УКР РУС  


 Головна > Публікації > Моніторинг ЗМІ  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 55 відвідувачів

Теги
вибори Церква і політика Ющенко Предстоятелі Помісних Церков іконопис Президент Віктор Ющенко Археологія та реставрація молодь УПЦ КП розкол в Україні монастирі та храми України Церква і медицина секти Митрополит Володимир (Сабодан) педагогіка краєзнавство 1020-річчя Хрещення Русі милосердя автокефалія діаспора Приїзд Патріарха Кирила в Україну Доброчинність Києво-Печерська Лавра Католицька Церква постать у Церкві Вселенський Патріархат забобони Священний Синод УПЦ Патріарх Алексій II Церква і влада українська християнська культура конфлікти Мазепа шляхи єднання церковна журналістика УГКЦ Голодомор церква та політика комуністи та Церква церква і суспільство


Рейтинг@Mail.ru


«Галичина» (Івано-Франківськ): Вивчити англійську чи змінити віру?«Галичина» (Івано-Франківськ), Анастасія Петрів, 09.07.09

 

Релігійна організація «мормонів» безкоштовно навчить англійської. Однак після благодійних занять не скажуть: «Bye-bye». Місіонери наприкінці уроку почнуть розповідати про нове для українців віровчення. Вони переконуватимуть вас, що Біблія — застаріла книга, натомість запропонують альтернативу Слова Божого — Книгу Мормона.

У центральній частині Івано-Франківська розташовано щонайменше чотири установи, які надають послуги з вивчення іноземних мов. Курси небезкоштовні. Викладають здебільшого англійську, німецьку, рідше французьку та іспанську. Звісно, більшим попитом користується англійська мова. Відвідують курси переважно старшокласники і студенти й ті, хто планує виїхати за кордон.

Система вивчення будь-якої мови поетапна. У групи набирають студентів за рівнем знання мови. Найперше, щоб потрапити на певний рівень, доведеться скласти іспит. Хто не вивчав мову раніше, починає з нульового етапу. Взагалі пропонується пройти до семи рівнів. Один рівень вивчення англійської мови коштує в середньому від 800 гривень. На вибір існують різні програми, за якими займаються три чи п’ять разів протягом тижня. Тривають заняття дві або три години. Викладачі на таких курсах, як правило, досвідчені фахівці з вищих навчальних закладів. Більшість із них працювала за кордоном.

«Я займаюся на курсах англійської щодня, окрім вихідних. Відчув упевненість у спілкуванні вже після півроку навчання», — запевняє Андрій, студент третього рівня навчання. Так, три рівні гарантують певні вміння та знання, але обійдеться таке навчання більше двох тисяч.

Навіщо викладати такі гроші, адже можна піти до мормонів. Як це зробила третьокурсниця ВНЗ Оксана (ім’я дівчини змінено). Молоді хлопці (вони ще називають себе «старійшинами» дали дівчині рекламну листівку, «вивчення англійської мови — безкоштовно».

«Хотіла вже викинути, але прочитала, що платити не треба, то погодилася прийти. Після уроку двоє юнаків запропонували послухати про так звану Книгу Мормона, — згадує Оксана. — Хтось встав і вийшов, а я залишилася. Мені було цікаво...»

Студентка розповіла, що слухачі курсу англійської мови активно запитували про нове віровчення. Представники «організації» ухилялись від гострих запитань, а у відповідях спирались на окремі рядки з Біблії, трактували їх по-своєму. На запитання, яке в них ставлення до інших релігій, відповіли, що не налаштовані агресивно.

Згодом, Оксану, м’яко кажучи почали переслідувати. Телефонували додому, запрошували на проповіді, виявляли надмірну турботу, пропонували допомогу по господарству, а після занять — перегляд цікавих кінофільмів.
Дивує й те, що ця організація оснащена новітньою відеотехнікою, а старе приміщення повністю оновлено. Звідки ж кошти? Конкретної відповіді дівчина не почула. Мовляв, живуть на пожертви. Сумнівно, що немалі кошти можна зібрати з десятка парафіян. А ще утримувати місіонерів з Англії, Латвії, з Близького Сходу та навіть з Росії.

Тоді Оксана вирішила дізнатися про «Церкву ісуса Христа Святих останніх днів» більше. «Не повірите, але у мене волосся дибки стало, — зізнається дівчина, — виявляється, вони вірять, що кожен добропорядний мормон згодом стає богом. Взагалі, наша планета населена багатьма богами... Для «недостойних» храми мормонів є закритою спорудою, де вони займаються окультними ритуалами. Ще їм заборонено вживати чорний чай та каву». «Старійшини» не заперечували ці факти, але й неохоче розповідали про інші пункти своєї віри. Сьогодні студентка переконана: є речі важливіші, яких не варто проміняти на тимчасову вигоду.

«Якщо взяти до уваги мормонізм, то це найпримітивніша віра, — розповідає отець іван Козовик, декан філософського факультету Івано-Франківської теологічної академії, — з християнством вони не мають нічого спільного. Їхнє вчення фальшиве та парадоксальне. Зазвичай люди не попадаються на таку нісенітницю. Збільшити число своїх однодумців — завдання кожної секти. От вони й намагаються притягнути, зробити щось, переконуючи неутверджених християн. Чи то дати гроші на лікування, чи то відправити за кордон. Часто це молодь, яка жадібна на новизну та ліберальна до будь-якого віровчення».

Але ж чому свідомі християни залишилися вислухати віровчення іншої релігії? Цю ситуацію прокоментує психолог Людмила Марків: «Це один з прийомів маніпулювання людьми. Зазвичай, якщо нам роблять послугу чи безкорисливо, на перший погляд, допомагають, ми інстинктивно намагаємось віддячити тим же. Це відомий на практиці принцип взаємного обміну. У цьому разі — безкоштовна можливість оволодіти англійською мовою. Прослухавши дармовий урок, аудиторія не може не погодитись посидіти ще з півгодини. І ось найцікавіше, бо вже згодом вам запропонують те, на щоб ви не погодились відразу».

У нашому випадку під курсами англійської мови приховується релігійна організація мормонів. Так заманюють у свої тенета культи й секти.
Ще зовсім недавно наше суспільство проголошувалось атеїстичним. Нині ж демократичні перетворення відкрили широкі можливості для релігійних організацій. В Україну ринуло чимало сект і культів. Навколо нас, окрім православних, католиків, протестантів, є люди, які відкидають незмінні доктрини християнства, проповідують лжевчення. Згідно зі статтею 35 Конституції України, «кожен має право на свободу світогляду і віросповідань». Свобода віросповідання означає свободу діяльності різних культів. Їх послідовники намагаються захопити як невіруючих, так і християн, особливо молодь. Українське суспільство ще не зовсім зміцніло духовно, щоби протистояти таким організаціям. Тому насамперед потрібно довідатись більше про походження нової релігії, її віровчення та історію, які часом є цілком абсурдними.

Власне мормонізм як релігійний культ та єретичний рух своїм вченням не має нічого спільного з Біблією.

   УВАГА! Публікації розділу "Моніторинг ЗМІ" не обов'язково збігаються з точкою зору редакції сайту "Православіє в Україні", а є відбиттям суспільних подій і думок з метою поліпшення взаєморозуміння та зв'язків між Церквою й суспільством. Статті подаються в редакції першоджерела.