УКР РУС  


 Головна > Публікації > Моніторинг ЗМІ  
Опитування



Наш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.ua



Зараз на сайті 64 відвідувачів

Теги
вибори постать у Церкві Мазепа УПЦ КП УГКЦ конфлікти педагогіка комуністи та Церква милосердя Патріарх Алексій II іконопис Доброчинність Церква і медицина церква та політика автокефалія Археологія та реставрація Священний Синод УПЦ молодь 1020-річчя Хрещення Русі розкол в Україні Предстоятелі Помісних Церков Вселенський Патріархат Києво-Печерська Лавра церковна журналістика Католицька Церква краєзнавство українська християнська культура Церква і політика секти шляхи єднання Митрополит Володимир (Сабодан) Голодомор монастирі та храми України забобони Ющенко церква і суспільство Церква і влада Приїзд Патріарха Кирила в Україну діаспора Президент Віктор Ющенко






Рейтинг@Mail.ru






«Zaxid.net» (Львів): Зовнішнє оцінювання - спосіб подолати корупцію в освіті, - заява Українського Католицького Університету



«Zaxid.net» (Львів), 21.04.2008

Ректор Українського Католицького Університету о. д-р. Борис Ґудзяк оприлюднив заяву, в якій від імені спільноти УКУ наголошує на соціальній важливості введення зовнішнього незалежного оцінювання, як спроби зламати усталені корупційні схеми в освіті. Про це ZAXID.NET повідомили у відділі інформації та зовнішніх зв'язків Українського Католицького Університету.
 

Подаємо заяву повнотекстово:

"Ще в середині березня Патріарх Української Греко-Католицької Церкви Любомир Гузар (який водночас є Великим Канцлером Українського Католицького Університету) у своєму пастирському листі до духовенства висловив свою підтримку процедурі зовнішнього тестування: „Наша Церква, дбаючи про добро людей, вітає будь-які намагання створювати сприятливіші умови для етично гідного суспільного життя молодого покоління наших громадян, яке вступає у дорослий світ і формує під час навчання в університеті свій моральний характер і свідомість. Тому важко переоцінити важливість успішного проведення зовнішнього незалежного оцінювання для морального здоров'я нашої цілої громади та зміцнення людської довіри у нашому суспільстві". Ці слова повністю відповідали також і позиції нашого Університету.

Внесення групою народних депутатів України (Табачник Д. В., Богословська І. Г. та Горбаль В. М.) Проекту Постанови № 2395 про звернення до Кабінету Міністрів України з вимогою про скасування Постанови Кабінету Міністрів України „Про невідкладні заходи щодо зовнішнього незалежного оцінювання та моніторингу якості освіти" (№ 1312 від 31 грудня 2005 року) стурбувало спільноту УКУ. Від її імені я хотів би заявити таке: проект зовнішнього незалежного оцінювання (тестування) є важливою і конкретною спробою ламати ті корупційні системи, через які діти малозабезпечених сімей позбавлялися реального доступу до вищої освіти.

Тому соціальне значення цього проекту важко переоцінити.

Очевидно, що ця перша спроба може виявитися недосконалою, і в майбутньому доведеться вносити до неї якісь корективи. Але це рух у правильному напрямку, оскільки на нас лежить обов'язок спільними зусиллями подолати „структури гріха" у сфері освіти.

Не можна втрачати відвагу на марші. У цей передпасхальний час, коли ми сповнені біблійних образів, напрошується порівняння з виходом давніх юдеїв із „дому неволі". Нема сумніву, що набагато легше відмовитись від запланованого й повернутися „до Єгипту". Адже дорога попереду нелегка, й успіх здобувається дорогою ціною. Так і в нашому випадку: зрозумілість і прогнозованість давньої схеми вступу до вищих навчальних закладів дуже принадливі, тоді як успіх нового експерименту вимагає великих зусиль.

Проте Господь відчиняє тим, хто стукає. Зовнішнє незалежне тестування було успішно випробуване в багатьох країнах світу. Україна не може відступати від цього шляху.

Ректор Українського Католицького Університету о. д-р. Борис Ґудзяк".

   











УВАГА! Публікації розділу "Моніторинг ЗМІ" не обов'язково збігаються з точкою зору редакції сайту "Православіє в Україні", а є відбиттям суспільних подій і думок з метою поліпшення взаєморозуміння та зв'язків між Церквою й суспільством. Статті подаються в редакції першоджерела.