УКР РУС  


 Головна > Публікації > Довідкові матеріали  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 60 відвідувачів

Теги
молодь Києво-Печерська Лавра комуністи та Церква Церква і політика Вселенський Патріархат Мазепа краєзнавство Католицька Церква секти шляхи єднання Священний Синод УПЦ Археологія та реставрація УГКЦ УПЦ КП Ющенко педагогіка Президент Віктор Ющенко Доброчинність Церква і медицина Церква і влада конфлікти Патріарх Алексій II вибори милосердя розкол в Україні Приїзд Патріарха Кирила в Україну діаспора церква та політика церква і суспільство Митрополит Володимир (Сабодан) Голодомор іконопис 1020-річчя Хрещення Русі забобони автокефалія українська християнська культура постать у Церкві Предстоятелі Помісних Церков монастирі та храми України церковна журналістика


Рейтинг@Mail.ru


ДОВІДКА: Елладська Православна Церква

  25 July 2008Церква Греції (Еллади) - автокефальна помісна православна Церква, що займає 11 місце у диптиху автокефальних помісних Церков; має державний статус.

Історично православне населення сучасної Греції входило до меж юрисдикції Вселенського престолу. Після здобуття Грецією незалежності у 1822 році та після створення Грецького королівства у 1832 таке становище виявилося політично неможливим, і в 1833 за рішенням баварських регентів була від імені малолітнього короля Оттона І проголошена автокефалія. Виникла схизма, що продовжувалася 17 років. У 1850 році Елладська Церква була визнана Вселенською Патріархією (яка, втім, зафіксувала декілька умов).

Вища влада в Елладській Церкві належить Синоду усіх єпископів, який включає у себе всіх єпархіальних архієреїв. Останні усі мають титул митрополитів та призначаються урядом Республіки. На чолі Синоду стоїть Архієпископ Афінський та всієї Еллади, якого обирають, згідно Статутної хартії Грецької Церкви 1977 року, Синодом з числа правлячих митрополитів (єпархіальних архієреїв). Після обрання президент Греції протягом 5 днів видає Указ про його визнання, після чого відбувається інтронізація новообраного.

Постійний Синод, що займається повсякденними питаннями загальноцерковного керування, складається з Архієпископа та 12 митрополитів, кожен з яких займає посаду члена Постійного Синоду один термін на змінній основі. 

Церква налічує 81 єпархію, 30 з яких у Північній Греції та на великих островах Півночі (так звані Нові території) номінально - у юрисдикції Вселенського Патріарха. 6 із 12 митрополитів Постійного Синоду представляють Нові території.

Єпархії Криту та Додеканесу, а також усі монастирі Афону - під безпосередньою юрисдикцією Вселенського Патріарха та не вважаються частиною Церкви Греції.

Елладська Церква має 200 монастирів; налічує близько 8 млн. членів (з 9,6 млн. усього населення Греції).

У 1935 році в Елладській Православній Церкві стався відкритий розкол, причиною якого було неприйняття частиною Церкви переходу у 1924 році з юліанського календаря на григоріанський. Три єпископи заявили про створення так званої "Церкви істинно православних християн". У результаті був оформлений не визнаний державою старостильний рух. З 1940-х старостильники почали розколюватися на більш дрібні угрупування. 31 грудня 1969 року старостильний синод архієпископа Авксентія (Пастраса) отримав визнання від Синода Російської Зарубіжної Церкви.

Джерело