Русі-України".

Академік Олександр Іванович Білецький, якого з великою повагою вважають своїм учителем немало відомих літературознавців України, був не тільки видатним ученим, але й дуже дотепною людиною. Ось один з прикладів, як Олександр Іванович розмірковував над питанням про старість: «Знаєте, коли я відчув, що постарів? Коли зрозумів, що мені вже не прочитати і не перечитати всіх тих книг, які мене дуже цікавлять!» Його розум був гострий і світлий навіть тоді, коли хвороба надовго приковувала його до ліжка.

Цього дня 45 років тому душа Олександра Івановича Білецького відійша до Бога. А сьогодні ми вшановуємо його пам'ять, як людини з великим серцем, дорбозичливою і лагідною вдачею, Вчителя з великої літери, що виховав цілу плеяду учених-літературознавців і критиків та створив власну наукову школу.