УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 78 відвідувачів

Теги
іконопис Мазепа Католицька Церква милосердя Голодомор шляхи єднання діаспора Археологія та реставрація забобони Священний Синод УПЦ молодь Патріарх Алексій II Президент Віктор Ющенко Доброчинність автокефалія педагогіка церква та політика Церква і медицина розкол в Україні конфлікти Києво-Печерська Лавра Приїзд Патріарха Кирила в Україну УГКЦ вибори 1020-річчя Хрещення Русі Церква і політика постать у Церкві секти краєзнавство церковна журналістика Предстоятелі Помісних Церков УПЦ КП Вселенський Патріархат українська християнська культура Митрополит Володимир (Сабодан) Ющенко церква і суспільство монастирі та храми України комуністи та Церква Церква і влада


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. «"Призов Духу" — це відповіді на виклики, які кидає Православ’ю сучасний світ»

У суботу, 23 вересня, в актовому залі Києво-Печерської Лаври відбулася презентація книги митрополита Гір Ліванських Георгія Ходра «Призов Духу». У заході окрім автора взяли участь митрополит Мінський і Слуцький, екзарх всієї Білорусі Філарет, керуючий справами УПЦ архієпископ Переяслав-Хмельницький Митрофан, архієпископ Львівський і Галицький Августин, ігумен Михаїл Ван Парейс, ректор Київської духовної академії протоієрей Миколай Забуга. У залі також були присутні священнослужителі з України, закордону та вихованці Київських духовних шкіл і численні парафіяни.

Розпочалася презентація книги виступом керуючого справами УПЦ архієпископа Переяслав-Хмельницького Митрофана. Владика передав учасникам заходу вітання від Блаженнішого Митрополита Володимира. «Присутність тут, у Києві, багатьох високопоставлених осіб, геніїв світової богословської думки, є проявом духовного єднання Помісних Православних Церков», - зазначив владика. Він також звернув увагу присутніх на значні заслуги митрополита Георгія на ниві розвитку богословської науки не лише в межах Антіохійського Патріархату, але й у світовому масштабі.

Сам же автор зазначив, що для нього велика честь бути на цій Богом обраній землі й черпати благодать Святого Духу від великих православних святинь. На всьому Близькому Сході православні віруючі протягом багатьох століть духовно зростали завдяки просвітницькій діяльності богословів з Русі, й сьогодні так сталося, що богословські думки давньої Антіохійської землі та Русі зустрілися у діалозі. «Тривалий час православні віруючі моєї Батьківщини черпали передові досягнення філософсько-релігійної думки саме з руських земель, тому я ніколи не міг й представити, що наша богословська думка буде представлена тут, у Києві - центрі Русі. Сьогодні ж я приношу сюди ті знання, які свого часу отримав від вас», - зазначив митрополит Георгій.

Книга «Призов Духу» вперше вийшла французькою мовою п'ять років тому. Ідея перекласти російською зародилася в Італії. Нещодавно під час одного з екуменічних діалогів, на який з'їхалися богослови з усього світу, владика Георгій побачив, що українці знайомі з його працями. Перекладом на російську мову зайнялось видавництво «Дух і літера». Статті, зібранні в книзі, - це відповіді на виклики, які кидає Православ'ю сучасний світ. Значну увагу автор приділив питанням насилля, які є особливо актуальними для близькосхідного регіону. Митрополит Георгій свідчить, що Церква не відокремлює християн від решти людства, але єднає всіх. Це єднання виключає можливість застосування насильства, і Церква не може бути ототожнена з пануванням, з державою, адже любов і насильство не сумісні.

Митрополит Мінський і Слуцький Філарет зазначив, що книга «Призов Духу» написана в сучасний час на землях давньої Антіохії та передає особливості цього складного регіону. «Книгу можна читати з будь-якого параграфу, з будь-якого абзацу, і думка завжди буде закінченою, - сказав він. - Це не просто звернення автора до читача, а діалог з ним». Основна думка книги, яка пронизує весь її зміст, така: чи життєздатне християнство в сучасну добу, чи може воно давати гідні відповіді багаточисленним викликам новітнього часу? Книга вчить не тільки сучасній апології християнства, але й показує, як потрібно захищати святе вчення Господнє і свідчити про Бога в усьому світі.

Працю митрополита Георгія Ходра чи0тають не тільки європейці, але й православні араби, мовою яких вона також вийшла друком. А для того, щоб бути вислуханим, необхідно вміти висловлюватися з усією силою і красою, яку дає Бог, і в цьому випадку владика Георгій продемонстрував свої здібності не лише в християнській Європі, але й на мусульманському Близькому Сході. Тому, як влучно зазначив ігумен Михаїл Ван Парейс, «книга "Призов Духу" - це справжній скарб Антіохійської Церкви, принесений всьому світові».

Богословська наука на Близькому Сході розвивається за дуже складних обставин, коли православні віруючі становлять значну меншість серед мусульманського населення як «молодші брати». Після Другої Світової війни на землях стародавньої Антіохії з'явилася нова генерація людей, які чітко усвідомили, що необхідно змінити на краще ситуацію у розвитку богословської думки. Завдяки величезним зусиллям їм вдалося подолати регіональний рубіж і вийти на вселенський вимір - донести свої досягнення всьому світові. Одним із цих геніїв богословської думки є митрополит Гір Ліванських Георгій Ходр. Як справедливо зазначив архієпископ Львівський і Галицький Августин, книга «Призов Духу» дала потужний імпульс подальшому розвитку богослов'я. Сила цього імпульсу полягає в тому, що він створений за рахунок внутрішнього багатства і духовного насичення православної віри й аж ніяк не через розмивання міжнаціональних кордонів.

Учасники заходу дійшли висновку, що книга є також дуже повчальною для українців, оскільки на прикладі жителів Лівану, в якому з давніх-давен співіснують представники багатьох релігійних конфесій, ми можемо повчитися вмінню жити в мирі між собою, не дивлячись на політичну чи конфесійну приналежність. Також, як зазначив ректор Київської духовної академії протоієрей Миколай Забуга, у книзі владики Георгія даються відповіді на ті виклики, які кидає Православ'ю сектантство. «Свого часу ці відступники вчилися у православних, а тепер хочуть нас вчити, - сказав отець Миколай. - Тим-то й важлива праця митрополита Георгія, що розставляє всі крапки над "і" у питаннях релігійних розколів і неправильного тлумачення святої віри Христової».

На завершення презентації своєї книги митрополит Георгій висловив захоплення красою і духовною величчю Києва. Його вразили численні православні святині та народ України, який пізнав Бога і Йому вірно служить. «Я хотів би у вас (православних українців) брати приклад молитви до Бога. У вас на Русі зберігся дух істинного Православ'я, яке не зазнало жодних змін від часів апостольського служіння», - зазначив автор книги «Призов Духу».

Віталій Разіцький

Фото автора