УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 80 відвідувачів

Теги
Предстоятелі Помісних Церков церковна журналістика УГКЦ автокефалія Церква і політика Археологія та реставрація комуністи та Церква секти милосердя Мазепа Києво-Печерська Лавра Католицька Церква іконопис Ющенко церква та політика Доброчинність УПЦ КП краєзнавство діаспора Церква і влада Священний Синод УПЦ розкол в Україні Митрополит Володимир (Сабодан) шляхи єднання Церква і медицина постать у Церкві Патріарх Алексій II Приїзд Патріарха Кирила в Україну Голодомор вибори монастирі та храми України конфлікти педагогіка забобони молодь церква і суспільство Президент Віктор Ющенко 1020-річчя Хрещення Русі Вселенський Патріархат українська християнська культура


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Відбувся круглий стіл «Виконання Україною зобов’язань, що випливають з її членства у Раді Європи»Відкрив засідання круглого столу «Виконання Україною зобов'язань, що випливають з її членства у Раді Європи» директор Держдепартаменту у справах релігій Ігор Бондарчук. Він окреслив проблеми, що стоять перед Держдепартаментом сьогодні, шляхи їх вирішення, а також проблематику виконання обов'язків, що стоять перед Україною, зважаючи на те, що рекомендовано Парламентською Асамблеєю Ради Європи. Як відомо, Україна є членом Ради Європи з 1995 року, це означає дотримання принципів верховенства права, демократичних засад і дотримання прав і свобод людини. За цей час український уряд підписав 21 конвенцію і 3 угоди.

Окрім провідних політиків, соціологів, правознавців, істориків, релігієзнавців участь у засіданні взяли також представники традиційних християнських конфесій і релігійних організацій, які є постійними членами Всеукраїнської ради церков. З благословення Блаженнішого Митрополита Володимира Українську Православну Церкву на форумі представляли протоієрей Василій Заєв - його доповідь була присвячена шляхам вдосконалення системи релігійної освіти в нашій країні, та співробітник Синодального військового відділу УПЦ диякон Віктор Яценко.

Сьогодні перед Україною стоїть чимало завдань, які необхідно виконати для остаточного подолання правового нігілізму в державі. Більшість доповідачів - правознавців і релігієзнавців погодилися з думкою, що сьогодні держава вичерпала адміністративні можливості врегулювання проблем, пов'язаних зі свободою совісті - залишився лише законодавчий рівень.

Доповідачі також торкнулися теми реституції церковного майна. Це питання сьогодні активно порушується представниками церков, але держава так і не змогла створити правовий механізм, що допомагав би втілювати у життя наказ Президента України, який вийшов у березні 2002 року, про повернення релігійним організаціям власності. Реституція земель церквам є досить складною проблемою, сьогодні фахівці Міністерства юстиції навіть не можуть уявити собі моделі такої реституції.

Під час зустрічі піднімалося питання про задоволення релігійних потреб військовослужбовців. Сьогодні Рада Європи не ставить перед Україною вимог щодо введення інституту капеланства, але він є абсолютно притаманною ознакою демократичних держав і цілком випливає із принципу свободи совісті.

Інформація Синодального військового відділу УПЦ