УКР РУС  


 Главная > Этот день в истории > Этот день в истории  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 229 посетителей

Теги
Предстоятелі Помісних Церков Президент Віктор Ющенко українська християнська культура іконопис краєзнавство постать у Церкві діаспора секти Голодомор Патріарх Алексій II забобони педагогіка конфлікти УПЦ КП Ющенко Вселенський Патріархат церква і суспільство Археологія та реставрація 1020-річчя Хрещення Русі Приїзд Патріарха Кирила в Україну молодь церковна журналістика Священний Синод УПЦ вибори Церква і влада церква та політика Мазепа розкол в Україні УГКЦ автокефалія Церква і медицина Католицька Церква шляхи єднання Києво-Печерська Лавра комуністи та Церква монастирі та храми України Митрополит Володимир (Сабодан) Доброчинність милосердя Церква і політика


Рейтинг@Mail.ru


11 серпня день пам’яті мученика Євстафія Мцхетського Ніхто не зможе відвернути мене від Господа Іісуса Христа. До самої смерті буду вірним Йому

 мученик Євстафій Мцхетський

Сьогодні Православна Церква вшановує мученика Євстафія Мцхетського. Цей святий походив з роду перських жерців-вогнепоклонників і носив до хрещення ім'я Бгробандав. Батько й брати його, були служителями зороастрійського культу і намагалися зробити Бгробандава язичеським жерцем, але безуспішно. За часів правління грузинського царя Гурама Куропалата (575-600) у віці тридцяти років він переселився з перського села Арбукети у стародавню столицю Грузії, місто Мцхета. Святий Євстафій став часто відвідувати Мцхетський собор, де християнське Богослужіння наповнювало його серце благодаттю Святого Духа. Архідиякон Самуїл (майбутній Католикос-Архієпископ Самуїл IV, 582-591), помітивши духовні устремління перса-язичника, розповів йому про християнське віровчення. Увірувавши в Христа, Бгробандав прийняв від Самуїла хрещення з ім'ям Євстафій. Згодом Євстафій одружився з християнкою й вів благочестиве життя.

Його одноплемінники-перси, що жили в Мцхета, не зумівши схилити святого Євстафія до повернення до вогнепоклонства, домоглися того, що перський володар міста відправив його в Тбілісі до Арванд-Губнабу, сатрапові (намісникові) перського шаха Хозроя Нуширвана. Разом зі святим Євстафієм на суд сатрапа були відправлені також інші перси, що прийняли християнство: Губнак, Багдад, Панагузнас, Перозав, Зарми й Стефан. Двоє з них, Багдад і Панагузнас, під страхом смерті відреклися від Христа. Святий Євстафій й інші сповідники із честю винесли шестимісячний вирок у темниці й за клопотанням Католикоса Самуїла IV і грузинської знаті були звільнені.

Пройшло три роки і новий сатрап Грузії Бежан-Бузміл, за наклепом колишніх ворогів святого Євстафія, знову наказав привести його, вимагаючи зречення від віри Христової. За наказом сатрапа святий Євстафій був таємно страчений, а його тіло було віддано звірам. Але перед прийняттям мученицького вінця він схилив коліна й підніс молитву, просячи в Господа, щоб його тіло після смерті поховали за християнським обрядом у місті Мцхета. Щоб зрозуміти всю особливість цієї молитви, треба згадати, що зороастрійці вважали тіла померлих чимось вкрай нечистим. Євстафій же розповідав, що почув Божу відповідь на свою молитву: " ... про своє тіло не піклуйся, буде так, як ти просиш". Тіло святого Євстафія, таємно кинуте вночі на полі, було перевезено християнами в Мцхета й з великою честю покладено Католикосом Самуїлом IV під престолом Мцхетського собору Светицховелі.

Пройшли століття але і до нині християни звертаються в своїх молитвах до святого благаючи бути їм заступником перед Богом.