УКР РУС  


 Головна > Публікації > Моніторинг ЗМІ  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 77 відвідувачів

Теги
церковна журналістика діаспора Священний Синод УПЦ Приїзд Патріарха Кирила в Україну постать у Церкві Києво-Печерська Лавра вибори милосердя Археологія та реставрація краєзнавство українська християнська культура Церква і політика Вселенський Патріархат 1020-річчя Хрещення Русі Мазепа монастирі та храми України Митрополит Володимир (Сабодан) розкол в Україні церква і суспільство автокефалія конфлікти Церква і медицина Доброчинність УПЦ КП комуністи та Церква забобони шляхи єднання секти педагогіка церква та політика Католицька Церква Патріарх Алексій II Президент Віктор Ющенко Голодомор Ющенко УГКЦ Церква і влада молодь Предстоятелі Помісних Церков іконопис


Рейтинг@Mail.ru


«Вечірній Київ»: «Програмне забезпечення» для Бога«Вечірній Київ», Юрій Рудницький, 08.09.08

Київська міська держадміністрація висунула новий проект програми співробітництва з релігійними організаціями. 

Столична влада вирішила систематизувати взаємини з релігійними організаціями Києва. Для цього Київська міська держадміністрація розробила проект «Програми розвитку державно-церковних стосунків у Києві до 2012 року». Він містить розділи, що регулюють стосунки між міською владою і церквами як у господарському плані, так і в освітньо-духовній та благодійній сферах.

Міська влада, проте, наполягає, щоб остаточний варіант містив взаємні зобов'язання сторін. Тобто, щоб було детальніше прописано обов'язки релігійних організацій щодо держави. Проект Програми винесено на обговорення столичних релігійних громад, після чого він має бути поданий для розгляду і затвердження на одну із сесій Київради.

За словами начальника Головного управління в справах національностей і релігій Київської міськдержадміністрації Ольги Власенко, необхідність появи даної програми зумовлена зростанням кількості релігійних громад, що спостерігається в Києві останніми роками. «Кількість релігійних організацій збільшується, тому для того, аби систематизувати стосунки релігійних організацій і держави, і розроблено цю програму», - сказала пані Власенко. На її думку, цей документ надасть можливість владі системно, а не від випадку до випадку, реагувати на поточні потреби релігійних організацій. Приміром, голова міськуправління з питань релігій уже зараз вбачає доцільним ввести до штатного розкладу очолюваної нею структури посади спеціалістів з майна і землевідведення.
За даними столичної адміністрації, щороку кількість релігійних організацій в Києві зростає приблизно на 50 громад. Якщо в 1990 році в Києві діяло 26 релігійних громад 8 конфесій, то в 1999 році - 947 громад 65 конфесій, а станом на 1 вересня 2008 року - 1039 громад 64 конфесій. З них 990 зареєстрованих і 49 - поза реєстрацією.
Проект «Програми розвитку державно-церковних стосунків у Києві до 2012 року» складається з чотирьох розділів. Відповідно, в кожному з них ідеться про сприяння держави діяльності релігійних організацій, організацію відзначення релігійно-суспільних свят українського народу, спільну участь держави і церков у благодійній діяльності, а також науково-просвітницьку роботу.
Тим часом, на думку голови Державного комітету в справах національностей та релігій Олександра Сагана, в проекті Програми бракує положень, що визначали б зобов'язання церков перед владою. Він нагадав, що відомо кілька випадків, коли влада передавала церквам матеріальні цінності, проте далеко не всі церкви використовують їх належним чином.
Голова Держкомрелігій не вдавався в деталі. Хоча відомо, що, приміром, керівництво Києво-Печерського заповідника незадоволене господарською діяльністю УПЦ МП на території Лаври. Ще три роки тому директор заповідника Сергій Кролевець звертав увагу на те, що через цю діяльність виникла реальна загроза виключення Лаври зі Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Так, навесні 2005 року в ближніх печерах відбувся масштабний обвал, в результаті якого зазнали шкоди не лише поховання, а й культурний шар класичного середньовіччя Київської Русі.
Крім того, кілька років тому мали місце конфлікти між церковним керівництвом Лаври і керівництвом заповідника. Доходило навіть до рукоприкладства з боку церковників. Це значно ускладнило ведення наукової роботи на території Лаври.
Як повідомив учора секретар Київміськради Олесь Довгий на розширеному засіданні Київської міської ради церков і релігійних організацій при Київському міському голові, до 1 жовтня представники церков мають подати до міськради свої пропозиції щодо проекту Програми. Їх буде враховано і після цього планується винести його на затвердження на одну із сесій міськради.

   УВАГА! Публікації розділу "Моніторинг ЗМІ" не обов'язково збігаються з точкою зору редакції сайту "Православіє в Україні", а є відбиттям суспільних подій і думок з метою поліпшення взаєморозуміння та зв'язків між Церквою й суспільством. Статті подаються в редакції першоджерела.