УКР РУС  


 Головна > Публікації > Доповіді та промови  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 107 відвідувачів

Теги
Києво-Печерська Лавра забобони Предстоятелі Помісних Церков шляхи єднання церква і суспільство Мазепа розкол в Україні Церква і політика 1020-річчя Хрещення Русі конфлікти Священний Синод УПЦ церковна журналістика Церква і медицина Ющенко Голодомор Археологія та реставрація Приїзд Патріарха Кирила в Україну іконопис молодь Доброчинність секти милосердя церква та політика Католицька Церква Митрополит Володимир (Сабодан) УГКЦ Церква і влада Патріарх Алексій II постать у Церкві педагогіка Вселенський Патріархат Президент Віктор Ющенко УПЦ КП вибори монастирі та храми України комуністи та Церква діаспора автокефалія українська християнська культура краєзнавство


Рейтинг@Mail.ru


Доповіді та промови


01 березня 2010

Протоієрей Владислав Софійчук, голова православного руху «Спаси і збережи»

У рамках громадської акції «Обери життя», що проводиться православним рухом «Спаси і збережи»  у вагонах та на станціях столоичного метрополітену розміщенні протиабортні  плакати, що не несуть негативу, а навпаки, нагадують про позитив, який приносить в сім`ю народження нової людини.

 


17 лютого 2010


Пропонуємо увазі читачів доповіді учасників круглого столу, що відбувся 4 лютого з ініціативи Синодального відділу УПЦ у справах сім’ї.


08 лютого 2010

Протоиерей Олег Мельничук

Тема семьи для одних -  больная тема, для других - приносящая радость и положительные эмоции. Все стремятся быть счастливыми, но порой дорогу к счастью знают далеко не все...


08 лютого 2010

Ігумен Арсеній (Бочкарь), проректор з богословської науково-дослідної роботи УУБА та КаУ, кандидат богослов’я, в. о. доцента

«Ми переформатовуємо й перебудовуємо богословську освіту  так, щоб майбутні пастирі одержували знання й необхідну кваліфікацію, щоб вони могли пояснити людям, для чого кожному з нас потрібне  життя в Церкві, наскільки важливо для кожного віруючого відчувати свою причетність Богу».


25 січня 2010


Здавна народи об'єднувалися у держави, беручи участь у взаємному політичному спілкуванні. Але основна аксіома політики не завжди до кінця була усвідомленою більшістю людей - ця аксіома стверджує, що право і держава виникають з внутрішнього, духовного світу людини, поєднуючи людей у державу саме на ґрунті глибинної внутрішньої єдності.


22 December 2009


«Архіпастирям, пастирям, чернецтву і всім вірним чадам Української Православної Церкви».


10 December 2009


Доклад митрополита Днепропетровского и Павлоградского Иринея на пленарном заседании круглого стола: «Философско-богословские истоки воспитания человека».


29 вересня 2009


У форумі взяв участь протоієрей Георгій Коваленко, голова Синодального Інформаційно-просвітницького відділу УПЦ.


18 серпня 2009

Любовь Григорчук

Как Православие наиболее полно отражает первозданную полноту христианства, так и православные пищевые предписания на время поста содержат все позитивные элементы разнообразных современных методик очищения, лечения и оздоровления организма в медицине...


11 квітня 2009


Виступ Повноважного представника Української Православної Церкви у Верховній Раді України  архієпископа  Львівського і Галицького Августина на XXXVІІ  сесії  Львівської обласної ради V демократичного скликання 10 квітня 2009 року.


26 січня 2009


«Гневаясь, не согрешайте: солнце да не зайдет во гневе вашем... Никакое гнилое слово да не исходит из уст ваших...» (Еф, 4, 26, 29).


19 листопада 2008

Митрополит Симферопольский и Крымский Лазарь

Приветственное слово к участникам Международной медицинско-богословской конференции, о.Кипр.


14 листопада 2008

Протоієрей Віктор Бедь, доктор філософії, магістр богослов’я
Доповідь на І Покровських міжнародних просвітницьких читаннях.
16 жовтня 2007 року, м. Київ


03 листопада 2008

Архиепископ Берлинский и Германский Марк

Выступление на конференции, посвященной 60-летию мученической кончины протопресвитера Гавриила Костельника. 19-20 сентября 2008 года, Львов.


16 жовтня 2008

Архієпископ Білостоцький і Гданський Яків

Доповідь на конференції, присвяченій 400-річчю смерті князя Костянтина (Василія) Острозького, м. Білосток, 11 серпня 2008 року.


10 жовтня 2008

Константин Сигов

Доклад на VIII Международных Успенских чтениях.


09 жовтня 2008

Архиепископ Полтавский и Миргородский Филипп

Доклад на Успенских чтениях. 28 сентября, Свято-Успенская Киево-Печерская Лавра.


08 жовтня 2008


28 сентября, Свято-Успенская Киево-Печерская Лавра. VIII Международная конференция «Успенские чтения».


08 жовтня 2008


28 сентября, Свято-Успенская Киево-Печерская Лавра.


08 жовтня 2008


28 сентября, Свято-Успенская Киево-Печерская Лавра.


15 вересня 2008


Документ был принят 12 сентября на пленарном заседании 18-й сессии Одесского областного совета 5-го созыва большинством голосов.


05 вересня 2008

Архієпископ Львівський і Галицький Августин

Виступ на конференції Форуму Богословів-Моралістів Центральної Європи, 26-29 серпня 2008 року, м. Львів.


04 серпня 2008


«Сьогодні, незважаючи на всі лихоліття, Божим промислом, Святе Православ'я в Україні відроджується з руїни. Мусить воно зайняти в житті українського народу та держави належне йому важливе місце».


27 July 2008


27 июля 2008, Киев, Владимирская горка.


27 July 2008


27 липня 2008, Київ, Володимирська гірка.


27 July 2008


26 липня 2008, Київ.


26 July 2008


26 липня 2008, Київ.


26 July 2008


26 липня 2008, Софійська площа.


26 July 2008


25 липня 2008, після вечірні у Святій Софії.


26 July 2008


25 липня 2008, Київ, аеропорт "Бориспіль".


25 July 2008


Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко та Голова Верховної Ради Арсеній Яценюк привітали громадян України з 1020-річчям Хрещення Київської Русі


09 July 2008

Священик Миколай Данилевич, викладач Київської духовної академії

«Ідеологія петровської епохи проголошувала все, що було до Петра I часом невігластва та хаосу, часом безпросвітного панування релігії. Сама епоха Петра Великого вважалась точкою відліку нового часу, часу освіченості, тому теоретики цього періоду викреслювали практично всю попередню історичну традицію... окрім досліджуваної нами ідеї».


18 June 2008

Священик Миколай Данилевич, викладач Київської духовної академії

Московським царям XV століття було не до створення імперії, а тим більше політичного «Третього Риму», вони будували свою національну державу і мало цікавились апокаліптикою, історіософією, символізмом. Між тим православне населення Османської імперії знаходилось у важкому становищі й сподівалось на сильну державну владу Московського царства, яка б «удержувала» пришестя антихриста...


12 June 2008

Священик Миколай Данилевич, викладач Київської духовної академії

Суть історичного моменту, який переживав тогочасний православний світ: відчувався скороченням історичного часу, «укоріненністю історичної перспективи»... оскільки Третій Рим проголошувався останнім, апокаліптичним, так як «четвертому не бувати», то перед Руссю, постало «релігійно-захисне завдання». А почалося все з послання монаха Філофея великому князю Василію Івановичу ...


10 June 2008

Священик Миколай Данилевич, викладач Київської духовної академії

«Після падіння Константинополя змінилась геополітична карта світу. Єдиним православним, спочатку відносно, а згодом і повністю політично незалежним царством стало царство Московське. Такі переміни, безумовно, повинні були привести до історичного та політичного осмислення цих подій...». Час змін - кінець XV століття.


09 June 2008

Юрій Данилець
Православна Церква на Закарпатті має древні традиції. В умовах денаціоналізації та латинізації, яку проводила угорська влада та уніатська церква, православна традиція зберігала себе завдяки діяльності монастирів.


06 June 2008

Священник Василий Печевистый

По благословению митрополита Симферопольского и Крымского Лазаря руководитель пресс-службы Симферопольской и Крымской епархии священник Василий Печевистый принял участие в Международной конференции «Язык как зеркало познания эпохи», проходившей в рамках Кирилло-Мефодиевских чтений в Крымском государственном медицинском университете имени С.Георгиевского, где выступил с докладом. В нем он призвал всех славян к единению и сошествию на них благоденственного мира.


02 June 2008

Священик Миколай Данилевич, викладач Київської духовної академії

19-20 травня в Київському славістичному університеті відбулася міжнародна науково-практична конференція «Греція і слов'янський світ: національна своєрідність і взаємовплив культур». Серед представлених доповідей - ґрунтовна наукова праця отця Миколая, яку ми пропонуємо вашій увазі.  


28 березня 2008

Архієпископ Полтавський и Миргородський Филип

Голова Синодального відділу релігійної освіти, катехізації та місіонерства УПЦ, Ректор Полтавської місіонерської духовної семінарії, доктор богослов'я архієпископ Филип взяв участь у Всеукраїнській педагогічній конференції, яка відбулася 25-26 березня у міському Будинку вчителя.

 


06 березня 2008

Пантелеімон (Родопулос), митрополит Тіролейський і Серентіонський
Стаття грецького каноніста митрополита Пантелеімона (Родопулоса) перегукується з нещодавно опублікованою на нашому порталі статтею архім. Григорія (Папатомаса). Автор детально розглядає православне канонічне право стосовно еклезіології і зокрема територіальних юрисдикцій. У статті також обговорюється єресь філетизму, на який нині страждають мало не всі Помісні Церкви і розкольники.


19 лютого 2008

Константин Сигов
К дню кончины академика Серея Сергеевича Аверинцева (21 февраля) публикуем доклад профессора Киево-Могилянской Академии, директора научно-издательского объединения «Дух и литера» Константина Сигова, прочитанный им на Богословской конференции РПЦ, посвященной православной эсхатологии.


15 лютого 2008

Священик Миколай Данилевич
Виступ на круглому столі «Досвід Християнських Церков у побудові громадянського суспільства», 13 лютого 2008.


07 лютого 2008

Игумен Кирилл (Говорун)
Доклад на встрече богословов Русской Православной и Армянской Апостольской Церквей 5-6 февраля 2008 г.


23 січня 2008

Митрополит Днепропетровский и Павлоградский Ириней
Доклад митрополита Днепропетровского и Павлоградского Иринея на V Архангело-Михайловских философско-богословских чтениях «Православие в мировой культуре».


23 січня 2008

Протоиерей Василий Заев
Доклад заведующего кафедрой Священного Писания Нового Завета Киевской Духовной Академии Доцента-протоиерея Василия Заева на V Архангело-Михайловских философско-богословских чтениях «Православие в мировой культуре».


23 січня 2008

Священник Глеб Вольховский
Доклад клирика Свято-Владимирского храма Днепропетровска иерея Глеба Вольховского на V Архангело-Михайловских философско-богословских чтениях «Православие в мировой культуре».


23 січня 2008

Протоиерей Георгий Вольховский
Доклад настоятеля Свято-Владимирского храма Днепропетровска протоиерея Георгия Вольховского на V Архангело-Михайловских философско-богословских чтениях «Православие в мировой культуре».


23 січня 2008

Протоиерей Александр Немчинов

Доклад на V Архангело-Михайловских философско-богословских чтениях «Православие в мировой культуре».
Навязывать религиозный стереотип, в особенности, детям, совершенно недопустимо. Не говоря уже о том, что это противоречит духу Евангельской свободы. Но и препятствовать кому бы то ни было обрести собственные религиозные взгляды преступно…


23 січня 2008

Диакон Георгий Скубак
Доклад руководителя пресс-службы Днепропетровской епархии диакона Георгия Скубака на V Архангело-Михайловских философско-богословских чтениях «Православие в мировой культуре».


15 січня 2008

Игумен Кирилл (Говорун)
Доклад на конференции "Молитва и духовность в ранней Церкви" (Мельбурн, Австралия), в котором рассматриваются анахоретский и киновитский подходы к монашескому образу жизни.