УКР РУС  


 Головна > Публікації > Моніторинг ЗМІ  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 149 відвідувачів

Теги
молодь секти конфлікти церква і суспільство забобони церковна журналістика українська християнська культура Археологія та реставрація шляхи єднання автокефалія Голодомор Мазепа комуністи та Церква Митрополит Володимир (Сабодан) вибори Предстоятелі Помісних Церков педагогіка монастирі та храми України милосердя Патріарх Алексій II Священний Синод УПЦ постать у Церкві Ющенко Вселенський Патріархат церква та політика Католицька Церква Президент Віктор Ющенко Церква і медицина Доброчинність Києво-Печерська Лавра 1020-річчя Хрещення Русі розкол в Україні іконопис діаспора Церква і політика Церква і влада УПЦ КП УГКЦ краєзнавство Приїзд Патріарха Кирила в Україну


Рейтинг@Mail.ru


«Вісник & Ко» (Луцьк): «Сваха» у… рясі для Олі і Васі«Вісник & Ко» (Луцьк), Свiтлана Мартинець, № 45 (605) 2007

Щонедiлi молодь Львова і навколишнiх сiл збирається бiля церкви  Володимира та Ольги. Одинокi й самотнi приходять сюди, щоб... знайти свою половинку. Створення подружнiх пар - одна з головних цiлей молодiжного християнського клубу "Надiя", який діє при церкві.
Богдана Чабана, пароха церкви святих Володимира та Ольги, жартома називають "свахою". Адже саме вiн п'ять років тому заснував "Надію" - християнський клуб для молодi, головна iдея  клубу - допомогти тим, кому за тридцять і за сорок, знайти одне одного.
На прiзвисько "сваха" отець нiколи не ображається. Каже, найголовнiше, щоб молодi люди, якi знайшли одне одного на зустрiчах у "Надiї", були щасливi. I мали дiточок. Бо кому, як не священиковi, який ростить шiстьох своїх дiтей, знати, що з ними, та ще з тiєю найрiднiшою, подружжя щасливе?
Парох розповiдає, що заснувати центр для одиноких i самотнiх людей його спонукали... сповiдi:
- Через них я зрозумiв, що бiда цих людей - в одинокостi. Вони не мають кому довіритися, з ким порадiти, посмiятися i поплакати. Господь Бог дав людинi дар життя. I дар покликання до подружнього життя. Самотнiй не може бути щасливим. Нинi, у такий важкий в духовному та матерiальному планi для країни час, Церква не може стояти осторонь. Має робити все для того, щоб молодi люди не почувалися покинутими напризволяще й були щасливi у подружньому життi. Я бачу, що ті, хто приходить до нашого клубу, дуже хочуть спiлкуватися, шукають духовного єднання. Хiба їм можна вiдмовити у пошуку щастя?
Клуб "Надiя" дiє при церквi вже п'ятий рiк поспiль. Кожної недiлi для людей, які шукають подружнього щастя, духовнi отцi й семiнаристи читають лекцiї.  Окрiм самотнiх i одиноких, яким за тридцять, до клубу частенько навiдуються й молодшi. Також сюди приходять пари, якi хочуть одружитися.
"Нинi є багато раннiх i необдуманих шлюбiв. Молодi люди не розумiють, що найперше має бути взаємоповага, вiдповiдальнiсть одне за одного перед Богом, що це надовго. На все життя. Не розумiють, бо їм цього нiхто не пояснює", - каже отець Богдан.
На вечорах знайомств слухають не тiльки лекцiї, але й українську музику. Демонструють і фiльми - на релiгiйну та iсторичну тематику. Час вiд часу "Надiя" влаштовує подорожi до святих мiсць.
За час дiяльностi "Надiя" посприяла в одруженнi понад півсотні пар. Людей рiзного вiку, професiй та сприйняття життя поєднала вiра у Бога, прагнення сiмейної гармонiї та духовної краси.
"Я хотiв знайти в клубi дружину, з якою можна було б створити сiм'ю на засадах християнської моралi", - каже Володимир Вовчанський. Нинi цей чоловiк - щасливий, бо знайшов ту єдину у лекцiйному залi храму святих Володимира та Ольги. У їхнiй сiм'ї росте донечка Веронiка. Вже у багатьох сім'ях, які знайшли одне одного завдяки християнському клубу, ростуть діточки.

   УВАГА! Публікації розділу "Моніторинг ЗМІ" не обов'язково збігаються з точкою зору редакції сайту "Православіє в Україні", а є відбиттям суспільних подій і думок з метою поліпшення взаєморозуміння та зв'язків між Церквою й суспільством. Статті подаються в редакції першоджерела.