УКР РУС  


 Головна > Публікації > Моніторинг ЗМІ  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 133 відвідувачів

Теги
Митрополит Володимир (Сабодан) Патріарх Алексій II вибори Президент Віктор Ющенко Доброчинність українська християнська культура конфлікти церковна журналістика Церква і медицина Мазепа Предстоятелі Помісних Церков милосердя Голодомор Католицька Церква УГКЦ постать у Церкві 1020-річчя Хрещення Русі Археологія та реставрація молодь Києво-Печерська Лавра Церква і влада Вселенський Патріархат діаспора секти Церква і політика церква і суспільство автокефалія Священний Синод УПЦ монастирі та храми України розкол в Україні іконопис Приїзд Патріарха Кирила в Україну забобони церква та політика педагогіка Ющенко шляхи єднання краєзнавство УПЦ КП комуністи та Церква


Рейтинг@Mail.ru


«Віче» (журнал Верховної Ради України): З єпархії — до університету«Віче» (журнал Верховної Ради України), вересень 2008

На початку липня закладено капсулу у фундамент нового приміщення наукової бібліотеки Ужгородського національного університету. А розташується новобудова поруч з головним корпусом вишу.

Унікальним бібліотечним фондом УжНУ користуються не тільки студентство краю, а й відомі дослідники, науковці й політики України, близького та далекого зарубіжжя. Ще за радянських часів бібліотека прописалася на вулиці Капітульній в Ужгороді, у резиденції греко-католицької єпархії. Нині єпархія на чолі зі знаним єпископом Міланом Шашіком здійснює цілковиту реставрацію історичної пам'ятки. Та й багатющий бібліотечний фонд потребує сучасних, належно оснащених приміщень. Тож упродовж останніх років на всіх рівнях ішлося про перенесення бібліотеки.

Відповідне рішення й звернення на адресу голови облдержадміністрації Олега Гаваші приймали й облрада, й її голова Михайло Кічковський.

- Упродовж останніх трьох років було проведено декілька зустрічей з керівництвом облдержадміністрації та облради, - зазначив ректор УжНУ, депутат облради Микола Вегеш, - на яких обговорювали подальшу долю бібліотеки. Дійшли висновку, що найоптимальніший варіант - спорудження нового приміщення саме на території головного корпусу, адже саме тут облаштовано більшість факультетів, де навчається понад 60 відсотків студентів. З часом сюди буде перевезено весь бібліотечний фонд, крім стародруків. Вони, безцінні книжкові раритети, мають зберігатися в стінах святині.

Бібліотека будуватиметься в два етапи. Перший - планується завершити до кінця поточного року. До слова, внутрішнє приміщення матиме скляний купол - така собі родзинка будівлі.

Депутат облради, перший заступник голови облдержадміністрації Іван Балога назвав людей, котрі своїм сумлінням, старанністю наближають день новосілля бібліотеки. Це - Мілан Шашік, Микола Вегеш, депутати облради різних фракцій - Андрій Андріїв, Віктор Трикур, Антон Зелінський, Михайло Попович, Олег Адамчук, Василь Кручениця, Іван Качур та ін.

- Півтора місяця тому почали відновлення Музею лісу і сплаву на Міжгірщині, - сказав Іван Балога. - Сьогодні закладаємо першу, але дуже важливу цеглину у спорудженні нової бібліотеки, якою засвідчуємо добрий початок великої справи. Адже бібліотека за своєю суттю - це скарбівня духовної мудрості, всіх багатств людського духу. І я прошу присутніх депутатів передати капсулу як естафету з рук у руки, аби кожен із вас вдихнув у неї тепло свого серця, котре ще не раз приведе вас сюди з добрими намірами.

Заступник голови облради Василь Брензович згадав про ті часи, коли він, у свої студентські роки, будував навчальний корпус університету разом із іншими.

- Сьогодні, - наголосив він, - настала пора подарувати молодому поколінню сучасну нову бібліотеку. Цією подією, я впевнений, УжНУ впише ще одну яскраву сторінку у свій літопис.

Єпископ Мілан Шашік, як і належить, відправив молебень і освятив місце будівництва бібліотеки. Депутати облради, передавши з рук у руки капсулу, все ж виконати приємну місію - поставити її на місце - уповноважили Івана Балогу, котрий доклав до цього чи не найбільше зусиль.

Що тут додаси? Лише одне: Боже, помагай...

   УВАГА! Публікації розділу "Моніторинг ЗМІ" не обов'язково збігаються з точкою зору редакції сайту "Православіє в Україні", а є відбиттям суспільних подій і думок з метою поліпшення взаєморозуміння та зв'язків між Церквою й суспільством. Статті подаються в редакції першоджерела.