УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Редакційна колонка  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 92 відвідувачів

Теги
секти Доброчинність молодь краєзнавство Предстоятелі Помісних Церков Священний Синод УПЦ комуністи та Церква УПЦ КП Церква і влада Києво-Печерська Лавра Мазепа Патріарх Алексій II церква і суспільство українська християнська культура 1020-річчя Хрещення Русі діаспора Церква і політика постать у Церкві Археологія та реставрація Католицька Церква Митрополит Володимир (Сабодан) шляхи єднання Вселенський Патріархат УГКЦ вибори Приїзд Патріарха Кирила в Україну Ющенко Президент Віктор Ющенко милосердя автокефалія розкол в Україні Церква і медицина іконопис конфлікти церковна журналістика педагогіка монастирі та храми України Голодомор церква та політика забобони


Рейтинг@Mail.ru


Кінець, і Богу славаОлександр Андрущенко

От, з Божою допомогою, ми й завершили роботу над черговим друкованим проектом нашого інформаційного порталу. В книгу ввійшли короткі інформаційні повідомлення зі стрічки новин Інтернет-Порталу «Православ'я в Україні». Окремо - це просто новини, а зібрані в одне видання вони допоможуть читачеві уявити цілісну картину життя й діяльності Української Православної Церкви за рік.

«Слово до читача»

У розділі «Додатки» розміщені всі офіційні документи, які були прийняті Церквою у минулому році: пастирські послання й звернення до перших осіб країни Блаженнішого Митрополита Володимира, журнали засідань Священного Синоду і його звернення до органів державної влади, офіційні заяви канцелярії Київської Митрополії та управління справами УПЦ.

Читачі зможуть прочитати інтерв'ю Предстоятеля й архієреїв Української Православної Церкви, які відзначили в минулому році ювілейні дати; матеріали про нові єпископські хіротонії; публікації, присвячені святкуванню 40-ліття архієрейського служіння Блаженнішого Митрополита Володимира; текстову версію прес-конференції Предстоятеля з приводу візиту делегації Української Православної Церкви у Францію в рамках «Днів Києво-Печерської Лаври в Парижі»; бесіду ієрархів Української Православної Церкви з Комісаром Ради Європи з прав людини Томасом Хаммамбергом, а також з Президентом України Віктором Ющенко.

Журналісти нашого порталу не претендують на те, щоб укласти повний літопис життя православної громадськості України за рік - це, у принципі, й неможливо. Зібрані тут матеріали - лише характерні штрихи до образу Церкви, що відображають її роль і місце у сучасному світі.

«Велике спасибі...»

Важливо також зазначити, що ця книга вийшла в світ завдяки самовідданій роботі єпархіальних кореспондентів інформаційного порталу «Православ'я в Україні», тісному співробітництву нашої редакції з Видавничим відділом Київської Митрополії, Інформаційно-просвітницьким центром Києво-Печерської Лаври, а також Синодальними відділами Української Православної Церкви.

Дякуємо за допомогу й підтримку керівника Місії духовної освіти архімандрита Іларія (Шишковського), її співробітників Олену Головіну, Олександра Кривоноса й Сергія Кононенко. Завдяки їм, протягом року кращі матеріали «Православ'я в Україні» з'являлися на сторінках центрального друкованого органу Київської Митрополії «Церковної православної газети».

Дуже допомогли в роботі над книгою єпархіальні кореспонденти. Їхні інформаційні повідомлення про життя православних громад з різних куточків нашої країни й лягли в основу «Літопису».

Особливу подяку за труди на ниві православної журналістики висловлюємо протоієреям Олександру Авдюгіну (Луганська єпархія), Володимиру Корецькому (Тульчинська), Георгію Звєрєву (Полтавська), Георгію Гуляєву (Донецька), Володимиру Боєчко (Івано-Франківська), Віктору Онипко (Херсонська) і Михайлу Онищенко (Волинська); священикам Іоанну Мєшкову (Сумська єпархія), Сергію Лебедєву (Одеська), Володимиру Плисюку (Ровенська), Андрію Драненко (Харківська); протодиякону Анатолію Беденко (Криворізька), дияконам Віктору Яценко (Синодальний відділ УПЦ по взаємодії зі Збройними силами й іншими військовими формуваннями), Владиславу Демченко (Вінницька єпархія), Георгію Скубаку (Дніпропетровська) і Тарасію Андрусевичу (Львівська).

Дякуємо за співпрацю з нашим порталом журналістам Тамарі Рябковій (Луганська єпархія), Галині Бойко (Білоцерківська), Вікторії Сидоровій (Чернігівська), Катерині Громовій (Донецька), Лесі Прокопович (Синодальний відділ добродійності й соціального служіння УПЦ), Оксані Жаборинській (Львівська єпархія), Максиму Сидоренко (іподиякону Блаженнішого Митрополита Володимира).

Хочеться подякувати й фотографам, чиї знімки прикрасили нашу книгу: архімандриту Олександру (Драбинку), послушнику Києво-Печерської Лаври Василю Новикову, співробітнику прес-служби УПЦ Максиму Брусниці.

Висловлюємо подяку керівнику прес-служби УПЦ Василю Анісімову за творчі професійні зауваження й побажання, а також за допомогу в підготовці окремих публікацій.