УКР РУС  


 Главная > Новости > По епархиям > Черниговская  
ОпросыНаш баннер

 Посмотреть варианты
 баннеров и получить код

Электронная почта редакции: info@orthodoxy.org.uaСейчас на сайте 129 посетителей

Теги
українська християнська культура церква і суспільство Вселенський Патріархат 1020-річчя Хрещення Русі секти Археологія та реставрація конфлікти Доброчинність комуністи та Церква Мазепа монастирі та храми України Церква і влада церква та політика педагогіка Церква і політика милосердя Католицька Церква діаспора шляхи єднання іконопис краєзнавство Патріарх Алексій II Митрополит Володимир (Сабодан) церковна журналістика Церква і медицина УПЦ КП Предстоятелі Помісних Церков постать у Церкві Ющенко вибори Священний Синод УПЦ автокефалія Голодомор розкол в Україні УГКЦ забобони Приїзд Патріарха Кирила в Україну Президент Віктор Ющенко Києво-Печерська Лавра молодь


Рейтинг@Mail.ru


ЧЕРНІГІВ. Мер міста за збереження святого місця ― і словом, і ділом

  25 марта 2008Міський голова Олександр Соколов взяв участь в акції «Весняна толока з озеленення та благоустрою», у рамках якої зроблено перші кроки щодо відновлення дубового гаю на легендарних Болдиних горах. Так, у п'ятницю, 21 березня, мер посадив кілька дубків і липу поблизу святині Чернігівщини - Антонієвих печер. На думку науковців, молоді дерева допоможуть зберегти схили біля печер від поступової руйнації та врятувати цю духовну пам'ятку загальносвітового значення.

О. Соколов вважає подібні акції надзвичайно корисними, адже це і є та необхідна щоденна робота, внаслідок якої Чернігів і надалі залишатиметься одним із найзеленіших міст країни. А участь молоді в цій акцій, на його думку, має важливе виховне й патріотичне значення. Разом із виконуючим обов'язки директора Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» Сергієм Черняковим міський голова обговорив питання збереження одного з дубів на Болдиній горі, якому близько 200 років.

Як повідомив С. Черняков, за час акції на Болдиній горі було посаджено 60 дубів та 15 лип. До важливого заходу долучилися також працівники екологічних служб, представники громадських організацій і політичних партій, депутати районних та міської рад, журналісти. Акція відбулася за ініціативи Національного архітектурно-історичного заповідника «Чернігів стародавній» та Державного управління охорони навколишнього природного середовища в Чернігівській області.

Посадка молодих саджанців дубів і лип на Болдиній горі включена в обласний план заходів проведення акції «Весняна толока з озеленення та благоустрою».

Як стверджують історики, у Х-ХІ століттях у Чернігові на Болдиних горах шумів дубовий гай. Звідси й назва - від старослов'янського «болд» - дуб або староукраїнського «болди» - гори. Нині на Болдиній горі - пам'ятці садово-паркового мистецтва з 1972 року - збереглося лише кілька дубів. Тут росте чимало акацій, посаджених у післявоєнний період.

Вікторія Сидорова, Чернігів