УКР РУС  


 Головна > Публікації > Моніторинг ЗМІ  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 150 відвідувачів

Теги
Києво-Печерська Лавра шляхи єднання діаспора Церква і медицина Археологія та реставрація Приїзд Патріарха Кирила в Україну молодь українська християнська культура краєзнавство конфлікти розкол в Україні церква та політика церковна журналістика автокефалія Митрополит Володимир (Сабодан) Католицька Церква Мазепа забобони вибори Вселенський Патріархат УГКЦ постать у Церкві милосердя Ющенко Голодомор 1020-річчя Хрещення Русі Священний Синод УПЦ Доброчинність педагогіка Президент Віктор Ющенко Церква і влада Патріарх Алексій II Предстоятелі Помісних Церков комуністи та Церква монастирі та храми України Церква і політика іконопис церква і суспільство секти УПЦ КП


Рейтинг@Mail.ru


«Одеські вісті»: Щедрий дарунок ізмаїльцям«Одеські вісті», Євген Маслов, 22.09.2009

Чудовий подарунок зроблено Ізмаїлу добрими людьми зі Швеції, з якими підтримує звязок Ізмаїльський благодійний фонд допомоги «Надія». Його очолює депутат міської ради Світлана Мойсеєнко. Отримано пять акушерських ліжок-трансформерів, одяг, взуття.

За словами в.о. головлікаря Ізмаїльського пологового будинку Анжеліки Розен, про такий подарунок можна було лише мріяти. Ліжка-трансформери дозволять наблизити пологову допомогу до сучасних європейських стандартів, значно поліпшать лікарські можливості.

– До речі, це не перша допомога нашому пологовому будинку, – говорить начальник відділу охорони здоров’я Ізмаїльської міськради Аурелія Проценко. – Ті ж добродійники привезли крісла для пологової зали десять років тому. До теперішнього часу крісла морально та фізично застаріли, ми планували шукати кошти для їхньої заміни. На початку літа нинішнього року наші шведські друзі приїжджали до Ізмаїла. Звичайно, нам довелося розмовляти про нинішні проблеми, про фінансову кризу, через яку гальмується вирішення багатьох питань, які стосуються і відновлення медичного устаткування. Але цілеспрямованого замовлення ми не робили, розуміючи, наскільки воно дороге: одне трансформер-ліжко коштує кілька тисяч євро. І тому цей щедрий подарунок став для нас якоюсь мірою несподіваним, але дуже виручили усе місто. Тепер ми зможемо кошти, які планувалися на придбання устаткування для пологового будинку, спрямувати на закупівлю апаратів штучного дихання, у яких сьогодні теж дуже великий брак.

– Ми знайомі із шведськими місіонерами вже чимало років, – розповіла Світлана Мойсеєнко. – Вперше вони приїхали до нашого міста ще на початку дев’яностих років і спочатку співпрацювали з однією із релігійних конфесій. Після змін в українському законодавстві у них з’явилася можливість співпрацювати і з громадськими організаціями, такими, як наша. Рік тому шведські добродійники передали перший гуманітарний вантаж безпосередньо нашому Фонду – це були одяг та взуття, зібрані добрими людьми у далекій країні. На жаль, сьогодні в Ізмаїлі багато малозабезпечених сімей, які потребують допомоги. Вони змогли одержати необхідне, за що усі ми дуже вдячні нашим добровільним помічникам – Біргітті та Елону Вернерсон, а також місії «Допомога Сходові» та її представникові Нільсу Нільссену.

...Такі наші реалії: у Швеції медичне устаткування підлягає заміні та утилізації майже через кожні три роки. Добрі люди цієї країни вирішили дарувати устаткування, яке за своїми стандартами набагато краще, ніж у нас, тим, хто цього потребує, серед яких, до речі, і багато пострадянських держав. А в тім, що воно потрапляє і до Ізмаїла, звичайно, велика заслуга волонтерів Фонду «Надія», і, насамперед, Михайла Курпека – батька десятьох дітей. На нього безпосередньо покладений зв’язок зі шведами.

До речі, одяг та взуття, які прибули із цією ж експедицією, були подаровані Ізмаїльському дитячому притулку, а також роздані нужденним сім’ям та самотнім людям похилого віку.

Воістину, добро не знає кордонів...

 

   УВАГА! Публікації розділу "Моніторинг ЗМІ" не обов'язково збігаються з точкою зору редакції сайту "Православіє в Україні", а є відбиттям суспільних подій і думок з метою поліпшення взаєморозуміння та зв'язків між Церквою й суспільством. Статті подаються в редакції першоджерела.