УКР РУС  


 Главная > Этот день в истории > Этот день в истории  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 249 посетителей

Теги
Митрополит Володимир (Сабодан) Мазепа церква та політика Приїзд Патріарха Кирила в Україну забобони краєзнавство Церква і медицина педагогіка церква і суспільство Доброчинність Церква і влада милосердя конфлікти Археологія та реставрація Ющенко секти Католицька Церква розкол в Україні іконопис шляхи єднання діаспора Вселенський Патріархат Патріарх Алексій II 1020-річчя Хрещення Русі Голодомор Предстоятелі Помісних Церков церковна журналістика Києво-Печерська Лавра УПЦ КП постать у Церкві Церква і політика молодь монастирі та храми України УГКЦ вибори Президент Віктор Ющенко українська християнська культура комуністи та Церква Священний Синод УПЦ автокефалія


Рейтинг@Mail.ru


7 серпня 1906 року народився Левицький Леопольд Іванович – графік і живописецьДе Дух не водить рукою художника, там немає мистецтва

Леонардо да Вінчі

Цього дня, 100 років тому народився графік, живописець, скульптор, заслужений діяч мистецтв України Левицький Леопольд Іванович.

Він народився у селі Бурдяківці в сім'ї сільського коваля. По переїзду родини до Чорткова, батько пішов працювати у залізничне депо, а майбутній майстер навчатись у місцеву гімназію, де вперше помітили й оцінили його малярські здібності. Батько хотів бачити Леопольда адвокатом, і тільки мати, проста селянка, без докорів зустріла вибір сина стати художником.

Будучи митцем багатогранним і володіючи багатьма техніками, вже на початку свого мистецького шляху Левицький творив високохудожні роботи. Оцінюючи ранні твори Леопольда Івановича, мистецтвознавець Г. Островський писав: "Кожна з гравюр - це твір самобутнього, своєрідного майстра, наділеного дивовижною спостережливістю і здоровою пам'яттю, здатного до широких ідейно-образних узагальнень. Важко повірити, що це роботи студента, який тільки-но ступив на шлях самостійної творчості".

На творчість художника, без сумніву, вплинуло середовище Львова, у якому Левицький оселився у 1946 році. Тут, у Львові, до Левицького часто звертались за порадою молоді художники і він ніколи не шкодував часу для навчання своїх учнів. Він досягнув визнання й авторитету серед своїх львівських колег-художників, старійшиною яких був багато літ.

Леопольд Левицький був надзвичайно вимогливим до себе і відрізнявся особливою працездатністю. В останні десятиріччя життя художник створив велику серію картин карпатської тематики, зокрема "День навчання". Є у нього цикл картин, присвячених Григорію Сковороді, що стали його лебединою піснею. За роки праці художник виробив неповторну стилістичну манеру, в якій поєдналися безпосередність і технічність. Із гравюр "З оповідань мого батька", "Старе і нове", "Як ми жили за океаном" видно руку зрілого майстра.
Художник увійшов у мистецтво впевнено і надовго. Останнє можна стверджувати, оцінюючи мистецьку спадщину нашого співвітчизника з позицій сьогодення. На превеликий жаль, більшість його ранніх творів загинула у роки воєнного лихоліття і надбанням України залишилися тільки твори пізнішого періоду.