КИЇВ. Священний Синод УПЦ відповів на звернення Архієрейського Собору УАПЦ | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Міжконфесійні відносини  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 102 відвідувачів

Теги
Президент Віктор Ющенко 1020-річчя Хрещення Русі забобони церковна журналістика Мазепа Голодомор педагогіка Патріарх Алексій II монастирі та храми України Католицька Церква УПЦ КП шляхи єднання українська християнська культура Церква і медицина Вселенський Патріархат розкол в Україні Митрополит Володимир (Сабодан) Церква і влада Церква і політика Києво-Печерська Лавра конфлікти Священний Синод УПЦ Приїзд Патріарха Кирила в Україну церква та політика Предстоятелі Помісних Церков вибори Доброчинність молодь церква і суспільство іконопис автокефалія краєзнавство Археологія та реставрація милосердя діаспора секти Ющенко постать у Церкві УГКЦ комуністи та Церква


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Священний Синод УПЦ відповів на звернення Архієрейського Собору УАПЦ

  17 July 2008Вчора, 16 липня, на засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Володимира було розглянуто «Звернення Архієрейського Собору УАПЦ до Помісного Собору УПЦ» від 27 листопада 2007 року та надано відповідь.

Прийнявши до уваги експертну оцінку Звернення, надану Богословсько-канонічною комісією УПЦ, Священний Синод схвалив бажання УАПЦ продовжувати подальший діалог з Українською Православною Церквою, метою якого є відновлення єдності Українського Православ'я.

«Як свідчать документи та звернення УАПЦ, прийняті впродовж 2006-2008 років, у середовищі УАПЦ з'явилася чітка тенденція до пошуку порозуміння з Українською Православною Церквою в еклезіологічно-канонічних питаннях», - стверджується у відповіді.

Учасники Синоду, зокрема, схвально сприйняли засудження етнофілетизму як «хибного уявлення про засади організації життя Помісної Церкви» та привітали бажання УАПЦ вести діалог про відновлення єдності українського православ'я «на засадах християнської любові, щирості, взаємоповаги та вірності канонічному переданню православ'я».

Особливе значення, на думку Синоду, має позиція УАПЦ щодо шляхів отримання статусу Помісної Церкви: «Ми усвідомлюємо, що набуття Помісною Церквою належного канонічного статусу повинно відбуватися згідно з канонічною традицією Православ'я, при цьому має зберігатися богозаповідана єдність між Церквами у євхаристійному спілкуванні».

В документі звернено увагу на той факт, що зміна канонічного статусу Української Православної Церкви «можлива лише за умови досягнення одностайності з цього питання серед єпископату, духовенства та мирян».

Натомість, підкреслюється у відповіді, «в нашій Церкві на сьогодні існують різні точки зору щодо її майбутнього». На думку авторів відповіді, «не дивно, що значна частина духовенства та мирян нашої Церкви негативно ставиться сьогодні до ідеї автокефалії, вбачаючи в ній загрозу для молитовної та духовної єдності з Руською Православною Церквою».

«Позиція Священноначалія Української Православної Церкви в цьому питанні є послідовною та логічною, - продовжується в документі. - Предстоятель та єпископат нашої Церкви щиро прагнуть подолання розколу однак відкидають ті шляхи та моделі об'єднання Українського Православ'я, які можуть викликати нові розділення або порушити євхаристійну та молитовну єдність Української Православної Церкви з Вселенським Православ'ям».

«Водночас існуючий статус Української Православної Церкви фактично тотожний сукупності канонічних прав автокефальної Церкви», - підкреслюють автори документу, посилаючись на текст виступу Блаженнішого Митрополита Володимира у Християнській богословській академії у Варшаві: «Українська Православна Церква має сьогодні такі канонічні права, які є цілком аналогічними правам Помісної Церкви. Більше того, порівняльний аналіз канонічних прав Української Церкви, що сьогодні є самокерованою Церквою у складі Московського Патріархату, і канонічних прав автокефальної Елладської Православної Церкви свідчить про те, що наші реальні права навіть більші від тих, які має автокефальна Церква Греції. Українська Православна Церква самостійно вирішує більшість церковних питань, і її канонічна залежність від Руської виражається лише в молитовному поминанні Патріарха Московського за богослужінням, а також у Патріаршому благословенні обраного Собором УПЦ Предстоятеля».

Таким чином, Священний Синод Української Православної Церкви вважає за необхідне продовжувати діалог про відновлення єдності Українського Православ'я, розділивши на даному його етапі питання удосконалення існуючого статусу УПЦ та питання подолання розколу.

Офіційний сайт УПЦ