УКР РУС  


 Головна > Публікації > Моніторинг ЗМІ  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 231 відвідувачів

Теги
Археологія та реставрація комуністи та Церква церква та політика шляхи єднання діаспора Церква і медицина Священний Синод УПЦ Президент Віктор Ющенко Митрополит Володимир (Сабодан) Приїзд Патріарха Кирила в Україну церковна журналістика Голодомор Вселенський Патріархат іконопис постать у Церкві УПЦ КП Мазепа українська християнська культура монастирі та храми України молодь Предстоятелі Помісних Церков автокефалія вибори Патріарх Алексій II Доброчинність 1020-річчя Хрещення Русі церква і суспільство Києво-Печерська Лавра милосердя Церква і влада педагогіка секти Католицька Церква розкол в Україні забобони УГКЦ Ющенко краєзнавство Церква і політика конфлікти


Рейтинг@Mail.ru


«ЗІК» (Львів): Митрополит Галицький УАПЦ Андрій: На жаль, за роки незалежності Україна втратила в духовності більше, ніж за роки атеїзму«ЗІК» (Львів), 15 травня 2007

«Сучасний стан Української Автокефальної Православної Церкви та участь Івано-Франківської Єпархії в об'єднав чому процесі святого Православ'я на Україні» - такою була тема сьогоднішньої прес-конференції Митрополита Галицького, керуючого Івано-Франківською Єпархією Української Автокефальної Православної Церкви Кир Андрія. Передумовою для зібрання журналістів у Кафедральному соборі УАПЦ Покрови Пресвятої Богородиці стала розповсюджена в Інтернеті інформація про те, що начебто Митрополит Галицький Кир Андрій «веде Українську Автокефальну Церкву під Московський патріархат». Про це 15 травня повідомив власкор ЗІКу.

Як стало відомо, першопричиною цієї «павутинної» інформації став міжконфесійний конфлікт, що виник у селі Вікторів Галицького району після того, як священик о.Олег Олексюк, за словами Владики Андрія, став «перебіжчиком» - перейшов на душпастирську працю до місцевої греко-католицької церкви. Було сказано також, що до цього конфлікту «спричинився і голова Галицької райдержадміністрації, який без погодження з чільними представниками церковного духовенства видав розпорядження про почергове богослужіння у селі Вікторів - священиків УАПЦ і УГКЦ.

За словами Владики Андрія, «лише завдяки міліції у селі Вікторів вдалося уникнути конфлікту». «На жаль, рейдерство сьогодні є не лише у бізнесі», - зазначив Митрополит Галицький, передбачаючи, що «після Вікторова може запрацювати ланцюгова реакція».

У присутності деканів та представників релігійних організацій УАПЦ Митрополит Галицький Кир Андрій коротко розповів івано-франківським журналістам про історію Української Автокефальної Православної Церкви, яка 22 січня 1990 року вийшла з-під юрисдикції Московського патріархату; мала трьох Патріархів - блаженніших Мстислава, Володимира Романюка (уродженця Косівського району, похованого біля стін Київської Софії-ЗІК) і Дмитрія; про те, що після смерті «блаженнішої пам'яті» митрополита Дмитрія «була підписана домовленість про не обирання патріархів, аби не зашкодити майбутньому об'єднавчому процесу святого Православ'я».

Владика Андрій зазначив, що Українська Православна Автокефальна Церква «свідомо не висвячує нових єпископів, хоча в розширенні єпископату є велика потреба, оскільки мова йде про велике об'єднання Православ'я, створення Помісної церкви».

«Сьогодні з цього приводу йде діалог з Вселенським Патріархом Всеволодом, - зазначив співрозмовник журналістів. - Івано-франківська Єпархія звернулася до керівництва області-голови облдержадміністрації Романа Ткача та Президента України Віктора Ющенка з проханням «не допустити в області і державі чергового міжконфесійного протистояння, який не призведе до об'єднання».

«За роки незалежності України втратила в духовності більше, ніж за роки атеїзму» - з прикрістю підсумував свою прес-конференцію, яке5а розпочиналася і завершилася молитвою, Митрополит Галицький Кир Андрій, запевнивши, що Українська Автокефальна Православна Церква і далі стоятиме на позиції об'єднання в єдину Помісну Українську Православну церкву, що «прийде той час і дзвони святої Софії сповістять про утворення Єдиної Помісної Православної Церкви».

   УВАГА! Публікації розділу "Моніторинг ЗМІ" не обов'язково збігаються з точкою зору редакції сайту "Православіє в Україні", а є відбиттям суспільних подій і думок з метою поліпшення взаєморозуміння та зв'язків між Церквою й суспільством. Статті подаються в редакції першоджерела.