УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 245 відвідувачів

Теги
1020-річчя Хрещення Русі Патріарх Алексій II церква і суспільство краєзнавство Президент Віктор Ющенко милосердя Голодомор монастирі та храми України забобони Києво-Печерська Лавра постать у Церкві секти Археологія та реставрація вибори Католицька Церква церква та політика шляхи єднання УГКЦ Священний Синод УПЦ Приїзд Патріарха Кирила в Україну конфлікти Мазепа розкол в Україні молодь Доброчинність автокефалія українська християнська культура церковна журналістика Ющенко Церква і політика Церква і медицина педагогіка Вселенський Патріархат комуністи та Церква УПЦ КП Церква і влада Митрополит Володимир (Сабодан) іконопис Предстоятелі Помісних Церков діаспора


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. «Да будет воля Твоя» – віра в Бога в умовах атеїстичного Радянського Союзу

У понеділок, 16 жовтня, у Свято-Володимирському духовно-просвітницькому центрі в Києві відбулася презентація книги письменника Євгена Васильовича Карпова «Да будет воля Твоя».

До певної міри книга «Да будет воля Твоя» має мемуарний характер, адже автор описує події, очевидцем яких він був. Євгену Карпову, зокрема, випала честь особисто зустрічатися з архієпископом Лукою (Войно-Ясенецьким). На презентації книги автор коротко розповів про дивовижний промисел Божий і поділився своїми враженнями, які у нього залишилися про дві зустрічі з кримським сповідником.

Ігумен Лонгін (Чернуха), керівник Інформаційно-просвітницького центру Киево-Печерської Лаври, що підготовив книгу до видання, дав високу оцінку цій збірці. Він зазначив, що книга «Да будет воля Твоя» є «унікальною і не схожою на те, що писалося до цього про радянський період вітчизняної історії». «Більшість авторів, які писали про добу Радянського Союзу, подавали матеріали озлоблено, із певним сарказмом, в негативних відтінках, - сказав отець ігумен. - А Євген Карпов зробив вдалу спробу висвітлити позитивні моменти цього періоду нашої історії. Тут історичні постаті подаються з благородної сторони, адже кожна душа по своїй природі християнка. Тому навіть радянське атеїстичне керівництво по волі Божій інколи звершувало такі добрі справи, що багатьом із нас ще треба повчитися у цьому».

Перебуваючи на високій державній та партійній посаді, Євгену Карпову приходилося зустрічатися з багатьма цікавими і талановитими людьми, які, будучи одними із перших осіб у безбожній атеїстичній державі, десь глибоко у своїх серцях зберігали віру в Бога. Автору не раз приходилося чути та особисто спостерігати прояви Господньої милості як на собі особисто, так і на багатьох людях радянської епохи. Саме ці відомості він поклав в основу книги «Да будет воля Твоя». У ній висвітлюється значна частина вітчизняної історії в історичних постатях - від часів громадянської війни на теренах Російської імперії до останніх років існування СРСР. У багатьох людей сьогодні існує стереотип радянського керівника як атеїста, богоборця та абсолютно бездуховної людини, яку навіть обминала милість Божа. Проте Євген Карпов у своїй книзі спростовує такі уявлення. Він, зокрема, описує ситуацію, коли сам Йосип Сталін став на коліна перед грузинським Католикосом-Патріархом, щоб взяти благословення. За радянських часів такі факти настільки старанно приховувалися, що й до тепер нам мало що з цього відомо. Тому книга Євгена Карпова стане новинкою не тільки серед православної літератури, але й на полицях історичних бібліотек.

Книга «Да будет воля Твоя» - не перша із праць Євгена Карпова на духовну тематику, і, як сподівається автор - не остання. Не дивлячись на свої 87 років, письменник повний творчих сил і зараз працює над наступною книгою, яка, по Божій волі, незабаром побачить світ.

Довідка «Православія в Україні»:

Василь Євгенович Карпов був активістом-піонером, комсомольцем, комуністом, партійним діячем, членом спілки письменників СРСР. Він народився, виріс і був вихований у сім'ї завзятих комуністів. Батько у часи громадянської війни був комісаром бронепоїзда, а потім працював у НКВБ, а мати - завзята атеїстка. Євген Карпов за своє життя досяг високого щабля партійної ієрархії. У його партійному квитку було зазначено - 16-й член Ставропольського крайкому Комуністичної партії Радянського Союзу, що передбачало службовий автомобіль, великі зв'язки з можновладцями того часу та майже безмежні можливості у багатьох сферах суспільного життя країни. Але поряд з тим, що Євген Карпов був комуністом, не віруючим, він полюбляв слухати церковний передзвін. До якого б міста він не поїхав, він прагнув відвідати три місця - базар, цвинтар та храм. Правда, що стосується останнього, то він не надавав цьому особливого значення - просто подобалося постояти в церкві. Так одного разу в Ризі Євген Карпов зайшов у православний храм і познайомився з протоієреєм Серафимом Шмемраком, який переконав його охреститися і наставив на шлях віри в Бога.

Віталій Разіцький

Фото автора