УКР РУС  


 Головна > Публікації > Моніторинг ЗМІ  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 13 відвідувачів

Теги
шляхи єднання Католицька Церква розкол в Україні Ющенко Археологія та реставрація Доброчинність церква і суспільство постать у Церкві УПЦ КП Митрополит Володимир (Сабодан) Священний Синод УПЦ іконопис секти Церква і влада Приїзд Патріарха Кирила в Україну Голодомор церква та політика церковна журналістика Церква і медицина забобони автокефалія Патріарх Алексій II молодь УГКЦ Предстоятелі Помісних Церков краєзнавство діаспора Президент Віктор Ющенко Києво-Печерська Лавра конфлікти українська християнська культура Церква і політика 1020-річчя Хрещення Русі монастирі та храми України милосердя педагогіка вибори комуністи та Церква Вселенський Патріархат Мазепа


Рейтинг@Mail.ru


«Час-2000» (Чернівці): Літопис Ордену архистратига Михаїла містить багато цікавого«Час-2000» (Чернівці), Ігор Чеховський, 03.05.07

У нашому часописі вже неодноразово розповідалося про діяльність у Чернівцях міжнародної організації "Лицарський орден Архистратига Михаїла", яку очолює полковник запасу Іван Микулинський. Нагадаємо лише, що громадське об'єднання народилося в Чернівцях 1997 р. з ініціативи пана Микулинського та його однодумців. Відтоді ідеї лицарського православного ордену поширилися по всій Україні й вийшли за її межі. Нині орден має відділення (пріорства) в усіх регіонах України, а також у Молдові, Вірменії, Польщі, Німеччині, Еспанії й Канаді. До складу організації входить чимало шанованих у нашій країні людей: народних депутатів, політиків, вчених, митців, бізнесменів.

Загалом діяльність ордену Архистратига Михаїла спрямована на виховання патріотизму. Українські лицарі обстоюють передусім цілісність України, тому в їхніх лавах є представники від усіх країв: від Закарпаття й Волині - до Донбасу. Лицарі послідовно домагаються надання цілковитої незалежності Українській православній церкві Московського патріархату й об'єднання українських православних церков, із відповідними відозвами зверталися до керівництва країни та Вселенського патріарха.

У своїй міжнародній діяльності члени ордену всіляко намагаються сприяти поширенню й утвердженню позитивного образу України за рубежем, зокрема серед аристократичних кіл Заходу. Цій справі послужили візити делегацій ордену до Австрії, Німеччини та Італії. З іншого боку, із орденом Архистратига Михаїла почали налагоджувати контакти і старовинні знані ордени та представники аристократії Західної Європи.

Так, почесним князем ордену Архистратига Михаїла було посвячено справді королівську особу - голову Королівського Товариства Франції Його Величність принца Шарля Філіпа Орлеанського, який тривалий час працював у міжнародних та дипломатичних місіях. Українські лицарі налагодили контакт із добре знаними із середньовічної історії й чинними досі госпітальєрами, повна назва яких містить чимало історичних реалій: "Суверенний екуменічний військовий орден госпітальєрів Святого Іоанна Єрусалимського, вселенських рицарів Родоса і Мальти". Госпітальєри, як і наші лицарі, спільно привітали заходи та дії, вжиті "на користь бідних, хворих і знедолених у різних країнах світу" і закликали боротися з непотрібними стражданнями і соціальною несправедливістю.

Члени ордену Архистратига Михаїла так само плекають доброчинність - рису, що споконвіку фігурувала серед основних чеснот кожного лицаря. Протягом кількох років українські лицарі регулярно навідуються з гостинцями до Чернівецького обласного будинку дитини, відремонтували тут дитячий майданчик, перераховують на потреби дитбудинку кошти.

І ще одна вельми позитивна риса в діяльності ордену Архистратига Михаїла - прозорість і відкритість у роботі цієї організації. Саме цьому, а також пропаганді ідеалів лицарства в Україні присвячений тритомний "Літопис Лицарського Ордену Архистратига Михаїла". Автором видавничого проекту є великий магістр Ордену Іван Микулинський.

У 2005 р. у Чернівцях вийшов друком перший том цього літопису. А нещодавно у чернівецькому видавництві "Прут" побачив світ другий том. У ньому детально, на основі документації організації, висвітлюється діяльність ордену протягом 2005-2006 рр., а також опублікована загальна структура, склад керівних органів і список лицарів ордену, причому про найактивніших подається коротка інформація.

Видання супроводжується багатим ілюстративним матеріалом, що робить цю книгу загалом цінним довідником як із історії вітчизняної геральдики, так і про сучасне відродження ідей лицарства в Україні.

У такому контексті чергова книга Івана Микулинського може бути рекомендована всім, хто цікавиться яскравою і все ще мало пізнаною минувшиною нашої Батьківщини, а також діяльністю сучасних організацій, які сприяють відродженню славних традицій наших предків.

   УВАГА! Публікації розділу "Моніторинг ЗМІ" не обов'язково збігаються з точкою зору редакції сайту "Православіє в Україні", а є відбиттям суспільних подій і думок з метою поліпшення взаєморозуміння та зв'язків між Церквою й суспільством. Статті подаються в редакції першоджерела.