УКР РУС  


 Головна > Публікації > Моніторинг ЗМІ  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 212 відвідувачів

Теги
Предстоятелі Помісних Церков Доброчинність Президент Віктор Ющенко постать у Церкві УПЦ КП діаспора Голодомор молодь монастирі та храми України Археологія та реставрація церковна журналістика розкол в Україні Митрополит Володимир (Сабодан) Церква і медицина Католицька Церква Священний Синод УПЦ комуністи та Церква Ющенко конфлікти Церква і політика вибори шляхи єднання Приїзд Патріарха Кирила в Україну Києво-Печерська Лавра Вселенський Патріархат милосердя іконопис Патріарх Алексій II церква і суспільство церква та політика секти 1020-річчя Хрещення Русі УГКЦ автокефалія педагогіка краєзнавство Церква і влада Мазепа забобони українська християнська культура


Рейтинг@Mail.ru


«Хрещатик» (Київ): Для представників УПЦ очевидно, що новий Патріарх Московський повинен орієнтуватися в тому, що відбувається в Україні«Хрещатик» (Київ), 21/01/2009

 

У залі засідань Київської митрополії УПЦ (МП) 20 січня відбулася прес-конференція, присвячена результатам роботи Передсоборного Зібрання, засідання якого відбулося 17 січня в Києво-Печерській Лаврі. Під час заходу представники УПЦ відповіли на запитання про очікування УПЦ від нового Патріарха Московського, про можливі зміни статусу УПЦ, про стосунки влади та Церкви. Зокрема голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ архимандрит Кирил (Говорун) зазначив, що в УПЦ сподіваються, що «за наступного Патріарха РПЦ розкол в українському православ'ї буде подолано». Повідомляє РІСУ

Як інформує офіційний сайт УПЦ, на запитання журналістів відповідали керуючий справами Української Православної Церкви архиєпископ Білоцерківський і Богуславський Митрофан (Юрчук), який також є головою Синодальної комісії з підготовки в єпархіях УПЦ до Помісного Собору РПЦ, прес-секретар Предстоятеля УПЦ Митрополита Володимира протоєрей Георгій Коваленко та голова Відділу зовнішніх церковних зв'язків УПЦ архимандрит Кирил (Говорун).

Про процедуру обрання нового Патріарха розповів архиєпископ Митрофан, розпочинаючи прес-конференцію. Він зокрема повідомив, що загальна кількість делегатів від УПЦ на Помісний Собор РПЦ - 192 особи, а кількість учасників Помісного Собору - 720 осіб, тобто третина учасників буде з України.

«Передувати Помісному буде Архиєрейський Собор, який відбудеться 25-26 січня. На ньому висунуть три кандидати з усього єпископату. Ці три кандидатури будуть запропоновані Помісному Собору, який має їх розглянути і відповідно проголосувати. Більш того, Помісний Собор має право висунути ще й своїх кандидатів. Після цього шляхом таємного голосування визначать того, хто набере найбільшу кількість голосів. Людина, яка набере 50% + 1, автоматично вважається обраною Предстоятелем РПЦ. Якщо такого не станеться, то буде голосування в декілька турів», - пояснив архиєпископ.

Щодо кандидатури на Патріарха від УПЦ, то архиєпископ Митрофан зазначив, що на зібранні архиєреї УПЦ не ставили питання про те, щоб голосувати разом за конкретного кандидата. «Кожен учасник Собору визначатиметься з кандидатурою на Патріарха РПЦ сам, відповідно до своїх особистих симпатій, а також виходячи з того, якими якостями повинен володіти кандидат на Патріарха у наш час», - повідомив архиєпископ.

Важливою темою, яку обговорювали під час прес-конференції, стало питання створення єдиної помісної Православної Церкви в Україні. Архиєпископ Митрофан відзначив, що «єдність православ'я в Україні - дуже важливе питання, яке ніколи не знімається з порядку денного». «Я вважаю, що зміна існуючого статусу нашої Церкви залежатиме від того, як складатиметься ситуація в Україні. Якщо єпископат, духовенство і віруючі, об'єднавшись, подолають розкол, тільки тоді це питання може ставитися. Сьогодні наша Церква не має для цього відповідних умов. І навіть тому, хто стане Патріархом, вирішити це питання відразу буде дуже важко», - наголосив він.

Архимандрит Кирил (Говорун) зазначив, що на Помісному Соборі «делегати від УПЦ дивитимуться насамперед на те, хто з кандидатів запропонує реальну програму подолання розділень в нашій країні». Він також наголосив, що «коли єпископат УПЦ пропонував її Предстоятелю балотуватися на посаду Патріарха, то архиєреї мали на увазі не тільки особистість Архипастиря, якого всі шанують і поважають, а й певну програму - систему цінностей, яку він уособлює».

«Для представників від УПЦ ясно, які цінності має підтримувати новий Патріарх Московський і всієї Русі: він не повинен орієнтуватися лише на внутрішні російські реалії, а й на те, що відбувається за межами Російської Федерації, зокрема, в Україні... Він також повинен розуміти специфіку церковно-державних відносин тут, підтримувати місію нашої Церкви, яка здійснюється в тих умовах, що ми маємо. Патріарх має дбати про подолання розколу», - додав архимандрит.

Щодо відмови Предстоятеля УПЦ висувати свою кандидатуру на пост Патріарха РПЦ, то архимандрит Кирил пояснив, що це зовсім не означає, що під час Архиєрейського Собору не трапиться так, що ініціатива з висуненням Митрополита Володимира на пост Патріарха Московського знову з'явиться. «От вже тоді його відповідь слід вважати офіційною. Те, що відбулося до цього, це певний попередній процес, який не має офіційного статусу», - додав він.

Коментуючи програму дій щодо подолання розколу в українському православ'ї, то архимандрит Кирил зазначив, що «на сьогодні уже існує конкретна пропозиція, і вона реалізовуватиметься в найближчому майбутньому». Як пояснив архімандрит, йдеться про створення двосторонньої комісії, підзвітної Архиєрейському Собору РПЦ, до складу якої на паритетних засадах увійшли би ті, хто реально працює над вирішенням проблеми подолання розколу. Він також наголосив на потребі загально православної підтримки в цьому питанні. «Без цієї підтримки наші засоби та можливості - обмежені», - сказав він.

Водночас архиєпископ Митрофан пояснив, що не йдеться про зміну існуючого на сьогодні статусу УПЦ. «На сьогодні ми хочемо юридично закріпити те, що маємо, тобто права широкої автономії та самостійність в управлінні. Ми практично володіємо усім тим, що є у будь-якої Автокефальної Церкви. Наш зв'язок з РПЦ - це зв'язок духовний, у молитві, зв'язок канонічний. Усі інші питання ми вирішуємо самі і тут. Однак усе це не зафіксовано та не оформлено юридично. А це створює відповідні незручності», - наголосив архиєпископ Митрофан.

Щодо стосунків Церкви та влади, то архимандрит Кирил підкреслив, що питання полягає в методах реалізації цих стосунків. Він навів приклади, коли така співпраця є позитивною. «Навіть випадок з РПЦЗ був багато в чому ініційований Президентом Російської Федерації. Ми бачимо приклади прямої участі політичних сил в церковних процесах... Якщо державна влада підтримує те, що православ'я в нашій країні повинно бути об'єднаним, то ми лише вітаємо це», - зазначив архимандрит Кирил.

   УВАГА! Публікації розділу "Моніторинг ЗМІ" не обов'язково збігаються з точкою зору редакції сайту "Православіє в Україні", а є відбиттям суспільних подій і думок з метою поліпшення взаєморозуміння та зв'язків між Церквою й суспільством. Статті подаються в редакції першоджерела.