УКР РУС  


 Головна > Публікації > Моніторинг ЗМІ  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 244 відвідувачів

Теги
Президент Віктор Ющенко українська християнська культура Церква і медицина Церква і влада Вселенський Патріархат церква і суспільство діаспора Києво-Печерська Лавра педагогіка автокефалія монастирі та храми України 1020-річчя Хрещення Русі Патріарх Алексій II конфлікти Археологія та реставрація Ющенко Священний Синод УПЦ Голодомор забобони шляхи єднання розкол в Україні краєзнавство церква та політика Католицька Церква секти вибори Предстоятелі Помісних Церков Приїзд Патріарха Кирила в Україну милосердя комуністи та Церква Церква і політика Доброчинність постать у Церкві церковна журналістика молодь УГКЦ іконопис Мазепа УПЦ КП Митрополит Володимир (Сабодан)


Рейтинг@Mail.ru


РЦ «Гурт» (Україна): Володимир Барабаш: Мінпраці реалізує майже 40 державних соціальних програмРЦ «Гурт» (Україна), 22.10.2008  

До Мінпраці надходить чимало звернень від громадян з проханням роз'яснити, які державні соціальні програми діють в Україні, яких категорій громадян вони стосуються і яким чином здійснюється їх фінансування. Про це - коментар заступника Міністра праці та соціальної політики України Володимира Барабаша.

Сьогодні Мінпраці реалізовує 39 бюджетних програм. Для забезпечення їх виконання Законом України „Про Державний бюджет України на 2008 рік та про внесення змін до деяких законодавчих актів України" (із змінами) передбачено 3557234,7 тис. грн. по загальному фонду, що на 8,3 % більше, ніж торік.

Слід зазначити, що видатки зросли практично по всіх напрямах. Наприклад, на забезпечення інвалідів та інвалідів-чорнобильців автомобілями - на 11,6%, на забезпечення інвалідів санаторно-курортним оздоровленням - на 14,3%. Зокрема, за останні 9 місяців придбано 2292 автомобілів, оздоровлено майже 9 тисяч інвалідів та 46,2 тис. інвалідів отримали грошову компенсацію замість невикористаного санаторно-курортного лікування.

Збільшились видатки (на 18,3% порівняно з призначеннями 2007 року) для забезпечення фінансової підтримки всеукраїнських громадських організацій інвалідів та ветеранів. Також передбачено 8 млн. грн. для придбання (будівництва) житла для інвалідів по слуху та зору.

Видатки на надання щорічної грошової допомоги ветеранам війни та жертвам нацистських переслідувань зросли на 6,7%, що дозволило збільшити розмір допомоги в середньому на 10%.

Значно збільшились видатки на довічні державні стипендії, що дозволило підвищити розмір стипендій учасникам бойових дій у період Великої Вітчизняної війни, громадянам України, які зазнали переслідувань за правозахисну діяльність, особам, що мають особливі заслуги перед Батьківщиною, більше ніж удвічі.

Одним з пріоритетних напрямів соціальної політики є забезпечення окремих категорій населення України технічними та іншими засобами реабілітації. Цього року на зазначені цілі передбачено 297160,1 тис. грн., що на 11,7% більше, ніж торік. За рахунок зазначених коштів планується видати 672,9 тис. засобів реабілітації та надати 210 тисячам чоловік протезно-ортопедичну допомогу.

Також Мінпраці здійснює поточне фінансування загальнодержавних функцій соціального захисту різних категорій населення та підвідомчих установ, закладів і організацій. Видатки у 2008 році на утримання закладів науки, освіти та охорони здоров'я збільшились на 30,6%.

На виконання чорнобильських соціальних програм, головним розпорядником за якими визначено Мінпраці, у бюджеті на 2008 рік передбачено 2091566,0 тис. гривень, що на 192439,2 тис. гривень перевищує обсяг видатків 2007 року.

Збільшення обсягів фінансування та вдосконалення системи соціальних виплат постраждалим громадянам надало змогу збільшити на 10% середній розмір щомісячної грошової компенсації вартості продуктів харчування для громадян, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи:

  • для 108838 громадян 1-ї категорії - до 263,89 грн.;
  • для 225249 громадян 2-ї категорії - до 131,94 грн.

Так, із застосуванням Мінпраці єдиного алгоритму розрахунку розмірів компенсацій для усіх регіонів, порівняно з минулим роком, розмір зазначеної компенсації для чорнобильців, які мешкають у м. Києві, збільшено до 303 грн. (було 275 грн.), у Київській області - до 274 грн. (було 246 грн.), у Дніпропетровській області - до 272 грн. (було 248 грн.), у Миколаївській області - до 256 грн. (було 218 грн.), у Рівненській області - до 257 грн. (було 223 грн.), у Криму - до 276 грн. (було 250 грн.).

Також на 20,0 млн. грн. збільшено рівень забезпечення норм харчування потерпілих дітей. Загальний обсяг видатків на ці цілі у навчальних закладах у нинішньому році становить 382,0 млн. гривень.

До речі, вперше за останні 3 роки постраждалі громадяни отримають компенсаційні виплати за самостійне санаторно-курортне лікування. При цьому встановлені розміри зазначених компенсацій за 2005 - 2007 роки у 2,5 раза перевищують попередні. Розмір компенсації за санаторно-курортне лікування інвалідам-чорнобильцям становить 250,0 гривень.

Всього протягом 9 місяців 2008 року оздоровлено 104,7 тис. постраждалих громадян, з них - 85,5 тис. діти.

Крім того, вперше за усі роки, понад 100 інвалідів-чорнобильців у 2008-му будуть оздоровлені в санаторіях спинального профілю, а 10 дітей, хворих на дитячий церебральний параліч, - в санаторіях психоневрологічного профілю для лікування потерпілих дітей-інвалідів.

Централізований підхід до закупівлі дозволив забезпечити постраждалих громадян з усіх регіонів санаторно-курортними путівками за нозологією хвороб до відомих курортів України (АР Крим, Миргород, Моршин, Трускавець, Закарпаття та ін.), придбати путівки для лікування інвалідів-спинальників, проводити єдину цінову політику та здійснювати контроль за використанням бюджетних коштів.

   УВАГА! Публікації розділу "Моніторинг ЗМІ" не обов'язково збігаються з точкою зору редакції сайту "Православіє в Україні", а є відбиттям суспільних подій і думок з метою поліпшення взаєморозуміння та зв'язків між Церквою й суспільством. Статті подаються в редакції першоджерела.