УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 124 відвідувачів

Теги
постать у Церкві церква і суспільство УПЦ КП секти Церква і політика вибори іконопис Приїзд Патріарха Кирила в Україну церковна журналістика молодь автокефалія Вселенський Патріархат забобони УГКЦ Священний Синод УПЦ комуністи та Церква діаспора Президент Віктор Ющенко Голодомор милосердя Ющенко розкол в Україні Католицька Церква 1020-річчя Хрещення Русі Митрополит Володимир (Сабодан) Церква і медицина Церква і влада Предстоятелі Помісних Церков Археологія та реставрація Мазепа шляхи єднання українська християнська культура Києво-Печерська Лавра конфлікти церква та політика краєзнавство Патріарх Алексій II монастирі та храми України педагогіка Доброчинність


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Архієрейський Собор УАПЦ підняв питання канонічного статусу Української Церкви у Вселенському Православ’ї

  29 листопада 2007Собор УАПЦ, в якому взяли участь Предстоятель УАПЦ митрополит Мефодій (Кудряков) та ієрархи цієї Церкви, відбувся 27 листопада у Києві, в приміщенні Патріархії УАПЦ. Собор заслухав доповіді правлячих єпископів УАПЦ про стан в єпархіях та прийняв Звернення до Собору УПЦ, а також до Постійної конференції українських православних єпископів за межами України щодо питання удосконалення канонічного статусу Української Церкви у Вселенському Православ'ї. Про це повідомляє РІСУ з посиланням на Патріархію УАПЦ.

Учасники Собору розглянули питання про прийняття до лона УАПЦ архієпископа Феодосія (Пецини), колишнього правлячого єпископа Дрогобицько-Самбірської єпархії УПЦ КП. Собор розглянув справу архієпископа Феодосія і звернувся до нього з вимогою надати необхідну документацію, що засвідчує кількість церковних громад, які знаходяться на даний момент у його юрисдикції, зокрема, статути церковних громад та завірені протоколи парафіяльних зборів.

Собор також розглянув ситуацію у Рівненській єпархії УАПЦ, правлячим архієреєм якої сьогодні є архієпископ Макарій. На пропозицію останнього Собор розглянув можливість призначення окремого єпископа на Рівненську кафедру, однак, згідно з рішенням Собору, остаточне рішення з цього приводу буде прийнято після проведення Рівненського єпархіального собору.

Піклуючись про об'єднання Українського Православ'я та унормування канонічного статусу УАПЦ, Архієрейський Собор прийняв Звернення до Собору УПЦ, а також до Постійної конференції українських православних єпископів за межами України.

У Зверненні Архієрейського Собору УАПЦ до помісного Собору УПЦ засвідчено повагу єпископату УАПЦ до УПЦ та її Предстоятеля Митрополита Володимира, а також прохання до членів майбутнього Собору УПЦ з відповідальністю та християнською любов'ю розглянути питання удосконалення канонічного статусу УПЦ.

«Відновлення єдності Української Православної Церкви, - говориться у Зверненні, - складне завдання, що пов'язане з багатьма чинниками, головним серед яких є удосконалення існуючого канонічного статусу Православної Церкви в Україні, який би дозволив їй отримати належне місце у диптиху Святих Православних Помісних Церков. Як засвідчують соборні документи нашої Церкви, зокрема, заява Архієрейського Собору УАПЦ від 15 серпня 2006 р. Божого, єпископат УАПЦ відкидає етнофілетизм як спосіб церковного будівництва та прагне об'єднання Українського Православ'я на основі дотримання священних канонів.

Єпископат УАПЦ щиро прагне відновлення єдності Українського Православ'я, однак ми розуміємо, що це можливо лише тоді, коли єпископат Української Православної Церкви дійде до думки щодо необхідності здобуття нового канонічного статусу Української Церкви у Вселенському Православ'ї.

Добре знаючи позицію та бажання духовенства та пастви УАПЦ щодо об'єднання у лоні єдиної Помісної Церкви, просимо Вас, преосвященні владики та члени Собору, з відповідальністю та християнською любов'ю розглянути питання щодо удосконалення канонічного статусу Української Православної Церкви, пам'ятаючи, що реальне структурне об'єднання Українського Православ'я можливе лише на основі помісного статусу Православної Церкви в Україні».

У Зверненні Архієрейського Собору до Постійної конференції українських православних єпископів міститься прохання сприяти діалогу УАПЦ з Вселенською Константинопольською Патріархією. Зокрема, єпископат УАПЦ просить Конференцію сприяти «проведенню переговорів між уповноваженими особами від Архієрейського Собору Української Автокефальної Православної Церкви та Патріархом Варфоломієм I щодо канонічного статусу Церкви в Україні та шляхів її об'єднання за активного сприяння Вселенського Патріархату».

РІСУ