КИЇВ. Священний Синод УПЦ відповів на звернення Архієрейського Собору УАПЦ | Православіє в Україні :: Інтернет-видання УПЦ

           
УКР РУС  


 Головна > Українські новини > Міжконфесійні відносини  
ОпитуванняНаш банер

 Подивитися варіанти
 банерів і отримати код

Електронна пошта редакцiї: info@orthodoxy.org.uaЗараз на сайті 185 відвідувачів

Теги
церква та політика педагогіка українська християнська культура Приїзд Патріарха Кирила в Україну Голодомор Католицька Церква розкол в Україні милосердя забобони секти Церква і влада Церква і політика монастирі та храми України Патріарх Алексій II конфлікти Предстоятелі Помісних Церков УПЦ КП церква і суспільство Вселенський Патріархат діаспора Археологія та реставрація 1020-річчя Хрещення Русі Києво-Печерська Лавра УГКЦ постать у Церкві краєзнавство автокефалія церковна журналістика іконопис молодь Мазепа вибори Доброчинність комуністи та Церква Церква і медицина Президент Віктор Ющенко Священний Синод УПЦ Ющенко Митрополит Володимир (Сабодан) шляхи єднання


Рейтинг@Mail.ru


КИЇВ. Священний Синод УПЦ відповів на звернення Архієрейського Собору УАПЦ

  17 July 2008Вчора, 16 липня, на засіданні Священного Синоду Української Православної Церкви під головуванням Блаженнішого Митрополита Володимира було розглянуто «Звернення Архієрейського Собору УАПЦ до Помісного Собору УПЦ» від 27 листопада 2007 року та надано відповідь.

Прийнявши до уваги експертну оцінку Звернення, надану Богословсько-канонічною комісією УПЦ, Священний Синод схвалив бажання УАПЦ продовжувати подальший діалог з Українською Православною Церквою, метою якого є відновлення єдності Українського Православ'я.

«Як свідчать документи та звернення УАПЦ, прийняті впродовж 2006-2008 років, у середовищі УАПЦ з'явилася чітка тенденція до пошуку порозуміння з Українською Православною Церквою в еклезіологічно-канонічних питаннях», - стверджується у відповіді.

Учасники Синоду, зокрема, схвально сприйняли засудження етнофілетизму як «хибного уявлення про засади організації життя Помісної Церкви» та привітали бажання УАПЦ вести діалог про відновлення єдності українського православ'я «на засадах християнської любові, щирості, взаємоповаги та вірності канонічному переданню православ'я».

Особливе значення, на думку Синоду, має позиція УАПЦ щодо шляхів отримання статусу Помісної Церкви: «Ми усвідомлюємо, що набуття Помісною Церквою належного канонічного статусу повинно відбуватися згідно з канонічною традицією Православ'я, при цьому має зберігатися богозаповідана єдність між Церквами у євхаристійному спілкуванні».

В документі звернено увагу на той факт, що зміна канонічного статусу Української Православної Церкви «можлива лише за умови досягнення одностайності з цього питання серед єпископату, духовенства та мирян».

Натомість, підкреслюється у відповіді, «в нашій Церкві на сьогодні існують різні точки зору щодо її майбутнього». На думку авторів відповіді, «не дивно, що значна частина духовенства та мирян нашої Церкви негативно ставиться сьогодні до ідеї автокефалії, вбачаючи в ній загрозу для молитовної та духовної єдності з Руською Православною Церквою».

«Позиція Священноначалія Української Православної Церкви в цьому питанні є послідовною та логічною, - продовжується в документі. - Предстоятель та єпископат нашої Церкви щиро прагнуть подолання розколу однак відкидають ті шляхи та моделі об'єднання Українського Православ'я, які можуть викликати нові розділення або порушити євхаристійну та молитовну єдність Української Православної Церкви з Вселенським Православ'ям».

«Водночас існуючий статус Української Православної Церкви фактично тотожний сукупності канонічних прав автокефальної Церкви», - підкреслюють автори документу, посилаючись на текст виступу Блаженнішого Митрополита Володимира у Християнській богословській академії у Варшаві: «Українська Православна Церква має сьогодні такі канонічні права, які є цілком аналогічними правам Помісної Церкви. Більше того, порівняльний аналіз канонічних прав Української Церкви, що сьогодні є самокерованою Церквою у складі Московського Патріархату, і канонічних прав автокефальної Елладської Православної Церкви свідчить про те, що наші реальні права навіть більші від тих, які має автокефальна Церква Греції. Українська Православна Церква самостійно вирішує більшість церковних питань, і її канонічна залежність від Руської виражається лише в молитовному поминанні Патріарха Московського за богослужінням, а також у Патріаршому благословенні обраного Собором УПЦ Предстоятеля».

Таким чином, Священний Синод Української Православної Церкви вважає за необхідне продовжувати діалог про відновлення єдності Українського Православ'я, розділивши на даному його етапі питання удосконалення існуючого статусу УПЦ та питання подолання розколу.

Офіційний сайт УПЦ