УКР РУС  


 Головна > Публікації > Богослов'я  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 161 відвідувачів

Теги
монастирі та храми України УПЦ КП Священний Синод УПЦ Доброчинність Голодомор забобони шляхи єднання педагогіка Вселенський Патріархат церква і суспільство Митрополит Володимир (Сабодан) розкол в Україні іконопис Католицька Церква конфлікти УГКЦ постать у Церкві українська християнська культура церковна журналістика секти Патріарх Алексій II Церква і влада діаспора вибори комуністи та Церква милосердя Ющенко Києво-Печерська Лавра Предстоятелі Помісних Церков автокефалія Президент Віктор Ющенко молодь Приїзд Патріарха Кирила в Україну церква та політика Археологія та реставрація Церква і політика Мазепа 1020-річчя Хрещення Русі Церква і медицина краєзнавство


Рейтинг@Mail.ru


Богослов'я


28 січня 2010

Протодиякон Олександр Монич

У грудні 2009 року побачила світ монографія «Православна Церква на Закарпатті у першій половині XX століття кандидат історичних наук Ю.В. Данильця. У церковному просторі краю ця праця була довгоочікувана і, з'явившись на світ, зайняла чільне місце у багатій не лише світській, але й церковній історіографії краю.


06 серпня 2009


Захід відбудеться 22-24 жовтня 2009 року на базі Інституту міжнародних відносин Київського національного університету імені Тараса Шевченка.


12 July 2009

Катерина Усачова

Постаті апостолів Петра і Павла в сучасній православній свідомості сплелися у стійкий диптих, де образи на іконах та у світському живописі відрізняються один від одного конкретними рисами зовнішності та окремими усталеними атрибутами. Проте ця традиція постала не одразу і мала численні культурно-історичні варіації.


12 July 2009

Олег Карпенко

Щороку Церква дає нам можливість зустрітися з первоверховними апостолами в день їхньої пам'яті - 12 липня за новим стилем. Адже наше богослужіння - це не просто спогади. Беручи участь у літургійному житті Церкви, ми доторкаємося духовної реальності, що існує поза часом і простором.


11 July 2009


Чому апостолів Петра і Павла іменують первоверховними?


02 квітня 2009

Протоиерей Андрей Ткачев

Говоря о Великом посте, мы стоим на берегу океана. Мы не можем его ни выпить, ни забрать с собой. Мы можем только насладиться его красотой и омочить в нем ноги.


02 березня 2009


Преподобний Андрій Критський, зібравши у Великому каноні воєдино події старозавітної й новозавітної історії від падіння праотця Адама до Вознесіння Христового, подає їх у дусі глибокого сердечного каяття, з надзвичайною майстерністю співставляючи кожну з них зі станом грішної душі. Зі священної скарбниці Святого Письма він бере найсильніші приклади для покаяння й морального вдосконалення...


11 December 2008

Архиепископ Тиранский и всея Албании Анастасий
К Международному дню прав человека

В эпоху социального многообразия для уважения человеческого достоинства недостаточно только пассивного признания прав другого человека. Необходимо деятельно соучаствовать в кризисных моментах жизни нашего ближнего и от всей души его поддерживать.


23 жовтня 2008

Антоний Миронович

Выступление на конференции, посвященной 60-летию мученической смерти протопресвитера Гавриила Костельника. Львов, 19-20 сентября 2008 года.


03 вересня 2008

Александр Зорин

Читать Зелинского в транспорте бесполезно: он открывается на глубине


23 July 2008

Протопресвитер Александр Шмеман
Справедливо ли обвинять Константинополь в «неопапизме»? Подобные упреки со стороны Москвы и некоторых кругов русского рассеяния звучали еще в 1950-х, и тогда же прот. Александр Шмеман пояснил православное понимание первенства во Вселенской Церкви.


21 July 2008

Протоиерей Джон Бер
Декан Свято-Владимирской семинарии в США на основании исторических источников и из пастырских соображений ставит под вопрос канонический принцип «один город - один епископ».


16 July 2008

Архимандрит Иов (Геча)
Автор рассматривает три наиболее актуальных области современной православной богословской мысли: экклезиологию, антропологию и эсхатологию. Особое место в докладе занимает православное понимание первенства Вселенского Патриарха.


15 July 2008

Архімандрит Іов (Геча)
Нові дослідження щодо поняття "національна церква" свідчать, що західне християнство схильне до сприйняття цієї концепції, яку завжди охоче приписують Православній Церкві. Чи є вона властивою Православ'ю, або ж прийшла в Церкву іззовні?


26 June 2008

Протоиерей Джон Эриксон
Главным предметом богословских споров греков и латинян в XI веке были не папский примат и не филиокве, а использование пресного и квасного хлеба для Евхаристии.


18 травня 2008

Диакон Андрей Глущенко
Стандартные курсы православного догматического богословия начинаются, после вводных тем, изложением учения о Боге. Но проще начинать с самого близкого и, отмечу заранее, самого загадочного. С самих себя...


07 травня 2008

Протоиерей Джон Эриксон
Данное историческое исследование «автокефалии» должно развеять как минимум одно заблуждение. Очень часто автокефалию считают неоспоримым, самоочевидным и фундаментальным принципом православной экклезиологии, как будто понятие автокефалии осталось - и должно оставаться единообразным и неизменным...


04 квітня 2008

Диакон Андрей Глущенко
Этой статьей мы открываем серию авторских публикаций на тему «Популярно о богословии», задача которых - познакомить читателей с основными принципами и идеями православного христианского богословия.


06 березня 2008

Пантелеімон (Родопулос), митрополит Тіролейський і Серентіонський
Стаття грецького каноніста митрополита Пантелеімона (Родопулоса) перегукується з нещодавно опублікованою на нашому порталі статтею архім. Григорія (Папатомаса). Автор детально розглядає православне канонічне право стосовно еклезіології і зокрема територіальних юрисдикцій. У статті також обговорюється єресь філетизму, на який нині страждають мало не всі Помісні Церкви і розкольники.


29 лютого 2008

Архимандрит Григорий (Папатомас)
Автор статьи, профессор канонического права и декан Свято-Сергиевского богословского института в Париже, показывает, что в последние несколько веков все христианские церкви изменили новозаветным принципам церковного устройства, вместо территориального признака организуясь по признакам обрядовым, конфессиональным или этническим.