УКР РУС  


 Головна > Публікації > Моніторинг ЗМІ  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 199 відвідувачів

Теги
Археологія та реставрація іконопис Митрополит Володимир (Сабодан) Церква і влада українська християнська культура УГКЦ Києво-Печерська Лавра конфлікти монастирі та храми України церковна журналістика вибори педагогіка забобони Предстоятелі Помісних Церков УПЦ КП Патріарх Алексій II Церква і політика комуністи та Церква церква та політика Приїзд Патріарха Кирила в Україну церква і суспільство краєзнавство розкол в Україні Голодомор молодь Ющенко шляхи єднання діаспора милосердя Священний Синод УПЦ автокефалія Президент Віктор Ющенко Мазепа 1020-річчя Хрещення Русі Католицька Церква Вселенський Патріархат Доброчинність секти Церква і медицина постать у Церкві


Рейтинг@Mail.ru


«Доба» (Чернівці): Світ добрими очима відбивається у полотнах художника Штефана Флореску«Доба» (Чернівці), Василь Гейніш, 17.05.2007

Він народився і виріс на Буковині – у селі Молодія Глибоцького району. Тут робив свої перші кроки у незбагненний світ мистецтва, хоча й прийшов у нього не одразу. Як і кожен селянський хлопець, пізнав працю біля землі, ходив до звичайної школи, а коли настала пора – служив і у війську. Саме тут на художній хист буковинського юнака звернув увагу один із старших товаришів. І мовив: та тобі, хлопче, Бог дав справжній дар. Тобі треба обов'язково вчитися.

Ці слова стають напутніми для Штефана і в 21 рік, після служби в армії, він вступає у Чернівецьку художню студію під керівництвом Івана Холоменюка, який став першим професійним вчителем для молодого хлопця з Молодії. А далі у Штефана Флореску були роки наполегливого навчання у Вижницькому училищі прикладного мистецтва, Львівському поліграфічному інституті імені Івана Федорова (факультет графічного оформлення книг).

За інститутським направленням він потрапив у Херсонську область. Перед ним відриваються можливості стати головним художником одного з ткацьких підприємств. Але Штефан розуміє, що це "конвеєрна робота" жорстокого радянського виробництва, а йому хочеться вільної думки, вибору тем у мистецтві, мати своє світобачення оригінального художника. І він полишає фабрику, а в 1973 році переїжджає у місто Бельці, де проживає і творить донині, є членом Спілки художників Молдови.

У численних і багатожанрових творах Штефана Флореску світ сповна відбитий його добрими очима, любов'ю до рідного краю і людей, де б вони не проживали. Полотна буковинського художника експонувалися на семи персональних виставках (1967-2005 роках), сумісних та міжнародних виставках в Україні, Молдові, Росії, Румунії, Туркменії. Як і кожен митець, він багато мандрує, зокрема, побував у Росії, Прибалтиці, Середній Азії, Вірменії, Румунії. Та особливий слід у його житті залишила зустріч із видатним вірменським майстром пензля – Мортиросом, який, розглядаючи твори Штефана, сказав пророчі слова: "Ти будеш справжнім художником".

Свого часу молодому хлопцеві Флореску захотілося стати монахом, він навіть побував в одному з монастирів, де заночував. Власне, з роками він ще не раз відвідуватиме монастирі, зокрема і в Румунії, звертаючись до Бога. Та ще тоді, після першого відвідування монастиря, Штефан дійшов висновку, що буде "монахом" у мистецтві, не полишаючи "світського життя". І невипадково син Штефана Флореску – Роман, мистецтвознавець Спілки художників Молдови, назвав свою монографію-альбом, що вийшла у Кишиневі наприкінці 2006 року, "Штефан Флореску – буковинський "монах" у мистецтві Молдови". Цю прекрасно проілюстровану книгу творами Штефана художник вже презентував у Молдові. Привіз понад 20 примірників і на Буковину, де знову побував нещодавно. Штефан Іванович, окрім рідної Молодії, відвідав Вижницю і Чернівці, де зустрічався зі своїми педагогами, колегами і, звісно, подарував їм, в тому числі й Івану Холоменюку, привезені книги.

Наша коротка розмова з художником відбулася у Молодії напередодні його від'їзду у Молдову. І ось що додав на прощання Штефан Іванович.

– Одна мрія моя вже здійснилась – книга з моїми творами вже побачила світ. Маю ще одну – новозбудованій школі в Молодії подарувати кілька своїх полотен, аби знайшли тут місце поряд з книгою.

Тринадцятого травня Штефану Флореску виповнилося 73 роки і дай, Боже, йому ще многая літа і міцного здоров'я.

   УВАГА! Публікації розділу "Моніторинг ЗМІ" не обов'язково збігаються з точкою зору редакції сайту "Православіє в Україні", а є відбиттям суспільних подій і думок з метою поліпшення взаєморозуміння та зв'язків між Церквою й суспільством. Статті подаються в редакції першоджерела.