УКР РУС  


 Головна > Публікації > Моніторинг ЗМІ  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 43 відвідувачів

Теги
вибори УПЦ КП Католицька Церква Вселенський Патріархат Митрополит Володимир (Сабодан) забобони розкол в Україні Церква і медицина милосердя Президент Віктор Ющенко Археологія та реставрація Священний Синод УПЦ Церква і влада Доброчинність Предстоятелі Помісних Церков секти монастирі та храми України комуністи та Церква автокефалія іконопис конфлікти молодь Церква і політика діаспора церковна журналістика шляхи єднання постать у Церкві 1020-річчя Хрещення Русі Голодомор краєзнавство українська християнська культура УГКЦ церква та політика Приїзд Патріарха Кирила в Україну Мазепа педагогіка Києво-Печерська Лавра Патріарх Алексій II церква і суспільство Ющенко


Рейтинг@Mail.ru


«Інститут релігійної свободи» (Україна): У найближчій перспективі Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій зосередить увагу на утвердженні моральності у суспільстві«Інститут релігійної свободи» (Україна),  27.10.2009

 

Виїзне засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій у Державі Ізраїль завершилось 20 жовтня відвіданням представниками конфесій України єрусалимських святинь та визначних місць Святого міста. Вони оглянули стару частину Єрусалиму, яка до цього часу зберігає подих історії, помолились у Стіни плачу, відвідали Храм Гробу Господнього та Храм Різдва Христова. На завершення глави і представники Церков і релігійних організацій відвідали Яд ва-Шем – єврейський національний меморіал Катастрофи (Голокосту) і Героїзму.

З метою більш повної уяви про результати цьогорічного засідання Інститут релігійної свободи просив поділитися враженнями самих його учасників – членів делегації Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

Спочатку ІРС звернувся до керуючого справами Митрополії Римсько-Католицької Церкви в Україні, єпископа Маркіяна Трофим’яка, до якого в Єрусалимі перейшла черга виконувати функції Головуючого у Раді.

“Вперше засідання Ради проходило так далеко від Києва, однак перебування на Святій Землі створило особливу атмосферу зустрічі глав Церков і релігійних організацій України. Ми досконало усвідомлювали те, що знаходимося на тій землі, де Ісус Христос ступав 2000 років тому, що надало натхнення для плідної роботи протягом засідання”, – відзначив єпископ.

Новий Головуючий у ВРЦіРО зауважив: “Ми бачимо, що діяльність Ради є потрібною, з її думкою рахуються, її позицію очікують почути”.

На запитання ІРС про плани Ради на майбутнє Маркіян Трофим’як відповів, що “Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій буде розвити співпрацю з Президентом та з Прем’єр-міністром України, особливо з профільними міністерствами та відомствами”, з якими конфесії можуть співробітничати у своїй суспільно-важливої діяльності. Він підкреслив, що “основною думкою, яка пролунала під час робочого засідання Ради в Єрусалимі, це необхідність зосередження уваги на проблемах утвердження моральності в українському суспільстві, котра дійсно є підставою всього”.

“Тому найближчі півроку Рада буде особливо акцентувати на аспектах моральності – тих, хто при владі, тих, хто прагне влади, і закликати до моральності тих, хто у тій чи інший спосіб впливає на долі людей. Зокрема мова йде про представників бізнесу та підприємців, щоб вони володіли своїм капіталом на принципах моралі та не робили кривди іншим”, – зауважив єпископ Маркіян.

Голова інформаційно-видавничого управління Української Православної Церкви Київського Патріархату, єпископ Євстратій (Зоря) в коментарі для ІРС відзначив насиченість програми візиту до Святої Землі. “За фактичні півтори доби перебування в Ізраїлі відбулося багато заходів, які умовно можна розділити на три групи: офіційні заходи, неофіційне спілкування, паломництво”, – зауважив єпископ.

“Особливо слід виділити паломницьку частину візиту. Адже міста Єрусалим та Віфлеєм – дорогі кожному християнському серцю. Вертеп, де народився Спаситель, Голгофа, де Він був розіп’ятий, Гріб, в якому було покладене Його тіло і з якого Він Воскрес – великі святині, поклоніння яким торкається самих глибин душі”, – поділився враженнями єпископ Євстратій.

Своїм поглядом на засідання Ради в Єрусалимі поділився з ІРС глава Української Християнської Євангельської Церкви, старший єпископ Леонід Падун: “Поїздка була чудовою, дуже ефективною і багатогранною. Ізраїль – дуже гостинна країна, нас дуже тепло і привітно зустрічали”.

Єпископ Леонід Падун також зауважив: “У цій поїздці особливим було те, що ми багато спілкувалися. Практично цілих два дні ми були разом і, не зважаючи на насичений графік запланованих заходів, глави українських конфесій мали достатньо часу для спілкування, що дуже важливо для побудови плідних взаємовідносин між усіма Церквами і релігійними організаціями”. На його думку, засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій в Ізраїлі пройшло цікавим чином.

“Незважаючи на заплановані практичні теми, в ході обговорення ми погодилися з тим, що наше основне завдання – захищати моральні, духовні цінності на Україні, і робити все можливе для духовного відродження країни, не допускаючи секуляризації суспільства”, – відзначив єпископ Леонід Падун.  Він додав: “Дуже важливо, щоб ми, духовні лідери, впливали на мислення людей, щоб Біблійні цінності стали цінностями всього народу”.

У свою чергу представник Української Греко-Католицької Церкви, митр. протоієрей Олекса Петрів повідомив ІРС, що сама ідея виїзного засідання була досить на часі, оскільки ВРЦіРО у своїй діяльності вже спрямовувала свій погляд та дії на міжнародний рівень й мала внутрішнє прагнення його розвивати. Він відзначив, що “ідея провести засідання Ради в Єрусалимі, пов’язуючи це прагнення з нагодою спільної прощі до святих місць, прощі-звіту перед Всевишнім за здійснену спільну працю, – була знаменитою та вдало зреалізованою, за що ми усі вдячні Головуючому на засіданні рабину Якову Дов Блайху та меценатам, які посприяли в реалізації цього благого наміру”.

Розповідаючи про свої враження від поїдки до Єрусалиму, Олекса Петрів зауважив: “Найбільш вражаючим, на мою думку, підчас цього виїзного засідання-прощі було саме засідання, яке проходило під особливим натхненням, було добрим плодом дотеперішнього досвіду та означило напрям, стратегію нашої спільної богоугодної діяльності на наступні роки”. Він також відзначив, що: “У жвавій та цікавій дискусії було знайдено важливий консенсус щодо головних напрямів подальшої діяльності ВРЦіРО та визначено баланс між «духовними» та «матеріальними» аспектами такої співпраці”.
 
 
“Також, приємним було почути високу оцінку самого існування та діяльності Ради від іноземних представників влади,  які казали це щиро, не приховуючи свого захоплення”, – сказав представник УГКЦ Олекса Петрів.

Коментуючи для ІРС результати виїзного засідання Заступник голови Всеукраїнського Союзу Церков християн віри євангельської – п’ятидесятників, єпископ Микола Синюк повідомив, що на його думку “це засідання було досить знаковим та, зокрема, здобуло високу оцінку Міністра закордонних справ Держави Ізраїль та інших високопосадовців цієї країни, з якими відбулись зустрічі за цей час”.

За словами Миколи Синюка під час зустрічі із представниками Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій пан Міністр [Авігдор Ліберман – прим. ІРС] відзначив, що досвід України у побудові державно-конфесійних і міжконфесійних відносин є дуже цінним і навіть міг би бути затребуваний для використання в Ізраїлі”. Міністр закордонних справ Держави Ізраїль був приємно вражений рівнем діалогу та співпраці конфесій в Україні.

На думку голови Державного комітету України у справах національностей та релігій Юрія Решетнікова “надзвичайно важливими є неформальні зустрічі, які проходили в рамках виїзного засідання, оскільки вони поглиблюють міжособистісні контакти між керівниками конфесій, що сприяє налагодженню загальних відносин між Церквами і релігійними організаціями”.

Коментуючи на прохання ІРС результати єрусалимського засідання, Юрій Решетніков підкреслив важливість для представників усіх конфесій – членів Ради виїзду на святі місця, спільні для усіх монотеїстичних релігій. При цьому за його словами українська делегація мала унікальну можливість відчути момент поклоніння у такому спільному колі, що спонукає до порозуміння, толерантності, миру між Церквами і релігійними організаціями.

Голова Держкомнацрелігій також зауважив про актуальність тих питань, які стали предметом обговорення на робочому засіданні  Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. При цьому особливий акцент глави конфесій зробили на потребі утвердження в українському суспільстві моральних засад та впливу загальновизнаних релігійних цінностей на суспільні відносини.

Аналізуючи результати виїзного засідання ВРЦіРО, голова Правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць відзначив “розвиток діалогу та взаємин між українськими конфесіями на підставі взаємної поваги та принципів релігійної свободи, відповідальності за український народ та державу”. На його думку, засідання засвідчило прагнення духовних лідерів України посилювати співпрацю в напрямку утвердження моральних засад суспільства.

Олександр Заєць відмітив також ріст взаємин та нову якість діалогу між конфесіями у форматі Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій після того, як у 2005 році цей міжконфесійний орган фактично став самоврядним та незалежним, вийшовши з під "опіки" Держкомрелігій. На його думку, нинішній рівень міжконфесійної співпраці у ВРЦіРО дозволяє очікувати нові прогресивні рішення та пропозиції до громадськості та влади, спрямовані на розв’язання складних суспільних проблем сучасності.
 

 

   УВАГА! Публікації розділу "Моніторинг ЗМІ" не обов'язково збігаються з точкою зору редакції сайту "Православіє в Україні", а є відбиттям суспільних подій і думок з метою поліпшення взаєморозуміння та зв'язків між Церквою й суспільством. Статті подаються в редакції першоджерела.