КИЇВ. Побачила світ книга професора Пряшівського університету «Католицький катехізис з точки зору православного богослов’я» | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 122 відвідувачів

Теги
розкол в Україні Археологія та реставрація конфлікти Голодомор Президент Віктор Ющенко Мазепа Приїзд Патріарха Кирила в Україну постать у Церкві Патріарх Алексій II Ющенко монастирі та храми України милосердя Церква і медицина іконопис Священний Синод УПЦ УГКЦ Києво-Печерська Лавра 1020-річчя Хрещення Русі Доброчинність Предстоятелі Помісних Церков комуністи та Церква Вселенський Патріархат педагогіка Католицька Церква церква і суспільство українська християнська культура вибори діаспора УПЦ КП забобони шляхи єднання краєзнавство Церква і політика церква та політика автокефалія Церква і влада Митрополит Володимир (Сабодан) секти молодь церковна журналістика


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Побачила світ книга професора Пряшівського університету «Католицький катехізис з точки зору православного богослов’я»

  18 березня 2008Київське видавництво «Пролог» випустило книгу професора Пряшівського університету (Словаччина) протоієрея Імріха Белейканича «Католицький катехізис з точки зору православного богослов'я».

У роботі викладено погляд православного богослова на новий католицький Катехізис, складений у 1986-1992 роках кращими сучасними богословами римо-католицької церкви на основі документів, прийнятих на II Ватиканському соборі (1962-1965).

Катехізис римо-католицької церкви є обов'язковим для усіх католиків світу. Розглядаючи викладене в Катехізисі католицьке віровчення, автор вказує на основні відхилення від справжньої християнської віри, допущені католицизмом у багатьох галузях християнського віровчення, зокрема, у вченні про Святу Трійцю, про богопізнання, про первородний гріх, про Церкву, про порятунок і загробну долю людини.

Православне богослов'я незмінно стверджує, що повнота спасительної благодаті Божої знаходиться тільки в межах Всесвітньої Православної Церкви. Виникає питання: чи зберігає справжню церковну природу римський католицизм із його сумнівною віровчительною доктриною? Найкраще на нього відповісти словами святителя Філарета (Дроздова): «Висловлена мною справедлива повага до вчення Східної Церкви ніяк не є ознакою мого суду та осуду західних християн і Західної Церкви. За самими законами церковним я віддаю Західну Церкву суду Церкви Всесвітньої. А душі західних християн - суду, або щонайпаче, милосердю Божому».

Переклад книги зі словацької мови виконав співробітник видавництва Сергій Антонюк.

Протоієрей Імріх Белейканич - професор, доктор богослов'я, очолює кафедру історії на філософському факультеті Пряшівського університету, член Словацької Академії Наук.

Белейканич І., прот. Католицький катехізис з точки зору православного богослов'я. Київ: Пролог, 2008. 122 с. Формат: 70х100. Тираж: 5 000 екз.

З питань придбання книги можна звертатися до видавця: sale@prologpublishing.com