УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 235 відвідувачів

Теги
комуністи та Церква українська християнська культура вибори Голодомор іконопис Археологія та реставрація Патріарх Алексій II Президент Віктор Ющенко церква та політика Церква і політика Католицька Церква молодь Церква і влада церква і суспільство Вселенський Патріархат УПЦ КП Мазепа забобони Предстоятелі Помісних Церков Києво-Печерська Лавра Доброчинність конфлікти секти педагогіка Приїзд Патріарха Кирила в Україну милосердя краєзнавство автокефалія шляхи єднання УГКЦ Митрополит Володимир (Сабодан) постать у Церкві Священний Синод УПЦ розкол в Україні Ющенко 1020-річчя Хрещення Русі діаспора монастирі та храми України церковна журналістика Церква і медицина


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Лідер харизматичної секти заявив, що позитивно сприймає, коли люди переходять до Православ’я10 травня на сайті «Оглядач» відбулася веб-конференція з засновником та старшим пастором харизматичної церкви «Посольство Боже» Сандеєм Аделаджою. Відвідувачі сайту мали можливість поставити свої питання до гостя. Серед інших пролунало питання: «Яке ваше ставлення до Православної Церкви та як ви ставитеся до випадків, коли до Православ'я переходять люди з харизматичних церков?»

Сандей Аделаджа відповів, що ставиться до цього «дуже добре». «Головне для мене - щоб люди вірували в Бога, в Ісуса Христа та були врятовані».

Але ж, згідно з віровченням Святого Письма Нового Завіту, спасіння можливе лише за умови перебування в Тілі Христовому - Церкві, що має бути єдиною.

Так, в Євангелії від Іоанна Ісус Христос промовляє: «Істинно, істинно кажу вам: якщо не споживатимете тіла Людського Сина і не питимете Його крові, не матимете в собі життя. Хто споживає Моє тіло і п'є Мою кров, той має вічне життя, - і Я його воскрешу останнього дня» (Ін. 6:53-54). Апостол Павел у Першому посланні до Коринтян називає всіх вірних «тілом Христовим» (10:17; 12:27): всі віруючі становлять одне тіло, бо всі причащаються разом. Той же апостол застерігає християн проти розділень у Церкві: «Хіба розділився Христос?» (1 Кор. 1:13).

Отже, для спасіння необхідно не тільки вірувати в Господа, а й бути приєднаним до Його Тіла - Церкви. Тому справді, не можна не схвалювати процес повернення людей до Єдиної, Святої, Соборної й Апостольської Церкви з різноманітних нових харизматичних рухів.

Серед мешканців України більше половини називають себе православними, але реально регулярно відвідують храми не більше 5 відсотків населення. На відміну від Православної Церкви, членство в харизматичних церквах буває тільки свідоме, тобто практично не існує людей, які відносили б себе до харизматичних рухів і не були б активно практикуючими віруючими цих організацій. Своєю відповіддю лідер «Посольства Божого» фактично зізнається, що відтік віруючих з харизматичних церков у Православну Церкву існує, причому якщо до харизматів люди приходять, спонукувані різними мотивами, у тому числі просто цікавістю, бажанням вирішити свої життєві проблеми й ін., то повертаються з харизматичних рухів до Православ'я цілком свідомо.

 

Довідка «Православ'я в Україні»: «Посольство Боже» - релігійна організація, що належить до числа так званих «харизматичних церков». Засновник «Посольства Божого» Сандей Аделаджа народився в Нігерії в 1967 році, після школи навчався в Мінську в Білоруському державному університеті, з 1993 року почав проповідувати в Україні та заснував організацію «Слово віри», яка в 2002 році змінила назву на «Посольство благословенного Царства Божого для всіх народів».

Традиційні християнські Церкви зазвичай називають новітні релігійні рухи сектами - слово походить від латинського поняття, що означає «різати, відсікати». Сектою називається релігійна організація чи громада, зібрана, як правило, навколо певного лідера, що протиставляє себе вихідній конфесії. Поняття «секта» не є образливим.

Однією з особливостей харизматичних рухів є глоссолалія, або «говоріння мовами» - екстатичний стан, під час якого людина вимовляє беззмістовні поєднання звуків, що мають деякий відтінок зв'язного мовлення (темп, ритм та ін.). Такий стан адепти харизматичних рухів ототожнюють з даром Святого Духа в день П'ятидесятниці.

Згідно з даними Державного департаменту у справах релігій, релігійні організації харизматичних церков функціонують у всіх областях України, найбільше їх діє в Донецькій області. Частка новітніх релігійних рухів, до яких входять і харизматичні церкви, за різними оцінками, становить 5-7 відсотків від загальної кількості віруючих в Україні.