УКР РУС  


 Головна > Публікації > Моніторинг ЗМІ  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 113 відвідувачів

Теги
милосердя шляхи єднання 1020-річчя Хрещення Русі Доброчинність Мазепа вибори Вселенський Патріархат УГКЦ молодь комуністи та Церква розкол в Україні автокефалія Президент Віктор Ющенко секти Патріарх Алексій II Церква і медицина Митрополит Володимир (Сабодан) монастирі та храми України Католицька Церква Археологія та реставрація іконопис постать у Церкві Предстоятелі Помісних Церков діаспора конфлікти Голодомор Священний Синод УПЦ Церква і влада церква та політика Ющенко Києво-Печерська Лавра Церква і політика УПЦ КП краєзнавство українська християнська культура церква і суспільство Приїзд Патріарха Кирила в Україну церковна журналістика забобони педагогіка


Рейтинг@Mail.ru


«Погляд з Одеси»: Конференція «Україна та Ватикан у розвитку вищої освіти» відбулася у Одесі«Погляд з Одеси», 31.10.2008

У приміщенні Одеського християнського гуманітарно-економічного університету (ОХГЕУ) відбулася науково-практична конференція «Україна та Ватикан у розвитку вищої освіти». Відкриваючи конференцію, начальник Управління внутрішньої політики Одеської міської ради Наталія Чайчук сказала: «Дякую вам, дорогі друзі, за те, що Ви зібралися на цю конференцію, та дякую усім одеситам за те, що у нашому місті можливе обговорення будь-яких проблем, які стосуються різних конфесій .

Молоді люди, які знаходяться тут проти мене, які зібралися щоб обговорити такі цікаві теми - це застава того, що у нашому місті завжди буде таке майбутнє». Н. Чайчук назвала конференцію важливою та актуальною подією як для наукової громадськості України, так й для міста Одеси. Завідувач кафедрою релігиоведенія та теології Прикарпатського національного університету ім. Василя Степановича батько-професор Святослав Кіяк представив історію та сучасність католицької освіти .

Розвиваючи думку професора Кіяка, ректор ОХГЕУ професор Ростислав Крижановський дав огляд історії становлення європейської освіти на канві формування католицьких університетів. Він також вказав на ряд заслуг католицької церкви у справі освіти по усьому світу. Ректор Ужгородської української богословської академії імені святих Кирила та Мефодія й Карпатського університету імені Августина Волошина отець-професор Віктор Бедь передав присутнім вітання від Предстоятеля Української Православної Церкви митрополита Володимира (Сабодана).

У своєму вступі о. Віктор торкнувся проблем розвитку богословської освіти та визнання дипломів духовних навчальних закладів у рамках введення Болонського процесу в Україні. Живий відгук учасників викликав заклик професора Бедь до всіх конфесій спільно відстоювати свої освітні права перед лицем держави. Питанням взаємодії церкви та держави у сфері освіти у контексті гармонізації державно-церковних стосунків була присвячена доповідь кандидата філософських наук, помічника народного депутата України Юрія Решетникова. Доповідач дуже докладно розкрив правову базу чинного законодавства у питаннях релігійної освіти та відзначив, що сьогодні права віруючих на освіту вельми ущемлені у порівнянні з іншими категоріями громадян. Він проінформував присутніх про депутатські ініціативи, направлені на виправлення цієї ситуації.

Як позитивне зрушення у рішенні даного питання Ю. Решетников назвав вирішення Міністра освіти І. Вакарчука підтримати ряд змін законодавства, покликаних змінити цю ситуацію. Про це міністр Вакарчук заявив під час засідання розширеної колегії Міносвіти за участю представників Всеукраїнської ради церков та релігійних організацій 26 червня поточного року. Про проблеми взаємодії релігиоведенія та світогляду, релігійної та філософської істини говорили викладачі Одеських Вузів Едуард Мартинюк та Наталія Доброєр. Взаємодії Болонськой системи й системи української освіти була присвячена доповідь професора Одеського національного університету П. Лобазова. Доцент кафедри політології Одеського державного економічного університету Ольга Добродум на яскравих прикладах проілюструвала присутність католицької церкви в Інтернет-просторі та вказала на те, як у сучасному цифровому суспільстві церква реалізує свою євангелізаційну місію.

«Роль цієї конференції надзвичайно важлива, - учасник конференції, директор Європейського інституту соціальних комунікацій Олександр Доброєр. - Вона наочно показала великий вклад католицької церкви у формування європейської системи освіти, а також показала значення нинішніх зусиль католицької церкви у Україні у справі формування сучасної, освіченої української інтелігенції». Організаторами конференції виступили Відділення релігиоведенія Інституту філософії НАНУ, Християнський гуманітарно-економічний відкритий університет, Одесько-сімферопольська епарія РКЦ, Одесько-кримський екзархат УГКЦ, Духовна рада християнських конфесій Одеської області.

У роботі конференції взяло участь близько шістдесяти релігиоведов, богословів, викладачів українських вищих шкіл та студентів м. Одеси.

   УВАГА! Публікації розділу "Моніторинг ЗМІ" не обов'язково збігаються з точкою зору редакції сайту "Православіє в Україні", а є відбиттям суспільних подій і думок з метою поліпшення взаєморозуміння та зв'язків між Церквою й суспільством. Статті подаються в редакції першоджерела.