УКР РУС  


 Головна > Публікації > Моніторинг ЗМІ  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 84 відвідувачів

Теги
вибори розкол в Україні краєзнавство Церква і влада УГКЦ Приїзд Патріарха Кирила в Україну конфлікти Доброчинність забобони молодь Священний Синод УПЦ Церква і політика церква та політика іконопис педагогіка українська християнська культура Мазепа 1020-річчя Хрещення Русі УПЦ КП Патріарх Алексій II Вселенський Патріархат шляхи єднання Голодомор секти автокефалія Президент Віктор Ющенко Ющенко Католицька Церква діаспора постать у Церкві Археологія та реставрація комуністи та Церква монастирі та храми України Митрополит Володимир (Сабодан) Києво-Печерська Лавра церковна журналістика милосердя Церква і медицина церква і суспільство Предстоятелі Помісних Церков


Рейтинг@Mail.ru


«Галичина» (Івано-Франківськ): Врятована ікона«Галичина» (Івано-Франківськ), Леся Тугай, 28.11.09

Церква і влада Прикарпаття допомагають реставрувати шедеври сакрального мистецтва

Благородна ідея художника-реставратора Валерія Твердохліба об’єднала Церкву і владу Прикарпаття у справі повернення до життя шедеврів галицького іконопису XVII— XX ст. Днями в Івано-Франківському краєзнавчому музеї відкрито виставку реставрованих за кошти меценатів сакральних творів і презентовано альбом «Врятовані скарби», а також виставлено твори сакрального живопису і фотокопії творів, що перебувають у критичному стані, дерев’яні скульптури, котрі потребують реставрації і чекають чергових меценатів, та безцінні стародруки.

Через ці ікони, котрі зібрали в музеї численну громаду, віками сходить на наш край Господня благодать, сказав настоятель катедрального собору Святого Воскресіння УГКЦ о. Юрій Новицький. Ми зазнали безповоротних втрат як позбавлена нації держава.  Тому нині нагально постала проблема створення музейного комплексу для гідного збереження й експонування усіх скарбів, більшість з яких перебуває в музейних запасниках. Він мав би постати в палаці Потоцьких, вважає голова івано-Франківської обласної ради Ігор Олійник.

Галицька ікона тривалий час була невідомою Україні, сказала мистецтвознавець зі Львова Марія Гелетович. 2008 року до 1020-ліття Хрещення Руси-України в стінах національного заповідника «Софія Київська» вперше відбулася виставка «Галицька ікона», а в краєзнавчому музеї Івано-Франківська — «Врятовані шедеври». Так утверджувався благодійно-мистецький проект,  так поширювався рух на підтримку спільної благородної справи — порятунку своїх сакральних скарбів. Як згадує Валерій Твердохліб, його вразив факт, коли діти, відвідуючи виставку ікон, жертвували власні заощадження на реставрацію. Тому пан Валерій вирішив, що наступні проекти він присвятить нашим дітям.

А більше десяти творів, що повернені до життя сьогодні, не мали б такої щасливої долі, коли б не знайшлися меценати — архієреї Володимир Війтишин та Микола Сімкайло, архієпископ Іоасаф, отець Юрій Новицький, голови Івано-Франківської ОДА — Микола Палійчук, обласної ради — ігор Олійник, заступники голови ОДА Олег Коржак, Володимир Шкварилюк, Юрій Бодоряк, Василь Гладій, Тарас Парфан, Василь Брус. Усі вони отримали подяки із зображенням ікони, котру допомогли врятувати.

Детальніше про важливі етапи проекту «Врятовані скарби» — в наступних числах «Галичини».

   УВАГА! Публікації розділу "Моніторинг ЗМІ" не обов'язково збігаються з точкою зору редакції сайту "Православіє в Україні", а є відбиттям суспільних подій і думок з метою поліпшення взаєморозуміння та зв'язків між Церквою й суспільством. Статті подаються в редакції першоджерела.