УКР РУС  


 Головна > Українські новини > > По регіонах > Європа  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 42 відвідувачів

Теги
Приїзд Патріарха Кирила в Україну Голодомор Церква і медицина забобони комуністи та Церква Священний Синод УПЦ милосердя діаспора автокефалія вибори монастирі та храми України УГКЦ розкол в Україні педагогіка краєзнавство Предстоятелі Помісних Церков Церква і політика церковна журналістика церква та політика Президент Віктор Ющенко Патріарх Алексій II українська християнська культура Мазепа молодь Ющенко постать у Церкві шляхи єднання УПЦ КП Церква і влада Археологія та реставрація Києво-Печерська Лавра секти Вселенський Патріархат Католицька Церква іконопис конфлікти 1020-річчя Хрещення Русі церква і суспільство Митрополит Володимир (Сабодан) Доброчинність


Рейтинг@Mail.ru


АВСТРІЯ. Учасники міжнародної конференції «Дати душу Європі. Місія і відповідальність Церков» в своєму посланні висловили стурбованість з приводу подальшої долі народів Європи

З 3-го по 5-те травня у Відні відбувалася міжнародна конференція «Дати душу Європі. Місія і відповідальність Церков», яка була організована спільно Відділом зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату (ОВСЦ МП) і Папською радою з питань культури. Як приймаюча сторона виступив австрійський католицький фонд «Про Орієнте».

Делегацію Російської Православної Церкви очолив митрополит Смоленський і Калінінградський Кирил. До складу делегації увійшли також священнослужителі, богослови, православні громадські діячі, журналісти, співробітники церковних установ. Роботу конференції відкрив архієпископ Віденський Кристоф Шенборн, який тепло привітав її учасників, підкресливши важливість православно-католицького діалогу в обговоренні теми християнського коріння Європи.

В ході конференції обговорювалися теми, які представляють взаємозв'язок основоположних цінностей християнства з різними аспектами життя сучасного європейського суспільства: «Європа: Церкви перед викликом глобалізації і сучасності», «Вплив християнської етики в політиці, економіці і засобах масової інформації», «Діалог Церков з іншими релігіями і з гуманізмом секуляризованих культур» та інші.

За підсумками конференції її учасники звернулися з посланням до віруючих Римсько-католицької Церкви і Помісних Православних Церков, представників інших релігійних традицій, а також політичних і громадських діячів європейських країн.

«Нас турбує доля народів Європи і їх роль в сучасному світі. Православна і католицька традиції належать до однієї європейської цивілізації, хоча й під їхнім впливом сформувалися самобутні культури на Європейському континенті та в інших частинах світу. Нас об'єднує не тільки релігійна, історична і культурна спадщина, але і однаковий погляд на те, як повинне влаштовуватися сучасне суспільне і особисте життя. Ми вважаємо, що європейська цивілізація потребує захисту і розвитку людської свободи і гідності. В той же час ми не уявляємо собі благополучний розвиток Європи без існування міцної, але гнучкої системи виховання етично відповідальної особи.

Згідно з нашим твердим переконанням, людина не приходить в цей світ виключно орієнтованою на добро. ЇЇ доводиться вчитися мислити і робити добро. Сьогодні, як ніколи раніше, європейські країни потребують зміцнення сфери етичного виховання, оскільки саме його відсутність або малорозвиненість призводять до тяжких наслідків - зростанню різного роду екстремізму, падінню народжуваності, забрудненню навколишнього середовища, насильству, приниженню людської гідності. Тому саме суспільство зацікавлене в тому, щоб підтримувати і творити привабливий образ чесноти. Зі свого боку держава закликається відповідати на етичні запити суспільства і відображати його моральні засади у своїй політичній і законотворчій діяльності. Принцип етичної відповідальності, також як і принцип свободи, повинен послідовно втілюватися у всіх сферах людського життя - політиці, економіці, освіті, науці, культурі, мас-медіа.

Християнські Церкви, також як і інші великі світові релігійні традиції, завжди були і залишаються джерелом виховання в людях етичної відповідальності. Елементарні етичні норми є загальними для переважної більшості релігій. Крім того, духовне жадання сучасних людей направляє їх саме до пошуку відповідей на життєво важливі питання у вірі. Релігійний світогляд стає сьогодні вільним вибором мільйонів людей. Оскільки релігійні організації не відокремлені від суспільства, то це означає, що зусилля приходських і чернечих общин, церковних шкіл і університетів, культурних і соціальних центрів в справі формування етичної відповідальності особи повинні бути позитивно визнані суспільством і державою. Традиційні релігійні організації мають право працювати разом зі всіма людьми доброї волі   в областях культури, науки, освіти і ЗМІ. Культура, яка як здавна була, так і зараз залишається носієм віри, - наш головний союзник у справі духовної освіти. Музика, кіно, театр, нові форми творчості, що надихаються християнським посланням, повинні знайти гідне місце в сучасному житті, зокрема на просторі мас-медіа.

Народи Європи, якщо вони не надихнуться глибокими етичними принципами, характерними як для європейських релігійних традицій, так і для багатьох світських течій філософської думки, - не зможуть гідно відповісти на виклики, які ставить сучасний світ. Тільки міцне поєднання принципів свободи і етичної відповідальності допоможе забезпечити теперішній час і майбутнє Європи, її суспільне благо. Ми відкриті до спільних дій з усіма, хто розділяє це переконання. В той же час ми готові до діалогу з тими, хто не цілком згоден з цими ідеями, але відкритий до їх обговорення.

Ми переконані, що християни, проповідуючи надію, принесену Христовим Воскресінням, і об'єднуючи зусилля з людьми інших вір і переконань, зможуть допомогти всім людям жити в справедливому і мирному суспільстві, заснованому на етичних нормах».

Представництво Російської Православної Церкви в Страсбурзі / Strasbourg-REOR