УКР РУС  


 Головна > Публікації > Моніторинг ЗМІ  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 218 відвідувачів

Теги
розкол в Україні Доброчинність молодь УПЦ КП діаспора комуністи та Церква Києво-Печерська Лавра милосердя Мазепа 1020-річчя Хрещення Русі постать у Церкві церковна журналістика Патріарх Алексій II церква та політика УГКЦ Церква і медицина Церква і політика іконопис монастирі та храми України секти Приїзд Патріарха Кирила в Україну Голодомор українська християнська культура краєзнавство Священний Синод УПЦ Предстоятелі Помісних Церков автокефалія церква і суспільство Вселенський Патріархат вибори шляхи єднання педагогіка конфлікти Церква і влада Президент Віктор Ющенко Археологія та реставрація Католицька Церква Митрополит Володимир (Сабодан) забобони Ющенко


Рейтинг@Mail.ru


«Credo» (Україна): Атеїстична медіа-пропаганда«Credo» (Україна), квітень 2009

 

Сьогодні часто чуємо скарги, начебто сучасні фільми й преса є набагато менш «моральними», ніж у давнину. На перший погляд так ті є, бо вульгарність, насилля і порнографія - це мова сучасних ЗМІ. Однак не забуваймо і того, що у радянські часи медіа були одним із найважливіших джерел боротьби проти віри. Газети «Безбожник» і «Атеїст» були створені для того, щоб глузувати з Церкви, Євангелія та релігії, поширюючи неправдиві звинувачення і гидоти проти священиків та віруючих, цитуючи неправдоподібні вірші зі Святого Письма, перекручуючи біблійні події і вигадуючи факти з життя Пресвятої Діви Марії та святих, малюючи на них карикатури.

Ось деякі приклади. «Безбожник», 1926 рік: «Розстріли комуністів, в'язниці, катування і жахи білого терору - це все звалилося на голови робітників з причини великої любові до Пресвятої Діви і через її благодать». Або: «Від дияволів є менше нещастя, ніж від Бога».

Всі газети СРСР вміщували статті, часто у вульгарному стилі, щодо релігії та Церкви. Наприклад: «Без церкви життя більш радісне, без релігійних свят живеться набагато спокійніше»; «Релігія веде війну в світі»; «Провидіння - це спосіб залякати людей; все, що викликає страх, є вигідним Церкві». Стверджувалося, що Ісус не вмів ні читати, ні писати, що нічого не дав людству, науці та не приклав жодних зусиль, щоб створити свою науку, не приніс свободу невільникам. Крім того, уточнювалося, що «найгірша Церква в світі - це Католицька Церква». Висміювалися Пресвяті Дари, Причастя, Таїнства і святі. Нападали на релігійне життя, глузували з чистоти монахинь і священиків. «Хрест - це молоток церкви»; «Дикі осли з довгими вухами, терпеливі й дурні, - це правдивий образ християн, що мають зносити биття і нести хрест».

Не буду згадувати тут неморальних цитат і образ проти Католицької Церкви, але хочу ще коротко нагадати, наскільки Церкву знеславлювала радянська преса. В 1924 році радянське видавництво опублікувало 700000 екземплярів антирелігійної літератури; в 1927-1930 роках - 15505 газет (8000000 екземплярів) і 749 періодики; з 1930 по 1940 роки - 140000000 екземплярів з 1832 антирелігійними заголовками (на 1931 рік було передбачено видати 3500000 таких екземплярів). Газета «Більшовик» в цьому ж році досягла тиражу 3500000 копій. В 1970 році вийшла 7251 газета (140000000 екземплярів) і 5553 періодичних видань 59 мовами Союзу. Атеїстичні видання мали в розпорядженні найкращі машини для друку, добрий папір, фарбу і пріоритет в типографії видавництв. Але найбільш фанатичні атеїсти ще скаржилися, що знання атеїзму не було достатнім. Газета «Совєтская Культура» за 1962 рік: «Неможливо переоцінити значення телебачення як одного з найкращих способів атеїстичної пропаганди, але погано, що ці можливості не використовуються повністю. Запитуємо, чому трансляції, які носять антирелігійний характер, з'являються тільки час від часу, зазвичай в переддень релігійних свят? Тепер вже найвищий час, щоб розпочати телевізійні Атеїстичні новини».

Було знято багато антирелігійних фільмів, коротко- і повнометражних, не кажучи вже про різні атеїстичні діафільми. В Україні існувало 157 кінотеатрів антирелігійного характеру, які вихвалялися, що прийняли більше п'яти мільйонів осіб. Часто фільми демонструвалися в костелах. Також радіо Асоціації Атеїстичних Борців вело свої передачі в 1970 році на всіх радянських радіостанціях 14 мовами; всього ж було 4000 радіостанцій, які поширювали атеїстичну пропаганду.

 

   УВАГА! Публікації розділу "Моніторинг ЗМІ" не обов'язково збігаються з точкою зору редакції сайту "Православіє в Україні", а є відбиттям суспільних подій і думок з метою поліпшення взаєморозуміння та зв'язків між Церквою й суспільством. Статті подаються в редакції першоджерела.