УКР РУС  


 Головна > Публікації > Довідкові матеріали  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 114 відвідувачів

Теги
Церква і медицина автокефалія Католицька Церква Патріарх Алексій II Президент Віктор Ющенко молодь Священний Синод УПЦ комуністи та Церква Митрополит Володимир (Сабодан) церква та політика Церква і політика діаспора Церква і влада вибори педагогіка церковна журналістика іконопис монастирі та храми України УГКЦ Голодомор Вселенський Патріархат забобони Приїзд Патріарха Кирила в Україну милосердя УПЦ КП шляхи єднання краєзнавство українська християнська культура Доброчинність Предстоятелі Помісних Церков постать у Церкві Мазепа Археологія та реставрація Києво-Печерська Лавра 1020-річчя Хрещення Русі секти розкол в Україні Ющенко церква і суспільство конфлікти


Рейтинг@Mail.ru


Секта «Фалуньгун»: ні істини, ні добра

  10 травня 2009


Михайло Нікіфоров
У центрі Києва, в Маріїнському парку, улюбленому місці відпочинку киян і гостей столиці, нерідко можна побачити дивних молодих людей, які годинами сидять у позах, характерних для східних культур. Це представники міжнародної секти "Фалуньгун" (школи Фалунь Дафа), керівники якої, на думку експертів, спотворили традиційну китайську гімнастику цигун, змушуючи своїх адептів робити специфічні вправи.

У Китаї секта заборонена, і хоча її адепти звинувачують владу в політичному переслідуванні, факти, надані незалежними експертами, свідчать про інше. За інформацією православного антисектантського центру імені cв. Іринея Ліонського, понад півтори тисячі китайських сектантів загинули, відмовившись від медичної допомоги (засновник секти Лі Хунчжі пообіцяв сектантам відмінне здоров'я за... молитви перед його портретом), а також внаслідок суїцидів і кримінальних подій. Професор О. Л. Дворкін - керівник цього центру - розмістив на своєму інтернет-сайті інформацію про те, що адепти даного культу до того ж примудрилися кілька років тому зламати захист китайських супутників зв'язку, завдяки чому змогли транслювати антиурядові передачі на весь Китай. Тобто в цьому випадку перед нами не просто секта, що заробляє гроші для свого керівництва, але ще й політична організація, яка, підтримуючи зв'язок з іноземними спецслужбами, фактично намагається організувати антиурядовий путч у країні з найбільшою у світі кількістю населення.

Крім інших абсурдних заяв, китайські сектанти звинувачують Пекін в оскверненні тіл ув'язнених фалуньгунівців. Пригадаємо, що прибічники Білого Братства називали міліціонерів, які розганяли їхнє безчинне збіговисько у стінах храму cв. Софії, слугами сатани.

У той час, коли православні люди постують і моляться, фалуньгунівці, які зрадили віру своїх предків, медитують, роздають агітаційну літературу, влаштовують пропагандистські процесії. Незважаючи на те, що в Україні культ Лі Хуньчжі з'явився недавно і навіть ще не зареєстрований як релігійна організація, він уже набув чималого розмаху. У 2006 р. на це звернули увагу багато народних депутатів України і подали запит на ім'я керівників правоохоронних органів, вимагаючи закрити деструктивну секту. Ініціаторами звернення були депутати О. Голуб і С. Челноков. Процитуємо звернення, яке, на жаль, не втратило своєї актуальності й сьогодні: "Останнім часом в Україні активізувалась діяльність неоорієнталістського культу "Фалуньгун", центр якого знаходиться за межами України. У Китаї - на батьківщині цієї екстремістської релігійної організації - вона  заборонена за деструктивну, асоціальну діяльність. Згідно з даними влади КНР діяльність керівництва цієї секти призвела до загибелі понад 1600 чоловік, які відмовлялись від медичної допомоги або закінчували життя самогубством. Протягом 1999-2000 рр. у Китаї відбулися масові заворушення, організовані прихильниками "Фалуньгун", які спричинили і суттєві матеріальні збитки та людські жертви. Суттєво обмежена діяльність адептів даної секти і в деяких інших країнах, зокрема в Сінгапурі, де на її адресу теж висунуті серйозні звинувачення.

Для легалізації своєї діяльності в Україні фалуньгунівці створили громадську організацію "Кіото"... Також вони зареєстрували громадську організацію «Об'єднання послідовників "Фалуньгун"» (зареєстрована в Київському міському управлінні юстиції у книзі обліку організацій).

На думку багатьох фахівців, ці організації, зареєстровані як громадські, насправді впроваджують деструктивну релігійну практику китайської секти "Фалуньгун", яка може становити велику загрозу життю та здоров'ю громадян. Вони регулярно проводять пікетування посольства Китайської Народної Республіки, чим з­авдають великої шкоди нашим міждержавним відносинам. Посольство Китаю неодноразово висловлювало протест українським правоохоронним органам з цього приводу, вимагаючи заборонити заходи, що заважають нормальній роботі дипломатичної місії. Члени «Об'єднання послідовників "Фалуньгун"» без узгодження з органами влади використовують для своїх медитативних практик зону Києва, зокрема Маріїнський парк, розташований біля Верховної Ради".

На жаль, керівники силових структур обійшлися відписками. "Фалуньгун" поширює свої отруйні корені у містах і селах України, її адепти відкрили вже 13 філіалів у різних кінцях країни. Сектанти запевняють, що "Фалуньгун" дає людям істину, доброту і терпіння. Але українцям слід  пам'ятати, що віра їхніх предків - Православ'я, прийняте понад тисячу років тому. І що Глава Православної Церкви Іісус Христос сказав: "Я є путь, і істина, і життя" (Ін. 14: 6). А двох істин бути не може.

Китайська секта "Фалуньгун" з'явилася у 1992 р. Засновником її став Лі Хунчжі, уродженець містечка Гунчжулін у повіті Хайде провінції Цзілінь у північно-східному Китаї. Він народився 7 липня 1952 р., проте згодом, прагнучи набути додаткового авторитету серед послідовників, змінив дату свого народження таким чином, щоб вона за місячним календарем співпадала зі святкуванням дня народження Будди.

Практика "Фалуньгун" крім "духовних вправ" складається із гімнастичних. Нині це вчення поширилося у багатьох країнах світу, насамперед у США, де зараз проживає засновник секти, який привласнив собі статус особи, що володіє таємницями всесвіту і перебуває на "ієрархічному ступені" виняткової висоти. Про це зазначає він сам у книзі "Чжуань фалунь": "Я... справив позитивний вплив на все суспільство" , "ніхто, крім мене, не передає гун на вищі рівні ієрархії", "я всім можу допомогти" і т. ін. Тому адептам "Фалуньгун" рекомендовано постійно читати і слухати твори свого вчителя, який всюди "невидимо супроводжує своїх послідовників" - він всюдисущий.

Не відкидаючи цілковито традиційні релігії, Лі Хунчжі припускає поклоніння зображенням Будди, втім, підкреслює, що вони мають бути освячені праведними людьми. Оскільки знайти таких людей непросто (а якщо цього не зробити, у статуетку може вселитися "нечистий дух, подібний до лисиці чи тхора"), то пропонується наступний спосіб освячення: "Візьміть мою книгу (оскільки в ній є моя фотографія) або ж просто мою фотографію і, тримаючи статуетку Будди в руках... попросіть освятити зображення, як попросили б мене. Достатньо лише півхвилини, і питання буде вирішене". Сама фотографія "учителя" буцімто випромінює божественну силу, а його "дух", мабуть, вселяється у фігурку, щоб стати об'єктом поклоніння.

У книзі "Чжуань фалунь" Лі Хунчжі зазначає, що джерелами його ідей є "закон Будди" і "система Дао", тобто вчення нібито відповідає китайській синкретичній традиції. Щоб не бути звинуваченим у догматичних помилках або поганому знанні канону, він відмовляється від кваліфікації своєї системи як релігійної. На передній план виступає ідея "найпотаємнішої, надприродної науки".

У секті суворо дотримуються внутрішніх правил. Порушникам загрожує покарання. Йдеться також про обов'язковий опір будь-якій протидії секті. "Фалуньгун" має чітку організаційну структуру і відпрацьовані канали взаємодії, які використовують найсучасніші засоби зв'язку. Завдяки цьому секта має можливість швидко й ефективно мобілізувати своїх членів для проведення масових акцій.

"Церковна православна газета", №9-10 (235-236), травень 2009 року.
Підписний індекс: російською мововю - 96137, українською - 96145.