УКР РУС  


 Головна > Публікації > Моніторинг ЗМІ  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 37 відвідувачів

Теги
розкол в Україні Церква і політика конфлікти автокефалія вибори постать у Церкві Церква і медицина церква та політика монастирі та храми України педагогіка церква і суспільство шляхи єднання українська християнська культура 1020-річчя Хрещення Русі Патріарх Алексій II УПЦ КП церковна журналістика Католицька Церква Митрополит Володимир (Сабодан) іконопис Мазепа Президент Віктор Ющенко Предстоятелі Помісних Церков діаспора секти Священний Синод УПЦ забобони УГКЦ Доброчинність Церква і влада Голодомор Вселенський Патріархат Археологія та реставрація милосердя Києво-Печерська Лавра Приїзд Патріарха Кирила в Україну молодь краєзнавство комуністи та Церква Ющенко


Рейтинг@Mail.ru


«Хрещатик» (Київ): У Києві відбулася ІІІ-я Національна конференція Всеукраїнського міжконфесійного релігійного християнсько-військового братства...«Хрещатик» (Київ), 28.11.08

 

28 листопада, у Києві представники п’яти релігійних організацій, що співпрацюють зі Збройними Силами України, взяли участь у роботі ІІІ-ї Національної конференції Всеукраїнського міжконфесійного релігійного християнсько-військового братства. Повідомляє прес-служба Міноборони.

Підґрунтям цього заходу стало підписання Меморандуму про співпрацю у справах душпастирської опіки військовослужбовців Збройних Сил України між Міністерством оборони України та уповноваженими представниками п’яти головних церков та релігійних організацій України.

Роботу цього міжконфесійного форуму розпочав Президент християнсько-військового братства Сергій Лисенко, до виступу якого активно долучилися засновники Всеукраїнського міжконфесійного релігійного братства делегації п’яти найвпливовіших в Україні церков. Серед них представники Української православної церкви на чолі з архієпископом Львівським і Галицьким Августином, Української православної церкви Київського патріархату на чолі з протоієреєм Димитрієм Садов’яком, Української автокефальної православної церкви на чолі з протоієреєм Анатолієм Залізницьким, Української греко-католицької церкви на чолі з єпископом Михаїлом Сокальським та Львівської митрополії греко-католицької церкви на чолі з отцем Франциском.

Позицію Міністерства оборони і Збройних Сил України щодо заснування військового капеланства висловили директор Департаменту гуманітарної політики Міністерства оборони України Ілля Тищенко, голова Громадської ради при Міністерстві оборони України Борис Андресюк, начальник Головного управління виховної та соціально-психологічної роботи ЗС України генерал-майор Олександр Копаниця.

Виступаючи перед присутніми директор Департаменту гуманітарної політики МО України Ілля Тищенко поінформував присутніх про сучасний стан та перспективи взаємовідносин Збройних Сил України з релігійними структурами.

- Крок за кроком члени Братства долали нелегкий шлях, повертаючись кожного разу до першоджерел виникнення традицій душпастирської опіки над військом. Різностороння діяльність Братства, створення консультативних та робочих груп з актуальних питань військово-релігійних відносин, проведення науково-практичних конференцій дозволила привернути увагу соціуму до існуючої військово-релігійної проблематики та створила передумови до прийняття до високих управлінських рішень в цій сфері, - зауважив він.

Ілля Тищенко висловив переконання, що досвід міжконфесійної співпраці церков та військового формування України, одержаний під час роботи Братства, має дуже важливе значення. За його словами, вітчизняне оборонне відомство засвідчує свою активну позицію у реалізації тих завдань, які ставить перед собою християнсько-військове братство.

- Підтвердженням того, що Міністерство оборони не стоїть осторонь від поглиблення співпраці з релігійними організаціями є збільшенням кількості священників, які систематично відвідують військові частини для задоволення релігійних потреб військовослужбовців, - наголосив директор Департаменту гуманітарної політики. – Також збільшується кількість переобладнаних і перебудованих культурних споруд на території військових містечок. Присутність в українських миротворчих контингентах священників вже стало доброю традицією.

Говорячи про перспективи взаємовідносин військового відомства та релігійного братства, він зазначив, що одним із завдань на наступний рік визначено створення сприятливих умов для підготовки введення інституту військового капеланства, закріплюючи таким чином правову позицію Міністерства оборони з цього питання.

Цікавою стала інформація, представлена до уваги учасників конференції про те, що з військовими частинами, установами та організаціями Збройних Сил України на місцях контактують 180 священнослужителів, з яких 72 – Української православної церкви, 41 – Української греко-католицької церкви, 31 Української православної церкви Київського Патріархату, 28 - Українського союзу об’єднань євангельських християн-бабтистів, 3 – духовного управління мусульман АР Крим, 2 – української автокефальної православної церкви, та по одному Духовного управління мусульман України і Греко-католицької церкви.

За повідомленням органів військового управління, на сьогодні на території військових містечок у даний час діє 11 релігійних куточків, обладнаних народознавчих світлиць, 21 каплиця, а також 5 храмів, де щоденно правиться служба Божа.

Голова Духовної ради братства єпископ Михаїл Сокальський запевнив, що навіть у ті часи, коли в українському суспільстві сіявся ворожий по відношенню до церкви дух, Українська греко-католицька церква не цуралася душпастирської опіки над військовослужбовцями.

- Воїн – це, перш за все, людина, яка має власні духовні потреби. Зразковими є ті воїни, які мають добру духовну формацію і саме це є головним завданням усіх церков різних концесії та української армії, - закликав єпископ Михаїл Сокальський. – Ми – священнослужителі, прагнемо, аби армія виховувала справжніх мужів українського народу.

Абсолютне погодження з його думкою підтвердив голова Громадської ради при Міністерстві оборони України Борис Андресюк. Він висловив занепокоєння негативними змінами в державі, що порушують спокій людей, їхню духовну та моральну рівновагу.

- Мені дуже приємно, що у цей нелегкий час на допомогу військовослужбовцям прийдуть священики, - зазначив він, додавши, що Громадська рада при Міністерстві оборони України об’єднала навколо себе 80 громадських організацій, які опікуються проблемами військовослужбовців та задіяних у військовій справі людей.

На завершення ІІІ-ї Національної конференції Всеукраїнського міжконфесійного релігійного християнсько-військового братства було обрано голів керівних органів Братства, а також прийнято резолюцію ІІІ-ї Національної конференції. Активістів Братства було нагороджено спеціальними знаками “Віра, держава, честь”.

   УВАГА! Публікації розділу "Моніторинг ЗМІ" не обов'язково збігаються з точкою зору редакції сайту "Православіє в Україні", а є відбиттям суспільних подій і думок з метою поліпшення взаєморозуміння та зв'язків між Церквою й суспільством. Статті подаються в редакції першоджерела.