УКР РУС  


 Головна > Публікації > Моніторинг ЗМІ  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 92 відвідувачів

Теги
комуністи та Церква українська християнська культура Ющенко 1020-річчя Хрещення Русі Вселенський Патріархат Голодомор Патріарх Алексій II УГКЦ Священний Синод УПЦ вибори монастирі та храми України церква і суспільство Церква і медицина Предстоятелі Помісних Церков краєзнавство Мазепа Археологія та реставрація церковна журналістика Католицька Церква молодь конфлікти постать у Церкві шляхи єднання УПЦ КП секти Президент Віктор Ющенко Приїзд Патріарха Кирила в Україну педагогіка Доброчинність іконопис Києво-Печерська Лавра церква та політика розкол в Україні милосердя Митрополит Володимир (Сабодан) діаспора автокефалія Церква і влада Церква і політика забобони


Рейтинг@Mail.ru


«Ваш шанс» (Сумы): Возрождение славы казацкой«Ваш шанс» (Сумы), Иван Демидов, 06.02.2008

Оно происходит благодаря ежедневному труду многих наших земляков

Несмотря на то что на Сумщине 14 казацких организаций, далеко не все из них могут похвалиться реальной работой.

А вот «Козацтву Запорозькому» есть что сказать. Слово генерал-полковнику ВИКТОРУ ЛЯХУ, атаману Сумской паланки международной общественной организации «Козацтво Запорозьке». И первый наш вопрос - как раз о работе, проводимой членами организации с детьми и молодежью.

- У 2007-му ми активно попрацювали з нашими юними громадянами - у 200 загальноосвітніх та позашкільних закладах області. І у більшій частині з них - у 139 - допомагали проводити спортивно-розважальні свята «Козацькі розваги». А це не лише гарний відпочинок, а й досконало розроблений цикл фізичних вправ, запитань з історії козацтва, культури, побуту. Такі розваги сприяють вихованню патріотизму, дружби та взаємовиручки, поваги до супротивника, викликають бажання займатися спортом, вивчати історію свого краю, поглиблювати знання з географії, біології та інших предметів.

Позакласні козацькі заходи дисциплінують і згуртовують молодь. Кожна козацька вправа потребує наполегливої підготовки, розвиває ті чи інші життєво важливі якості: вміння діяти в екстремальних умовах, спритність, витривалість, швидкість рухів, силу удару, вміння миттєво діяти в неочікуваних ситуаціях, концентрувати увагу на певній дії, розраховувати час тощо.

«Козацькі розваги» сприяють формуванню національної свідомості молоді на засадах козацького лицарства, а також відволікають від негативного впливу вулиці, позбавляють шкідливих звичок. Таким чином, ми сприяємо не лише фізичному, а й всебічному, гармонійному розвиткові молодої генерації України.

Козацька старшина Сумської обласної паланки МГО «Козацтво Запорозьке» (генерал-осавул Олександр Климов, генерал-полковник Юрій Вовченко, козацькі полковники Віктор Храпатий, Василь Северин, Іван Головченко, віськовий старшина Михайло Лях, осавули Ара Маргарян та Володимир Дружинін, підосавули Василь Статівка, Андрій Івницький та ін.) приділяє значну увагу якісному розвитку козацького гарту в загальноосвітніх закладах Сумщини, надає в межах своїх можливостей матеріальну допомогу тим школам, з якими козаки співпрацюють. Разом з педагогічними працівниками та управлінцями тут розробляються відповідні плани та сценарії виховних проектів. Прикладом такої співпраці може бути взаємодія отамана Шосткинського куреня підосавула Сергія Татаринова та управління освіти (О.І.Попова), відділу у справах сім'ї, молоді та спорту (О.Ф.Шевченко), прав-ління спілки ветеранів Афганістану (В.І.Півторак) та інших.

Не залишаються поза нашою увагою й діти-сироти. Так, напередодні Нового року в Білопільській школі-інтернаті козаки допомагали прикрасити ялинку новими іграшками, взяли участь у козацькій спортивно-розважальній програмі, нагородили переможців.

- Праця з юними та допомога їм - це не єдина ваша важлива справа, чи не так?

- Звичайно, нас хвилюють і інші проблеми сьогодення. Тому докладаємо зусиль і в інших напрямках. Тісно взаємодіємо з Сумською та Конотопською єпархіями УПЦ, підлеглими їм парафіями, надаємо їм певну допомогу. Наприклад, за сприяння Сумської паланки міжнародної громадської організації «Козацтво Запорозьке» у 2007 році було придбано та встановлено пластикові вікна у будівлі Свято-Успенського храму, що будується в смт Хотінь Сумського району.

Не послаблюємо своєї активності і в екологічних заходах. Посилюємо свою участь в природоохоронних акціях, сприяємо поліпшенню природного оточення: висаджуємо ліси, закладаємо й доглядаємо сквери, облаштовуємо місця відпочинку тощо.

В діяльності паланки привабливими є і форми, і зміст, і методи. Козацька молодь загартовується в наметових містечках, направляється для відпочинку й вдосконалення своєї майстерності в гори, на море; навчається рукопашному бою, сучасним і бальним танцям, відвідує школу риторики.

Попереду у нас велика робота з увіковічення пам'яті нашого земляка - останнього кошового отамана Запорізької Січі Петра Івановича Калнишевського.

- Чи легко знаходите однодумців у своїй діяльності?

- Слід відзначити, що багато з керівників державних і приватних підприємств, установ, банків свідомо підтримують нашу роботу з молоддю, надають посильну допомогу.

На жаль, не відчувається такої підтримки з боку адміністрації області. Серед обласних козацьких організацій мають місце непорозуміння, зазнайство і тому подібне. Відсутня спрямованість даних громадських об'єднань на загальну суспільно-корисну мету. Заважає роботі й сумнівна конкуренція серед бездіяльних козацьких структур тощо. Таким чином, козацтво як досить потенційна сила недостатньо використовується на благо Сумщини.

Ми маємо оцінювати будь-яку роботу за корисним вкладом в розквіт і розбудову не лише організації, а й суспільства в цілому, з позицій правди та справедливості.

Слід згадати, що козацтво здобуло повагу Європи тим, що в свій час показало світові зразок демократичного устрою й життя Запорiзької Січі. Молоді люди йшли до козацької армії не за наказом царя, а добровільно, щоб захищати долю батьків і свого народу. І на сьогодні козак є символом волі й борця за справделивість. Отже, від кожного з нас вимагається неабияка відповідальність за свій народ й готовність стати на захист його гідності.

   УВАГА! Публікації розділу "Моніторинг ЗМІ" не обов'язково збігаються з точкою зору редакції сайту "Православіє в Україні", а є відбиттям суспільних подій і думок з метою поліпшення взаєморозуміння та зв'язків між Церквою й суспільством. Статті подаються в редакції першоджерела.