УКР РУС  


 Головна > Українські новини > > По регіонах > Європа  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 41 відвідувачів


Рейтинг@Mail.ru


БУХАРЕСТ-МОСКВА. Румунська Церква призупинила створення нових єпархій на канонічній території Московського Патріархату

  14 листопада 2007Продовжуються суперечки, пов'язані з рішенням Румунської Православної Церкви утворити на території Молдови і України свої єпархії. Після протесту з боку Московського Патріархату, який вважає дії Румунської Церкви зазіханням на свою канонічну територію, Румунський Патріархат вирішив призупинити цей процес, повідомляє «Комерсант».

«Рішення синоду Румунської Православної Церкви від 23 жовтня набуде чинності після консультацій з Московським Патріархатом та іншими православними Церквами», - заявили в Румунському Патріархаті.

Дії Румунського синоду в Москві назвали «новим хрестовим походом» і побачили в них «пряме лобіювання інтересів румунської держави». «Дії Румунського Патріархату не залишаться без наслідків», - попередив митрополит Смоленський і Калінінградський Кирил.

До обговорення гострого питання підключилася й православна громадськість України. «Це однозначно ворожий крок Румунської Церкви, що прекрасно вписується в загальний план витиснення як РПЦ із її канонічної території, так і духовної єдності з Росією всіх наших православних народів», - заявив лідер Всеукраїнського православного братства Юрій Єгоров. Скандал, що розпочався після цих заяв, експерти вважають найбільш великим за останнє десятиліття церковним конфліктом на територіальному ґрунті.

Шум, що піднявся навколо територіальних претензій, змусив керівництво Румунської Церкви пом'якшити тон своїх заяв. Зокрема, там запропонували врегулювати конфлікт у ході запланованого раніше на 19-20 листопада візиту делегації Румунського Патріархату до Москви. Однак Московський Патріархат заявив про неможливість такої зустрічі. Тоді румунські ієрархи вирішили заморозити ініціативу синоду про утворення єпархій на території Молдови та України.

«Наївно думати, що румуни усвідомили свою неправоту, - прокоментував учора це рішення заступник голови відділу зовнішніх церковних зв'язків Московського Патріархату єпископ Єгор'ївский Марк. - Треба дочекатися не припинення, а скасування рішень синоду».