УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Міжконфесійні відносини  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 70 відвідувачів

Теги
іконопис УПЦ КП краєзнавство Доброчинність Церква і політика розкол в Україні монастирі та храми України діаспора молодь Предстоятелі Помісних Церков церква і суспільство Археологія та реставрація педагогіка постать у Церкві Приїзд Патріарха Кирила в Україну Президент Віктор Ющенко комуністи та Церква секти вибори Мазепа Києво-Печерська Лавра шляхи єднання Церква і влада церковна журналістика милосердя Патріарх Алексій II автокефалія Священний Синод УПЦ Голодомор конфлікти Митрополит Володимир (Сабодан) забобони Вселенський Патріархат українська християнська культура церква та політика Ющенко 1020-річчя Хрещення Русі Церква і медицина УГКЦ Католицька Церква


Рейтинг@Mail.ru


ЛЬВІВ. Інститут дослідження тоталітарних релігій та релігієзнавства виступив за заборону діяльності Свідків Єгови

 

Як повідомляє сайт РІСУ, львівська громадська організація Інститут дослідження тоталітарних релігій та релігієзнавства, що створена з метою провадження наукової діяльності у галузі психології, соціології і релігієзнавства для дослідження впливу на суспільство та особистість діяльності релігійних та релігійно-філософських течій, 22 грудня звернулася до Львівської обласної ради з приводу розгляду на сесії Львівської обласної ради питання щодо заборони діяльності в Україні релігійної організації Свідків Єгови. В Інституті вважають, що перенесення питання заборони діяльності вказаної релігійної організації з судової сфери у законодавчу негативно вплине на імідж України та може бути розцінено, як відсутність релігійної свободи в Україні. У листі, який редакція РІСУ отримала 28 грудня, наголошується, що Львівська обласна рада повинна звернутися до Верховної Ради України з законопроектом про внесення змін до існуючого Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», в якому заборонити діяльність та реєстрацію тоталітарних та інших деструктивних релігійних культів.
«Наша громадська організація разом з фахівцями та науковцями у галузі психології, соціології та релігієзнавства готова представити відповідні рекомендації щодо законодавчого визначення тоталітарних та деструктивних релігійних культів. Саме прийняття відповідних змін до існуючого законодавства на нашу думку допоможе вирішити проблеми в Україні, що існують у зв'язку з зловживанням релігійною свободу з боку тоталітарних релігійних культів», - сказано у відкритому листі.
В Інституті дослідження тоталітарних релігій та релігієзнавства звертають увагу також на необхідність покращення контролю за виконанням існуючого законодавства. На думку його представників, причиною винесення питання щодо заборони діяльності релігійної організації Свідків Єгови в Україні на розгляд сесії Львівської обласної ради є неналежна реакція на цей конфлікт з боку органів прокуратури.
Автори відкритого листа пропонують депутатам Львівської обласної ради зробити з цього приводу звернення до Генеральної прокуратури України, оскільки за статтею 16 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» розгляд справи у суді про припинення діяльності релігійної організації здійснюється за заявою прокурора.
«Ми сподіваємось, що державні органи Львівщини приймуть виважене рішення, яке не вплине негативно на релігійну свободу в Україні, але допоможе більш ефективніше протидіяти у рамках українського законодавства проявам релігійного екстремізму, релігійної нерівності та нетерпимості», - сказано у листі.
«РІСУ»
Читайте також: Інформаційно-аналітична довідка про невідповідність діючому законодавству України публікацій релігійної організації Свідків Єгови