МАЛАЙЗІЯ. Верховний суд не дозволив жінці перейти з ісламу в християнство | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > > По регіонах > Азія та Африка  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 302 відвідувачів

Теги
Доброчинність УГКЦ милосердя Церква і влада молодь педагогіка Приїзд Патріарха Кирила в Україну Церква і медицина церква та політика Археологія та реставрація Митрополит Володимир (Сабодан) монастирі та храми України Предстоятелі Помісних Церков конфлікти Священний Синод УПЦ Голодомор Президент Віктор Ющенко комуністи та Церква Мазепа шляхи єднання церковна журналістика Києво-Печерська Лавра українська християнська культура діаспора іконопис розкол в Україні Католицька Церква Ющенко Вселенський Патріархат краєзнавство автокефалія постать у Церкві УПЦ КП забобони 1020-річчя Хрещення Русі вибори церква і суспільство Патріарх Алексій II секти Церква і політика


Рейтинг@Mail.ru


МАЛАЙЗІЯ. Верховний суд не дозволив жінці перейти з ісламу в християнство

  30 травня 200742-літня Азліна Джайлані належить до малайців - етнічної більшості Малайзії, що становить більше 60% від 26-мільйонного населення країни. Народжена мусульманкою, вона стверджує, що навернення до християнства в 1990 році змінило її життя на краще. (Джайлані перейшла з ісламу в християнство та змінила свої ім'я й прізвище - тепер її звати Ліна Джой.) Однак, починаючи з 1997 року, вона бореться з владою -спочатку за те, щоб змінити ім'я в ідентифікаційній картці, а потім за те, щоб змінити запис у графі «віросповідання».
«Незважаючи на те, що я була вихована як мусульманка, я з самого початку ніколи не вірила в практику і вчення ісламу, - заявила Джой у своїх письмових показаннях Верховному суду в 2000 році. - Я віднайшла мир для свого духу й душі після того, як стала християнкою. І тому я дотримуюся думки, що це було б неправильно й нечесно стосовно себе й інших, якби я продовжувала видавати себе за мусульманку».
Ліна Джой змушена залишатися в тіні, побоюючись помсти мусульманських груп. Вона заручена з чоловіком-християнином, але не зможе вийти за нього заміж. За малайзійськими законами немусульманин повинен навернутися в іслам, якщо хоче оженитися на мусульманці.
Суд ухвалив, що тільки Ісламський суд шаріату може дозволити Азліні Джайлані вилучити згадування про мусульманську віру з документа, що засвідчує її особистість.
Як зазначають оглядачі, боротьба Азліни Джайлані за право офіційного визнання своєї нової віри стане перевіркою свободи віросповідання в країні. Апеляція викликає палкі суперечки про те, чи можуть мусульмани по своїй волі вийти з ісламу і, зрештою, є Малайзія світською державою чи вона поступово трансформується в консервативну ісламську державу, що живе за законами шаріату. «Наша країна знаходиться на роздоріжжі, вона очікує результату цього епохального процесу, - заявив AFP адвокат Джой Бенджамін Доусон. - Це рішення відіграє ключову роль у визначенні подальшого напрямку для нашої країни».
У Малайзії світські суди діють паралельно з судами шаріату в таких приватних справах, як розлучення, питання опіки над дітьми й спадщина. Однак питання про те, який з цих судів має перевагу, залишається суперечливим, особливо в тих випадках, коли розглядаються справи за участю мусульман і немусульман, слово яких не має великої сили в шаріатських судах. Суди низьких інстанцій відхилили всі спроби Джой, постановляючи, що тільки ісламський суд може визнати її вихід з ісламу. Проте ісламські суди не бажають схвалювати апостасію - відмову від ісламу, і в такий спосіб люди, які переходять в інші релігії, перебувають у «підвішеному» стані.
Ilian.kiev.ua