РОСІЯ. Унікальний календар трьох авраамічних релігій видано до ювілейного форуму «Діалог цивілізацій» | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > > По регіонах > СНД  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 156 відвідувачів

Теги
Митрополит Володимир (Сабодан) комуністи та Церква Археологія та реставрація церковна журналістика Католицька Церква постать у Церкві молодь забобони Приїзд Патріарха Кирила в Україну 1020-річчя Хрещення Русі шляхи єднання Предстоятелі Помісних Церков Ющенко розкол в Україні церква і суспільство Доброчинність секти конфлікти вибори діаспора іконопис Церква і медицина педагогіка монастирі та храми України Президент Віктор Ющенко церква та політика милосердя УПЦ КП Церква і влада Церква і політика Священний Синод УПЦ українська християнська культура УГКЦ Мазепа Вселенський Патріархат Голодомор Києво-Печерська Лавра Патріарх Алексій II автокефалія краєзнавство


Рейтинг@Mail.ru


РОСІЯ. Унікальний календар трьох авраамічних релігій видано до ювілейного форуму «Діалог цивілізацій»

  08 жовтня 2007Унікальний календар, що дає змогу орієнтуватися в часі відповідно до літочислення трьох авраамічних релігій - іудаїзму, християнства та іудаїзму, - підготовлений до V ювілейної сесії Світового громадського форуму «Діалог цивілізацій», що відбудеться на грецькому острові Родос 10-14 жовтня.

Календар у вигляді кола діаметром 65 см підготовлений творчим колективом співробітників Світового громадського форуму «Діалог цивілізацій».

У центрі - зображення земної кулі (на цьому місці закріплено DVD-диск із символікою ювілейного форуму та відеороликом, де показані найяскравіші моменти 5-літньої історії родоських форумів ДЦ та інших міжнародних конференцій форуму).

Кожна сторінка календаря представлена у вигляді картини зоряного неба, Всесвіту, символізуючи єдиного Творця, нескінченність простору й часу.

Особливість видання в тому, що відлік днів ведеться не від початку Нового року однієї із трьох релігій, а з жовтня - місяця проведення V сесії форуму.

Своє схвалення майбутнього видання календаря висловили представники духовенства Московської Соборної мечеті, Московського єврейського культурного центру, наукові співробітники видавничої ради Руської Православної Церкви, журналісти російських католицьких і протестантських видань.

Календар - перекидний. Є два способи кріплення його на стіні залежно від  віросповідання користувача. Хто сповідує іслам і ті християни, які ведуть відлік часу за юліанським календарем, - закріплюють його з однієї сторони. Іудеї, а також християни, які слідують григоріанському календарю, - з протилежної.

«Потреба впорядкувати час з'явилася на зорі людської історії, - сказано в поясненнях до календаря, підготовленого авторами проекту. - Без цього неможливе ні громадське, ні господарське, ні релігійне життя будь-якого народу. Для віруючих людей усього світу календар є зримим вираженням панування порядку над хаосом. Велична сталість у русі небесних світил, таємничий і незворотній рух часу свідчать про розумне облаштування світу.

В історії цінності існування багато в чому визначалися за допомогою норм та ідеалів релігії. У ході цивілізаційного розвитку виник діалог релігійної та світської свідомостей, що відбувається в рамках кожної релігії та цивілізації.

Одна з серйозних проблем у сучасному світі - проблема вірності своїй релігійній традиції та своїм витокам. І, водночас, відкритості іншим формам культури й громадського устрою. Це особливо важливо для трьох «авраамічних» релігій - іудаїзму, християнства та ісламу, що опинилися в центрі сучасних міжнародних конфліктів і потребують богословського діалогу. Такий календар пропонується для того, щоб кожен мав можливість, зберігаючи вірність собі, відчути себе часткою єдиного світу, діалогу культур і цивілізацій», - пишуть члени творчого колективу форуму.

На кожній сторінці зазначено: назву місяця кожної з релігій,  головні свята й пости. Традиційні вихідні дні виділено кольором (відповідно, п'ятниця (мусульмани), субота (іудеї) і неділя (християни).

Тираж видання - 1000 екз.

Презентація календаря відбулася 4 жовтня в Європейському представництві Світового громадського форуму у Відні. Усі учасники Родоського форуму отримають по одному екземпляру календаря у подарунок.

Благовіст-інфо