УКР РУС  


 Головна > Публікації > Моніторинг ЗМІ  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 77 відвідувачів

Теги
Церква і медицина УГКЦ молодь церква і суспільство Доброчинність конфлікти українська християнська культура 1020-річчя Хрещення Русі церква та політика Президент Віктор Ющенко Митрополит Володимир (Сабодан) педагогіка комуністи та Церква шляхи єднання іконопис Католицька Церква краєзнавство Мазепа Предстоятелі Помісних Церков церковна журналістика автокефалія Приїзд Патріарха Кирила в Україну діаспора Ющенко забобони вибори милосердя Археологія та реставрація Церква і влада Церква і політика Києво-Печерська Лавра розкол в Україні УПЦ КП Голодомор монастирі та храми України Вселенський Патріархат Патріарх Алексій II секти постать у Церкві Священний Синод УПЦ


Рейтинг@Mail.ru


«Хрещатик» (Київ): Суспільна іржа«Хрещатик» (Київ), Костянтин Бондаренко, 14/11/2007

У нас постійно дискутують теми моралі, моральних цінностей, що нам потрібно розвивати традиційні українські принципи, на яких базувалася українська нація протягом століть.

Завдяки цим цінностям нація виживала, розвивалася і мала сили зберігати свою самобутність. Проте що ж таке мораль у сучасному українському суспільстві? Яка вона? Київський інститут імені Горшеніна провів чергове соціологічне дослідження на тему: "Мораль в Україні" в рамках річної програми "Ментальні основи вибору". Результати виявилися доволі цікавими і навіть сенсаційними. Сім з десяти українців вважають, що в нас спостерігається занепад української державності і стагнація державницьких процесів. При цьому найбільша кількість опитаних - 34 % - вважає, що саме держава повинна подбати про мораль і моральні орієнтири для українців. Лише на другому місці у цьому переліку є церква, яка, на думку 32 % опитаних, має займатися питаннями моралі. Це дуже несподівано, адже церкву українці завжди вважали найпершим моральним провідником.
Де шукає моральну втіху більшість українців? У творах літератури, живопису, телепросторі. Лише 15 % опитаних сказали, що тут вони знаходять якісь взірці для наслідування і якісь моральні принципи.

Це дуже дивно, але понад 50 % громадян вважають абсолютно нормальним донести на свого ближнього у міліцію, 40 % - подружню зраду, кожен другий українець - евтаназію.
Усі ці речі дають підставу говорити про тривожні явища в українському суспільстві. І не лише держава і громадськість, громадські інституції повинні бити на сполох, оскільки руйнування традиційних засад моралі справді веде до руйнування певних традицій, що складалися століттями, а й руйнування ідентичності.

Фактично мораль руйнується не стільки через несвідомість окремих індивідів, вона насправді починає руйнуватися "згори". Недаремно кажуть, що риба гниє з голови. Аморальність в українській політиці, відсутність моралі у стосунках між представниками влади, відсутність моральних принципів у владних структурах і владних інститутах, загальна корумпованість суспільства, суспільна вседозволеність призводять до руйнування моралі. Мораль перестає бути якоюсь цінністю для українців.

   УВАГА! Публікації розділу "Моніторинг ЗМІ" не обов'язково збігаються з точкою зору редакції сайту "Православіє в Україні", а є відбиттям суспільних подій і думок з метою поліпшення взаєморозуміння та зв'язків між Церквою й суспільством. Статті подаються в редакції першоджерела.