УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Книжковий огляд  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 105 відвідувачів

Теги
Президент Віктор Ющенко забобони Церква і влада церковна журналістика церква та політика Церква і політика іконопис Ющенко Католицька Церква автокефалія Доброчинність українська християнська культура краєзнавство УПЦ КП конфлікти церква і суспільство педагогіка 1020-річчя Хрещення Русі УГКЦ Митрополит Володимир (Сабодан) Священний Синод УПЦ монастирі та храми України комуністи та Церква діаспора розкол в Україні Києво-Печерська Лавра Археологія та реставрація Предстоятелі Помісних Церков Мазепа Церква і медицина постать у Церкві секти вибори Приїзд Патріарха Кирила в Україну Вселенський Патріархат шляхи єднання Голодомор молодь милосердя Патріарх Алексій II


Рейтинг@Mail.ru


ЧЕРНІГІВ. На сторінках нового «Путівника по Чернігову» висвітлюються знаменні події в історії єпархіїНове повнокольорове видання нещодавно побачило світ у редакційно-видавничому комплексі «Деснянська правда». Автор путівника - чернігівський науковець і краєзнавець, завідувач відділу печер історико-архітектурного заповідника «Чернігів стародавній» Володимир Руденок, автор численних фотоілюстрацій - фотомайстер Микола Тищенко, а відредагував довідник відомий чернігівський журналіст Володимир Сапон. Книга видана тиражем 3000 екземплярів і містить інформацію українською, російською та англійською мовами.

«Путівник по Чернігову» знайомить читачів з більш ніж тисячолітньою історією стародавнього міста, розповідає про видатних громадських і релігійних діячів, подає довідки про історико-архітектурні пам'ятки. Він вміщує цікаві історичні розвідки про основні етапи розвитку Чернігова та внесок Церкви у формування його самобутності. «У 992 році Чернігів як столиця Чернігово-Сіверської землі стає центром величезної єпархії, - читаємо на сторінках видання, - до складу якої до 1118 року входили території сучасних Чернігівської, Курської, Тульської, Рязанської, Володимирської, Московської та частково Могильовської і Смоленської областей».

Також В.Руденок повідомляє, що до кінця ХІІ століття площа міста сягала 200 га, а кількість населення - 20000. На той час тут розгорнулося інтенсивне храмове будівництво. Багато зі зведених тоді споруд не збереглися до нашого часу, проте й сьогодні у Чернігові височіють 5 православних храмів ХІ-ХІІІ століть, що становить шосту частину загальної кількості пам'яток давньоруської монументальної архітектури. Автор розповідає про захоплення міста монголо-татарами, його перехід до рук поляків, литовців і Московської держави та спроби окатоличення місцевого населення.

У виданні міститься інформація про заповідні місця, музеї та заклади відпочинку, готелі, туристичні агенції, засоби зв'язку та транспорту. Воно адресоване гостям міста, яке все більше привертає увагу туристів з усіх куточків України, близького й далекого зарубіжжя.

Вікторія Сидорова, Чернігів