УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
Опитування



Наш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.ua



Зараз на сайті 48 відвідувачів

Теги
церковна журналістика церква і суспільство забобони Церква і політика розкол в Україні вибори Приїзд Патріарха Кирила в Україну комуністи та Церква діаспора Католицька Церква Ющенко краєзнавство Вселенський Патріархат Предстоятелі Помісних Церков Патріарх Алексій II Митрополит Володимир (Сабодан) УПЦ КП Доброчинність УГКЦ Церква і влада 1020-річчя Хрещення Русі постать у Церкві Президент Віктор Ющенко Мазепа педагогіка Церква і медицина молодь автокефалія українська християнська культура монастирі та храми України конфлікти Археологія та реставрація Священний Синод УПЦ шляхи єднання секти Голодомор іконопис Києво-Печерська Лавра церква та політика милосердя






Рейтинг@Mail.ru






КИЇВ. Перші дві глави книги про історію Берестейської унії побачать світ 2009 року

  01 жовтня 2008



Закінчилася IV зустріч робочої групи з написання історії Берестейської унії (1596), яка проходила в Києві від 14 до 18 вересня. Надконфесійна група богословів та істориків під час цьогорічної зустрічі детально опрацювала проект першої та другої глав колективної монографії про унію 1596 року. Попередній текст першої частини дослідження підготували три члени робочої групи: архиєпископ Вроцлавський і Щетинський Єремія (Польська Православна Церква); професор Інституту теології та історії Християнського Сходу й католицького богословського факультету Віденського університету священик Ернст Кристоф Суттнер (Австрія); директор Інституту історії Церкви Українського католицького університету професор Олег Турій (Львів).

Ця частина книги охоплює передісторію укладення Берестейської унії та хронологію подій 1595-96 років. Як інформує портал Богослов.Ru, під час обговорення, як в німецький оригінал тексту, так і в його російський переклад члени робочої групи внесли суттєві зміни та доповнення.

Очікується, що 2009 року робота над першими двома главами книги завершиться і їх кінцевий німецький текст опублікує Фонд «Pro Oriente».

На цьогорічній зустрічі також заслухали та обговорили реферати польських професорів А. Мироновича та Ф. Марека, тексти яких повинні стати основою для написання третьої глави дослідження. Ця частина монографії буде присвячена подіям першої половини XVII ст.

У рамках зустрічі, 17 вересня, її учасники зустрілися з послом Австрії в Україні М. Вукетичем, який високо оцінив наукові ініціативи Фонду «Pro Oriente».

Рабоча група також прийняла рішення, що 2009 року відбудеться декілька зустрічей членів редакційного комітету для завершення перших двох глав дослідження. Наступна зустріч робочої групи у повному складі відбудеться 2010 року. До цього часу члени групи планують підготувати проект третьої глави монографії.

Хрещатик