УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 53 відвідувачів

Теги
Церква і політика іконопис Мазепа монастирі та храми України милосердя Священний Синод УПЦ українська християнська культура УПЦ КП церква та політика церква і суспільство церковна журналістика секти Католицька Церква Президент Віктор Ющенко Приїзд Патріарха Кирила в Україну Ющенко Києво-Печерська Лавра Церква і медицина Доброчинність педагогіка 1020-річчя Хрещення Русі Предстоятелі Помісних Церков діаспора шляхи єднання краєзнавство Вселенський Патріархат молодь розкол в Україні конфлікти Церква і влада постать у Церкві забобони УГКЦ комуністи та Церква Археологія та реставрація Митрополит Володимир (Сабодан) Голодомор Патріарх Алексій II вибори автокефалія


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Побачила світ книга професора Пряшівського університету «Католицький катехізис з точки зору православного богослов’я»

  18 березня 2008Київське видавництво «Пролог» випустило книгу професора Пряшівського університету (Словаччина) протоієрея Імріха Белейканича «Католицький катехізис з точки зору православного богослов'я».

У роботі викладено погляд православного богослова на новий католицький Катехізис, складений у 1986-1992 роках кращими сучасними богословами римо-католицької церкви на основі документів, прийнятих на II Ватиканському соборі (1962-1965).

Катехізис римо-католицької церкви є обов'язковим для усіх католиків світу. Розглядаючи викладене в Катехізисі католицьке віровчення, автор вказує на основні відхилення від справжньої християнської віри, допущені католицизмом у багатьох галузях християнського віровчення, зокрема, у вченні про Святу Трійцю, про богопізнання, про первородний гріх, про Церкву, про порятунок і загробну долю людини.

Православне богослов'я незмінно стверджує, що повнота спасительної благодаті Божої знаходиться тільки в межах Всесвітньої Православної Церкви. Виникає питання: чи зберігає справжню церковну природу римський католицизм із його сумнівною віровчительною доктриною? Найкраще на нього відповісти словами святителя Філарета (Дроздова): «Висловлена мною справедлива повага до вчення Східної Церкви ніяк не є ознакою мого суду та осуду західних християн і Західної Церкви. За самими законами церковним я віддаю Західну Церкву суду Церкви Всесвітньої. А душі західних християн - суду, або щонайпаче, милосердю Божому».

Переклад книги зі словацької мови виконав співробітник видавництва Сергій Антонюк.

Протоієрей Імріх Белейканич - професор, доктор богослов'я, очолює кафедру історії на філософському факультеті Пряшівського університету, член Словацької Академії Наук.

Белейканич І., прот. Католицький катехізис з точки зору православного богослов'я. Київ: Пролог, 2008. 122 с. Формат: 70х100. Тираж: 5 000 екз.

З питань придбання книги можна звертатися до видавця: sale@prologpublishing.com