УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Міжконфесійні відносини  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 169 відвідувачів

Теги
Президент Віктор Ющенко розкол в Україні церква та політика вибори забобони секти молодь Вселенський Патріархат Предстоятелі Помісних Церков педагогіка монастирі та храми України Доброчинність українська християнська культура діаспора Києво-Печерська Лавра Мазепа Церква і влада Церква і політика шляхи єднання Священний Синод УПЦ постать у Церкві УПЦ КП Церква і медицина автокефалія Митрополит Володимир (Сабодан) Патріарх Алексій II конфлікти Ющенко Католицька Церква комуністи та Церква церковна журналістика УГКЦ краєзнавство іконопис Голодомор Приїзд Патріарха Кирила в Україну церква і суспільство милосердя 1020-річчя Хрещення Русі Археологія та реставрація


Рейтинг@Mail.ru


ЛЬВІВ. Інститут дослідження тоталітарних релігій та релігієзнавства виступив за заборону діяльності Свідків Єгови

 

Як повідомляє сайт РІСУ, львівська громадська організація Інститут дослідження тоталітарних релігій та релігієзнавства, що створена з метою провадження наукової діяльності у галузі психології, соціології і релігієзнавства для дослідження впливу на суспільство та особистість діяльності релігійних та релігійно-філософських течій, 22 грудня звернулася до Львівської обласної ради з приводу розгляду на сесії Львівської обласної ради питання щодо заборони діяльності в Україні релігійної організації Свідків Єгови. В Інституті вважають, що перенесення питання заборони діяльності вказаної релігійної організації з судової сфери у законодавчу негативно вплине на імідж України та може бути розцінено, як відсутність релігійної свободи в Україні. У листі, який редакція РІСУ отримала 28 грудня, наголошується, що Львівська обласна рада повинна звернутися до Верховної Ради України з законопроектом про внесення змін до існуючого Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації», в якому заборонити діяльність та реєстрацію тоталітарних та інших деструктивних релігійних культів.
«Наша громадська організація разом з фахівцями та науковцями у галузі психології, соціології та релігієзнавства готова представити відповідні рекомендації щодо законодавчого визначення тоталітарних та деструктивних релігійних культів. Саме прийняття відповідних змін до існуючого законодавства на нашу думку допоможе вирішити проблеми в Україні, що існують у зв'язку з зловживанням релігійною свободу з боку тоталітарних релігійних культів», - сказано у відкритому листі.
В Інституті дослідження тоталітарних релігій та релігієзнавства звертають увагу також на необхідність покращення контролю за виконанням існуючого законодавства. На думку його представників, причиною винесення питання щодо заборони діяльності релігійної організації Свідків Єгови в Україні на розгляд сесії Львівської обласної ради є неналежна реакція на цей конфлікт з боку органів прокуратури.
Автори відкритого листа пропонують депутатам Львівської обласної ради зробити з цього приводу звернення до Генеральної прокуратури України, оскільки за статтею 16 Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» розгляд справи у суді про припинення діяльності релігійної організації здійснюється за заявою прокурора.
«Ми сподіваємось, що державні органи Львівщини приймуть виважене рішення, яке не вплине негативно на релігійну свободу в Україні, але допоможе більш ефективніше протидіяти у рамках українського законодавства проявам релігійного екстремізму, релігійної нерівності та нетерпимості», - сказано у листі.
«РІСУ»
Читайте також: Інформаційно-аналітична довідка про невідповідність діючому законодавству України публікацій релігійної організації Свідків Єгови