УКР РУС  


 Головна > Публікації > Моніторинг ЗМІ  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 71 відвідувачів

Теги
Археологія та реставрація молодь педагогіка Патріарх Алексій II конфлікти розкол в Україні Президент Віктор Ющенко Церква і влада Ющенко церква та політика 1020-річчя Хрещення Русі шляхи єднання іконопис комуністи та Церква УГКЦ автокефалія Предстоятелі Помісних Церков Церква і медицина Священний Синод УПЦ діаспора милосердя Церква і політика Києво-Печерська Лавра Приїзд Патріарха Кирила в Україну церковна журналістика секти УПЦ КП постать у Церкві Голодомор українська християнська культура церква і суспільство Вселенський Патріархат вибори Митрополит Володимир (Сабодан) Мазепа Доброчинність монастирі та храми України краєзнавство Католицька Церква забобони


Рейтинг@Mail.ru


«Місто» (Вінниця): Тверезий погляд на алкоголізм: кола пекла і кола зцілення«Місто» (Вінниця), Любов Добринська, 06.10.2008

Вінницька Влада каже „НІ!" алкоголізму

Рішення обласної Ради про впровадження на території області програми на 2008-2011 роки щодо посилення профілактичного впливу і протидії проявам пияцтва і алкоголізму серед населення нині обговарюється як пересічними споживачами алкогольної продукції, так і її виробниками та реалізаторами. Поговорити дійсно є про що.
Цією програмою встановлено час для продажу алкогольних напоїв у закладах громадського харчування - з 11 до 23 години, в закладах торгівлі - з 11 до 21 години, причому, розмір площі торгової «точки», яка має право на торгівлю алкогольними напоями, повинна бути не меншою 50 кв. м. Щоб торгувати спиртним, потрібне рішення (дозвіл) органу місцевого самоврядування. Заборонено продаж міцних спиртних напоїв особам, які не досягли 21 року, слабоалкогольних напоїв - особам, які не досягли 18 років.
Підприємства, що виготовляють алкогольні напої та здійснюють їх продаж, повинні щомісяця перераховувати 0,5% від вартості реалізованої продукції в обласний фонд профілактики і протидії пияцтву та алкоголізму. Запроваджено механізм анулювання ліцензій на право роздрібної торгівлі алкогольними напоями за допущені СПД повторні порушення порядку продажу алкогольних напоїв.
На території області заборонено рекламу алкогольних напоїв у місцевих ЗМІ та засобами зовнішньої реклами. Заборонено і торгівлю спиртним «на розлив» (крім підприємств громадського харчування).
На реалізацію програми облРада виділила 33, 074 млн. грн., з яких 26, 074 млн. - з облбюджету, 7 млн. грн. - з державного. Програма передбачає і створення обласної та районних координаційних рад, а також місцевих (районних, міських, сільських, селищних) громадських рад з питань профілактики і протидії пияцтву і алкоголізму.
Будуть відновлені витверезники та створені лікувально-профілактичні заклади для примусового і добровільного лікування від алкоголізму, а також палати при районних лікарнях.

У Вінницькому наркологічному диспансері лише за останні
8 місяців пролікувалась 1200 осіб, а від «білої гарячки» - алкогольного психозу - лікарі врятували 200 любителів оковитої
Сонячний осінній день. До наркологічного диспансеру на території психоневрологічної лікарні імені академіка Ющенка йдемо пішки. Щоб потрапити у одне з трьох відділень, потрібно натиснути кнопку дзвінка. Обираємо перше відділення. Просто так тому, що №1. У палатах майже порожньо - відділення тільки-но відкрили після ремонту. Зате у палаті інтенсивної терапії, куди потрапляють пацієнти «по швидкій допомозі» - з діагнозом «алкогольний психоз», у народі це називають лагідно - «білочка», - один чоловік. Прив'язаний до ліжка, з безтямним виразом обличчя, моложавий - років 35-40. Ось такий дисонанс - прекрасна осінь і лікарняне ліжко, провал в пам'яті і купа симптомів: як-от, судомні напади, психоз, а, можливо, і набряк мозку чи його набухання. Перспектив дві: або вийти з цього стану, або померти...
Лікуються «хроніки» - селяни, бізнесмени, посадовці і т. д...
Кожен, з ким би не зайшла мова про алкоголізм чи пияцтво, погоджуються - мовляв, спивається нація. У селах без самогону чи горілки городу не зореш, будинок не збудуєш, колодязя не викопаєш. Не кажучи вже про весілля, дні народження, поминки. Традиції в нас такі - алкогольні. Тому третина пацієнтів наркодиспансеру - люди з сіл. У містах - щоб укласти контракт, бізнесову угоду, відзначити ці важливі події - потрібна також чарка. Не самогону - коньяку, горілки, шампанського... Нині правилом хорошого тону вважається вирішення виробничих питань за допомогою спиртного - навіть у ресторанах є спецзали для нарад. А взяти фуршети... П'ють всі, але стають алкоголіками, на щастя, не всі.
- Чому та чи інша людина стає алкоголіком, цього ніхто не знає, - пояснює завідуюча наркологічним відділенням №1 Людмила Стельмах. - Є якісь біохімічні маркери, і якби був відкритий їхній секрет, то й цієї хвороби - алкоголізму - не було б - її можна було б профілактувати. Перевірив дітей чи молодь на ці біохімічні маркери і визначив, у кого є схильність до зловживання алкоголем, і людина б остерігалась. Але універсального маркера немає, знаємо лише, що є біохімічний алкоголізм, а є поведінкова залежність.
Пацієнти відділення різного віку - від 18 і до 80 років, але всі вони вже мають 2-3 стадію алкоголізму. Третя - то вже кінцева, яка супроводжується ускладненнями: хворіють печінка, нирки, мозок - усі внутрішні органи, як кажуть лікарі, «інвалідизуються», а людина стає слабоумна, різко падає пам'ять. Для родичів така «рослинна істота» - просто біда. Найгірше - якщо людина стає залежна від алкоголю - то назавжди! І ця залежність нікуди не зникає.
- Алкоголізм - це хронічна хвороба, яка протікає по типу гіпертонічної, виразки шлунка, - розповідає Людмила Стельмах. - Якщо людина не вживає спиртного - нема запоїв, настає ремісія. Як тільки почала пити спиртне - настає загострення хвороби, зрив, а за зривом - рецидив, який проявляється або запоями, або постійним пияцтвом. Проблема цього захворювання в тому, що людина відчуває себе комфортно лише в стані алкогольної інтоксикації. А в тверезому стані такі люди відчувають себе не «в своїй тарілці», Але - до межі. Потім розвиваються ускладнення...
Або алкоголь - або сім'я, або «бомж» - або успішна людина
І все ж...Чи можна побороти «зеленого змія» в собі? Психолог Людмила Радіонова вважає, що можна:
- Повинна бути міцна мотивація на тверезий спосіб життя. Коли людина кидає пити, то це для її організму є великим стресом, який треба пережити, і вже після цього людина входить в зовсім іншу якість. Це називається абстиненція, і з цим треба навчитись жити - чистим від алкогольної інтоксикації. Це дуже важко. Найсильніша мотивація на тверезий спосіб життя - це тенденція до росту - бажання бути успішним.
Пам'ятаю одного чоловіка - буквально бомжував, його привозили в «непотребному» стані у відділення. А нині - це досить успішний бізнесмен. Цей чоловік усвідомив своє «я» і обрав свою мету, свою дорогу. Є багато таких людей з різних соціальних верств - вони «вибираються» з алкогольного туману, якщо є мета, мотивація. Як барон Мюнхгаузен - доки сам себе за волосся з болота не витягнеш - ніхто цього не зробить. Людина сама повинна захотіти ти побудувати своє життя по-іншому. Одного разу мій пацієнт привів свою дружину і каже: «От розкажіть їй, що доки я сам не захочу «зав'язати», - нічого не буде!» Це насправді так.
От нещодавно виходжу я з кабінету зав. відділенням, стоїть молодий чоловік - такий випещений, добре виглядає. Він здоровається, називає мене на ім'я і каже: "Ви мене не впізнаєте? Я тут лікувався 7 років тому, ви зі мною працювали." Я запитала, чому він тут. А він і каже: «Я тут часто буваю, але тепер я інших приводжу на лікування»... Звичайно, є й інші пацієнти, які кажуть, що «меня утраивает моя жизнь». Щоб змінити щось у житті - треба докласти зусиль.
Лікарі кажуть, що можуть допомогти хворим - кожен пацієнт після лікування ще 3 роки стоїть на обліку, і в будь-яку мить може отримати підтримку - це і медикаментозна терапія, і психотерапевтична, і навіть розробка перспективного плану - як себе далі вести. Адже і оточуючі часто спонукають вживати алкоголь - урочистих подій вистачає. Тут головне - вміти відмовитись.
Алкоголізм -
він і «пивний»,
і «коньячний» -
все одно алкоголізм
Людмила Стельмах життєвих історій не розповідає - каже, що відразу можна впізнати в них відомих людей. Але каже про те, що болить:
- Велику негативну роль відіграє реклама пива на телебаченні, навіть безалкогольного, бо з пива все починається. Уже є «пивний алкоголізм» - в стані залежності від спиртного молода людина може за день випити 25-30 пляшок пива. У нас же пиво додають до горілки чи навпаки, і... Є у нас пацієнти, які «сидять» «чисто» на пиві, «чисто» на коньяку чи лікерові. На жаль, щоденне вживання алкоголю молоддю стає нормою.
Проте у суспільстві формується і протилежний образ - успішної людини, котра не п'є і не курить, яка отримує задоволення від життя без «градусів». Людмила Радіонова з цього приводу каже:
- Знаєте, уже є тенденції: зараз в успішних колах не модно пити, курити. Навіть у деяких вінницьких солідних установах на роботу не візьмуть людину, якщо дізнаються, що вона курить!

   УВАГА! Публікації розділу "Моніторинг ЗМІ" не обов'язково збігаються з точкою зору редакції сайту "Православіє в Україні", а є відбиттям суспільних подій і думок з метою поліпшення взаєморозуміння та зв'язків між Церквою й суспільством. Статті подаються в редакції першоджерела.