УКР РУС  


 Головна > Українські новини > По єпархіях > Київська  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 54 відвідувачів

Теги
молодь іконопис Митрополит Володимир (Сабодан) Президент Віктор Ющенко УПЦ КП Церква і політика Предстоятелі Помісних Церков українська християнська культура Мазепа УГКЦ розкол в Україні педагогіка автокефалія Голодомор Приїзд Патріарха Кирила в Україну церковна журналістика Доброчинність забобони Священний Синод УПЦ Вселенський Патріархат Ющенко краєзнавство церква і суспільство конфлікти милосердя діаспора Києво-Печерська Лавра церква та політика 1020-річчя Хрещення Русі Патріарх Алексій II шляхи єднання Церква і влада Археологія та реставрація секти монастирі та храми України вибори постать у Церкві Католицька Церква комуністи та Церква Церква і медицина


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр: «Українська Православна Церква вдячна Константинопольському Патріархату за свідоцтво правди»

  18 June 2008Секретар Предстоятеля Української Православної Церкви вікарій Київської Митрополії єпископ Переяслав-Хмельницький Олександр (Драбинко) прокоментував результати візиту делегації Константинопольського Патріархату в Україну. Інтерв'ю владики Олександра опубліковано вчора, 17 червня, на офіційному сайті УПЦ.

Секретар Предстоятеля УПЦ зазначив, що, хоча офіційно делегація представників Константинопольського Патріархату прибула на запрошення Президента України, приймаючою стороною фактично була Українська Православна Церква.

Владика Олександр висловив сподівання, що «цей візит допоможе Константинополю більш чітко зрозуміти складність церковної ситуації в Україні, зробити відповідні об'єктивні висновки». «Якби УПЦ була більше долучена до підготовки візиту, то нами було б запропоновано відвідати й інші регіони України і поспілкуватися не лише з керівництвом, але і з „голосом Божим" - з віруючим народом», - додав владика.

Метою візиту, на думку владики Олександра, було «на власні очі побачити ситуацію» в Україні, а саме положення канонічної Церкви та тих двох неканонічних схизматичних церковних груп, які «постійно апелюють до Константинополя, прохаючи цю давню Церкву стати, так би мовити, арбітром у суперечці українських самопроголошенців з Українською Православною Церквою».

«Вважаємо, що грецька делегація змогла зробити самостійні, неупереджені висновки щодо реального положення тих, хто відійшов від церковної єдності, їх монолітності, впливу на церковну та суспільну свідомість», - сказав владика.

Він також назвав «певним викликом канонічній Церкві» зустріч константинопольської делегації з представниками УПЦ КП та УАПЦ. «Уявіть собі, якою би була реакція грецької сторони, якби делегація Руської Православної Церкви зустрілася на канонічній території Константинопольського Патріархату з представниками схизматичних груп грецьких старостильників», - додав він.

Втім, владика Олександр припускає можливість і позитивних наслідків від подібних зустрічей: по-перше, це те, що «представники Константинополя на власні очі побачили, що в автокефальному таборі не існує єдності». По-друге, «спілкуючись з представниками канонічної Української Православної Церкви та схизматичних груп, грецька делегація могла зробити для себе необхідні висновки щодо „кадрового питання"». «За рівнем освіти, богословського мислення та канонічної дисципліни клір Української Православної Церкви виразно позитивно відрізняється від розкольницьких „церков", кадри яких історично формувалися на основі „перебіжчиків"», - пояснив владика.

Він також зазначив: «Наскільки відомо, представники УАПЦ заявили грецькій стороні, що ця церковна група ніколи не приєднається до будь-якої „об'єднаної Церкви", якщо на її чолі буде стояти колишній митрополит Філарет».

На думку владики Олександра, «визнання самопроголошеного „Київського Патріархату" просто не відповідає сьогодні інтересам Константинополя». «Сьогодні Константинополь швидше зацікавлений в іншому варіанті, „естонському", тобто у підпорядкуванні собі неканонічних церковних груп в Україні. Однак таке завдання є утопічним. Адже воно не вирішить головної проблеми Українського Православ'я - його єдності. Ідею єдиної Української Церкви, яку плекає наш Президент, і за чиєї ініціативи власне Константинополь і долучається до української церковної проблеми, буде похоронено назавжди», - сказав владика.

Він також висловив упевненість в тому, що навіть у разі прийняття однієї з груп українських розкольників до складу Константинопольського Патріархату «розкол між канонічною УПЦ та неканонічними церковними групами в Україні залишиться таким же гострим та драматичним». Крім того, «Константинополь інтегрує до свого складу некеровану церковну групу, і таким чином, закладе на своєму канонічному полі „міну уповільненої дії"», тому що «автокефальний рух так легко не відмовиться від ідеї повної незалежності».

Владика Олександр сказав, що «Українська Православна Церква вдячна Константинопольському Патріархату за те свідоцтво правди, яке він з 1992 року приносить в нашій країні і в усьому церковному світі». Він процитував перші слова грецької делегації під час прийому у Блаженнішого Митрополита Володимира: «Ми прийшли до Вас, щоб засвідчити: Святіший Патріарх Варфоломій та вся повнота Константинопольського Патріархату визнає законним київським єпископом лише Вас».

«В своєму діалозі з Константинополем ми керуємося духом братерської любові», - запевнив Секретар Предстоятеля УПЦ. В стосунках УПЦ із Константинополем «є реальні проблеми, однак є любов та бажання краще зрозуміти один одного», - додав він та висловив сподівання, що «всі проблеми отримають конструктивне вирішення, а всі дрібні непорозуміння покриються взаємною любов'ю».

Візит делегації Константинопольського Патріархату в Україну у складі митрополита Галльського Еммануїла, генерального секретаря Священного Синоду архімандрита Елпідофора (Ламбрініадіса) та священика Василія Папафанасіу відбувся 19-22 травня цього року.

Повний текст інтерв'ю єпископа Переяслав-Хмельницького Олександра на офіційному сайті УПЦ