УКР РУС  


 Главная > Этот день в истории > Этот день в истории  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 255 посетителей

Теги
монастирі та храми України УГКЦ Археологія та реставрація Священний Синод УПЦ Києво-Печерська Лавра розкол в Україні Католицька Церква 1020-річчя Хрещення Русі педагогіка конфлікти милосердя Митрополит Володимир (Сабодан) комуністи та Церква молодь постать у Церкві українська християнська культура Мазепа іконопис УПЦ КП Церква і політика Доброчинність Приїзд Патріарха Кирила в Україну секти Патріарх Алексій II церковна журналістика Голодомор Вселенський Патріархат церква і суспільство шляхи єднання вибори Церква і медицина церква та політика краєзнавство забобони діаспора Церква і влада автокефалія Президент Віктор Ющенко Предстоятелі Помісних Церков Ющенко


Рейтинг@Mail.ru


30 серпня день пам’ять преподобного Аліпія Іконописця Києво-ПечерськогоЯкщо людина даний їй талант вживає духовно, для спасіння своєї душі, - вони приносять плід.

преподобний Никон Оптинський

 

Славетна обитель Києво-Печерська подвигами своїх преподобних, які, ніби плодючі дерева дивовижного саду, приносили Творцю різноманітні плоди духовних чеснот. І не важливо, хто скільки приносив - хто у 30 разів більше, хто у 60 а хто і 100 (Мф. 13, 8). Головне, що кожен з них примножував таланти, дані Богом, використовуючи їх для служіння Йому та людям. В сьогоднішній день, третій після свята Успіня, Церква вшановує пам'ять одного з таких подвижників - преподобного Аліпія, іконописця Києво-Печерського.

Аліпій Печерський був одним з перших і кращих руських іконописців. Він був пострижений в чернече звання преподобним Никоном (+1088 р.). З молодих років трудився в Києво-Печерському монастирі. Мистецтву писати ікони він вчився у грецьких майстрів, які розписували Печерську церкву. З ікон, що приписують Аліпію, дійшли до нас всього дві: одна з них, ікона Богоматері, знаходиться в Ростові, інша ікона, "Цар Царів" знаходиться в Московському Успенському соборі.

Святий Аліпій був очевидцем дивного чуда: коли грецькі іконописці прикрашали живописом вівтар, то в ньому сама собою зобразилася ікона Пресвятої Богородиці; при цьому ікона блищала яскравіше за сонце, потім з вуст Пречистої Богородиці вилетів голуб, який, політавши довгий час по церкві, влетів у вуста Спасителя, зображеного на іконі, що знаходиться у верхній частині церкви.

Преподобний Аліпій писав ікони за даремно і якщо узнавав, що в якій-небудь церкві ікони руйнувалися, брав їх до себе і реставрував їх безвідплатно. Святий ніколи не був дозвільним і залишав писання ікон тільки для Божественної служби. Преподобний Аліпій носив сан ієромонаха.

Святий був відомий даром звершення чудес ще за життя. Відомо, що преподобний зцілив киянина, котрий страждав проказою, помазавши рани хворого фарбами. Багато ікон, написаних преподобним, прославилися як чудотворні. Відомі деякі випадки, коли Ангели Божі допомагали йому писати ікони.

Один киянин, побудувавши церкву, доручив двом ченцям замовити для неї ікони. Втім, ченці втаїли гроші і нічого не сказали преподобному Аліпію. Зачекавши певний час, киянин зве5рнувся зі скаргою до ігумена на преподобного, і лише тепер виявилося, що святий нічого не чув про замовлення. Коли принесли дошки, дані замовником, виявилося, що на них вже написані прекрасні лики. Згодом, коли згоріла для них побудована церква, то ікони чудесним чином залишилися цілими.

Іншим разом Ангел написав ікону на честь Успіня Пресвятої Богородиці, в той час, як святий лежав в передсмертній хворобі. Той самий Ангел прийняв душу преподобного Аліпія, який помер в 1114 році і був похоронений в Ближніх печерах.

До сьогодні мощі цього великого подвижника є провідником Божественної благодаті, яку кожен, хто звертається до нього, отримує в необмеженій кількості.