УКР РУС  


 Головна > Публікації > Моніторинг ЗМІ  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 140 відвідувачів

Теги
забобони монастирі та храми України Патріарх Алексій II шляхи єднання церква і суспільство Митрополит Володимир (Сабодан) Археологія та реставрація діаспора Вселенський Патріархат церква та політика Церква і медицина краєзнавство Церква і влада Ющенко УПЦ КП українська християнська культура конфлікти церковна журналістика комуністи та Церква секти милосердя 1020-річчя Хрещення Русі Доброчинність молодь Президент Віктор Ющенко Священний Синод УПЦ Мазепа Приїзд Патріарха Кирила в Україну Предстоятелі Помісних Церков Голодомор УГКЦ Католицька Церква автокефалія іконопис вибори постать у Церкві розкол в Україні Церква і політика педагогіка Києво-Печерська Лавра


Рейтинг@Mail.ru


«День» (Україна): «Компендіум» для всіх«День» (Україна), Клара Гудзик, 8 лютого 2008

На цьому тижні в Києві, в Національному університеті «Києво-Могилянської академії» відбулася конференція, на якій обговорювалося, головним чином, соціальне вчення католицької церкви, викладене у так званому ватиканському «Компендіумі» (Латинське «compendium» - «Найкоротший шлях»). Нагодою для обговорення соціальної доктрини став вихід у світ українського варіанту «Компендіуму», який, завдяки науковцям Української греко-католицької церкви, щойно вийшов друком. «Компендіум» представляв високий гість iз Ватикану - кардинал Ренато Раффаеле Мартіно, який значну частину свого життя займався розробкою католицької соціальної доктрини».

Першим звернувся до присутніх патріарх УГКЦ Гузар, який відразу зосередився на одному з найбільших гріхів сучасного українського суспільства - на корупції. Він роздумує таким чином: «Одні запитують: «Звідки це взялося», інші - «Як позбутися цієї суспільної недуги»? Можна багато про це говорити, але я хотів би лише нагадати, що для тих, хто практикує корупцію, основою життя є скарб, гроші. У Святому ж Письмі говориться, «Де скарб твій, там і серце твоє». На думку патріарха «Компендіум» кожного вчить євангельській поведінці у щоденному, у буденному житті, і, зокрема, сказав: «Якби ми всім серцем прийняли ті правди, які викладені в цій книзі («Компендіумі»), де накопичено досвід церкви, і сказали, що саме тут і є скарб, заради якого треба жити, тоді таке поняття, як корупція, могло б зникнути».

Його Еміненція кардинал Ренато Раффаеле Мартіно, звертаючись до українців (не тільки католиків чи греко-католиків) сказав, що «ради вирішення складних соціальних, економічних і політичних сучасних проблем в Україні, «Компендіум» пропонує посіяти у грунт цієї великої нації цілісний і солідарний гуманізм». І нагадав, що серед принципів соціального вчення церкви чільне місце посідає солідарність. І навів дуже важливу для українців цитату з латинського «Компендіуму»: «ХХ століття було трагічно позначене різними геноцидами: геноцид вірмен, українців, камбоджійців, жителів Африки та Балканського півострова. Тому соціальна доктрина церкви - це не лише теоретичні знання, вона розроблена для застосування на практиці, зорієнтована на життя. І тому повинна по- творчому застосовуватися й активно практикуватися. У тому числі й в Україні».

Необхідність створення соціального вчення неможливо заперечувати. Про це говорив також професор Антуан Аржаковський, директор Інституту екуменічних студій при Українському католицькому університеті (Львів). Він зупинився на екуменічній важливості опублікування «Компендіуму» і навів жахливу статистику: «Щороку 800 млн. осіб страждають від воєн і 200 млн. хворіють на холеру через вживання зараженої води. Щороку зникає 10 тис. видів рослин і тварин. Щодня 10 тис. дітей помирають у неприродній спосіб... Розходження між десятьма найбагатшими країнами та десятьма найбіднішими збільшилося у 10 разів за останні 30 років. Ці жахливі факти дозволяють нам зрозуміти, чому всі Східні православні церкви підтримують екуменічний рух спільно з усім християнським світом. Вони визнають, що головні моменти їхньої віри об'єднують християн і дозволяють їм долати несправедливість та бідність - але тільки тоді, коли вони працюють разом».

   УВАГА! Публікації розділу "Моніторинг ЗМІ" не обов'язково збігаються з точкою зору редакції сайту "Православіє в Україні", а є відбиттям суспільних подій і думок з метою поліпшення взаєморозуміння та зв'язків між Церквою й суспільством. Статті подаються в редакції першоджерела.