УКР РУС  


 Головна > Українські новини > > По регіонах > Європа  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 144 відвідувачів

Теги
автокефалія УГКЦ Патріарх Алексій II Митрополит Володимир (Сабодан) Києво-Печерська Лавра Ющенко Голодомор церква та політика молодь Президент Віктор Ющенко Приїзд Патріарха Кирила в Україну Археологія та реставрація краєзнавство розкол в Україні Вселенський Патріархат педагогіка комуністи та Церква забобони іконопис українська християнська культура секти Церква і медицина Церква і влада Католицька Церква Церква і політика церква і суспільство Мазепа Священний Синод УПЦ УПЦ КП церковна журналістика діаспора милосердя вибори 1020-річчя Хрещення Русі постать у Церкві монастирі та храми України Предстоятелі Помісних Церков Доброчинність шляхи єднання конфлікти


Рейтинг@Mail.ru


ШВЕЙЦАРІЯ. На засіданні виконавчого комітету Всесвітньої ради Церков єпископ Іларіон висловив песимістичний прогноз щодо майбутнього цієї організаціїУ середу, 17 травня, у Босі (Швейцарія) відкрилося засідання виконавчого комітету Всесвітньої ради Церков. Це перше засідання комітету, члени якого були обрані після закінчення 9-ї Асамблеї ВРЦ у Порто-Алегро. Від Московського Патріархату в засіданні бере участь єпископ Віденський та Австрійський Іларіон, представник Руської Православної Церкви в європейських міжнародних організаціях.

На початку засідання єпископ Іларіон поділився своїм баченням перспектив Всесвітньої ради Церков і православної участі в її роботі. Як підкреслив представник Руської Церкви, його погляд на майбутнє ВРЦ досить песимістичний. З одного боку, Православні Церкви вдячні ВСЦ за роботу, здійснену в рамках спеціальної комісії з православної участі в раді. З іншого боку, об'єктивні процеси, що відбуваються в «екуменічній співдружності», роблять участь православних у роботі міжхристиянських організацій усе більше проблематичною.

За словами єпископа Іларіона, прірва між тими християнськими Церквами, які прагнуть зберегти традиційні духовні й моральні цінності, і тими християнськими громадами, в яких відбувається послідовна лібералізація догматичного та морального вчення, стає усе ширшою. Складно уявити, щоб цей процес міг у майбутньому розгорнутися у зворотному напрямку. Про те, як далеко зайшли ці зміни, свідчить, зокрема, рішення Церкви Швеції про введення ритуалу «благословення» одностатевих шлюбів. Це рішення поставило Московський Патріархат перед необхідністю розірвати відносини з Церквою Швеції.

Під час дискусії з цього питання представник Церкви Швеції І.Аааса-Марклунд роз'яснила, що рішення цієї Протестантської Церкви було прийняте за підсумками тривалої дискусії, пов'язаної з уведенням у Швеції законодавчих норм, що регулюють статус одностатевих союзів, і що Церква Швеції аж ніяк не прирівнює одностатеві союзи до повноцінного християнського шлюбу. Представник Константинопольського Патріархату віце-модератор ВРЦ митрополит Сасимський Геннадій (Лемуріс) також зазначив, що мова йде не про «вінчання» гомосексуалістів, а про «священне визнання» (sacred recognition) одностатевих союзів. Однак ці роз'яснення не змінюють суті проблеми й не можуть вплинути на позицію Московського Патріархату.

Як підкреслив єпископ Іларіон, рішення Московського Патріархату про розрив відносин з Церквою Швеції свідчить про безкомпромісну позицію православ'я у питанні збереження традиційних моральних цінностей. За словами єпископа, якщо інші протестантські церковні громади будуть приймати рішення, подібні до того, яке прийняла Церква Швеції, можна чекати, що зв'язки будуть розриватися на регулярній основі.

Єпископ Іларіон інформував учасників засідання про підсумки IV Всезакордонного Собору Руської Православної Церкви Закордоном і про резолюції Собору, які критикують участь Московського Патріархату в роботі ВРЦ.

На прохання учасників засідання єпископ Іларіон розповів про прийнятий на X Всесвітньому Руському Народному Соборі документ, присвячений правам і відповідальності людини. Як зазначив представник Руської Церкви, у західній ліберальній традиції поняття прав людини далеко не завжди пов'язане з поняттям моральної відповідальності. Сама по собі концепція прав людини має релігійне коріння. Однак у сучасному світі вона нерідко використовується для захисту таких поведінкових норм, які виявляються неприйнятними з погляду релігійної людини. І тут концепція прав людини вступає в протиріччя з релігійними моральними уявленнями. Необхідно, щоб концепція прав людини була врівноважена розумінням моральної відповідальності людини за свої вчинки, прав церков та релігійних громад.

Учасникам засідання роздали текст підсумкового документа X Всесвітнього Руського Народного Собору, що викликав великий інтерес у членів виконавчого комітету ВРЦ.

Прес-служба Представництва Руської Православної Церкви при європейських міжнародних організаціях